Rytmus bábätka

muriel21
11. júl 2015

mamicky viete mi dat par tipov ci trikov ako naucit 6 tyzdnove babätko na daky rytmus ?moj syn vobec nespi je hore aj 5 ci 6 hodin v kuse ked sa napapa zaspi nanajvis pol hodinku ci hodinku a zasa je v kuse hore..najhorsie je ked zacnem varit a vtom sa mi zobudi bo nikdy neviem kolko bude spat a takto varim aj cely den ☹ ☹ jediny rytmus co ma ze po kupani na napapa a spi celu noc zato ale cez den je to hrozne a ja nic nemozem urobit :(
dakujem za odpovede

pribinak
11. júl 2015

Ked prespi celu noc, tak jasna vec, ze cez den je culy. Bud rada, ze spinka aspon cez noc, niektore deti este ani 2 rokoch neprespia noc

me_to_you
11. júl 2015

Ty máš 6 t bábo - tvojou jedinou a hl úlohou je starať sa o to dieťa, varenie pranie upratovanie - zapriahni okolie, chlapa..buď rada že sa v noci vyspíš a zaobstaraj si šatku/nosič a maj dieťa na sebe.

lilimoni
11. júl 2015

@muriel21 ked je hore, tak place?

muriel21
autor
11. júl 2015

No s tou saktou som nad tym rozmyslala...ked je hore tak mrnci a sem tam place ale zasa nie daky rev..len sa mu musim venovat a heh son rada ze spi celu noc a len raz kojim..horsie ked som sama z malym tak nic nestiham ked musim okolo neho len behat..

muriel21
autor
11. júl 2015

@me_to_you dakujem za typ s tou satkou...musim si viacej info zistit aku treba kupit.. 🙂

lilimoni
11. júl 2015

@muriel21 alebo si ho posad do vajicka ked varis 🙂

muriel21
autor
11. júl 2015

@lilimoni skusala tam mi strasne reve tam nevydrzi...no nic musim vydrzat snad sa to casom upravi... 🙂

lilimoni
11. júl 2015

@muriel21 skus si navarit vecer, ked ti drobak spinka 🙂 si ho uzi, malinky dlho nebude bubacik 🙂

sardinka333
11. júl 2015

@me_to_you tento luxus si možeš dovoliť tak pri prvom dieťati ked nemáš čo ine na robote ako pozerať na neho lebo ako čo ine - nikde ti neutečie, pozerká, ležká, papá, čo sa treba venovať novorodencovi celý den? Učíte ho počty alebo nechapem....čo budete robiť ked budete mať detí viac alebo bude staršie - tam sa treba venovať to už je ina kava. Fakt nechápem ako to tie naše babky zvladali bez automatickej pračky, sušičky, umyvačky riadu....dnes maju ženy až 1 dieťa a musi im pomahať celý regiment ludí lebo ,,nestihaju,, - to pišem všeobecne aby to nikto na seba nahodou nevzťahoval, kedže zakladatelku temy nepoznám tak nejdem ,,nalepkovať,,.

Ja mám doma 2 deti mladšieho šklského veku a 2 týždnové bábätko a (musím) zvládať...neviem si predstaviť že celý den pozerám na novorodenca, ktorý mi tiež nespí. Manžel už musel ist do prace takže skor ako podvečer ho nevidíme (vtedy už on čo to pomože hlavne so staršími deťmi) a dovtedy čo? Zhynieme od hladu a v špine?
Bábätko ráno nakrmim, prebalim, pomojkám..mám take lehatko tam šupnem nech nás ,,vidí,, kedže take male toho aj tak vela do dialky nevidí a idem niečo doma porobiť - do pračky, postlať, niečo spratať...nejaku rychlovku k obedu, alebo máme z minulého dna alebo na to kašlem a niekde sa nejeme. Potom ideme okolo 10:00 von s deckami, male do kočika a tam spinká alebo pozerká.
Na čo si dieťa naučíš tak v tom pravdepodobne bude...vajco je na figu, deformuje chrbatik, ja mam to polohovacie lehatko a pekne tam ma rovny chrbatik. Šatku neskušam nakolko potom tam bude chceť byť furt a mna z toho bolí krčná chrbtica. Druhá vec je a to ma tu humanistky ukrkaju a ešte vyhlasia za tyranku a macochu - ak trošku mrnká tak neberiem hned na ruky, pridem pohladím po ličku a počkám. Niekedy to pomože a nemusím brať hned na ruky, niekedy nie a chvilu sa nosime na rukách, ale proste nedá sa pri 3 deťoch hned utekať a skakať. Takže aj krátko poreve...pripadne staršie deti ,,podrncaju,,.
Proste žiť sa musí a nemožem čakať že mi bude každý pomahať, nema mi až tak kto.

steinarka
11. júl 2015

@muriel21 Jednoznačne odporúčam knihu od H. Karpa - Nejšťastnejší miminko v okolí. Hneď pochopíš prečo 6 týždňové bábätko plače a prečo popri ňom "nič nestíhaš".. 😉 veľa šťastia

muriel21
autor
11. júl 2015

@sardinka333 pani dokonala!! nebudem tu radsej rozoberat vas komentar inak by to skoncilo hadkou!! Len podotknem ze ak budem mat DRUHE dieta tak to budem urcite dobre zvladat nakolko budem mat PRAX a uz aj SKUSENOST..nakolko je toto moje prve dieta tiez neviem vsetko a tiez sa musim toho vela ucit a preto som tu napisala prispevok maminkam ktore mi vedia poradit nech som zasa o nieco mudrejsia co sa tyka dietatka 🙂 🙂

muriel21
autor
11. júl 2015

@steinarka dakujem za odpoved hned to idem kuknut 🙂 🙂 🙂 🙂

sam2
11. júl 2015

@muriel21 juuuj akoby som o sebe citala 😀 Jediny rozdiel bol v tom ze mne od 4m neprespal ani tu noc, a to bude mat v auguste 2r a neprespi ju stale 😖 Jedine co sa upravilo je ze cez den spi 3hodky 😀
Hlavne sa skus nestresovat....ja ked sa pozriem do minulosti na seba tak sa natom len smejem...boze ako som bola na nervy a uplne zbytocne. Neboj, vsetko zvladnes...skus tu knizku co ti poradili...a ked to nepomoze tak len vydrzat....ono sa to vsetko upravi...uzivaj si drobca, var lahke a rychle jedla, upratuj len to najnutnejsie.... 😉
Drzim palceky aby si to vsetko zvladla (co urcite zvladnes ;) )

sardinka333
11. júl 2015

@muriel21 ja som neni dokonala, len mam svoje skusenosti a dokonca som napisala, že to pišem všeobecne aby to nikto nevzťahoval na seba a vo vysledku nikoho nenalepkujem - asi si sa v tom teda našla aj ked ta odpoved nebola primarne tebe ale ,,me to you,, ale ok.
Všetci sa máme čo učiť, ja nie som žiadna vynimka, ale rady typu...zapriahni celu rodinu nech varia, upratuju lebo ty máš 12 hodín sa venovať novorodencovi su trošku ,,ujeté,,...ale taka je dnešná pedocentrická doba. Mnohé ženy (nie ty samozrejme) doslova skuvinaju po ihriskách ako nič nestihaju, ako ,,sa to nedá,,...a kmitá celá rodina. Som zvedava čo budu robiť ked pojdu do roboty na 8 hodin plus to všetko čo robili doma ,,v klude,, materskej lebo ten čas si doma možeš naozaj rozvrnuť podla potrieb svojich i potrieb detí. Režim si každá ktorá chce aj najde al ezvyčajne vyhovarať sa je jednoduchšie. Poznám to - často to robím aj ja sama.

nikushka1
11. júl 2015

@muriel21 moj mal silne koliky prve 3mesiace cize vela plakal k tomu cez den spaval tak ako tvoj a plus on nebol odlozitelny tak ako pise @sardinka333. u nas take nehrozilo ze polozit do kresielka aby na mna videl a robit svoje.jednoducho si vyzadoval telesny kontakt.moju pritomnost.mne v tomto velmi pomohla satka a neskor ergonosic(pozor nie klokanky) maly bol spokojny ze ma citi ja som bola spokojna ze mam porobene.
neboj do toho prides a najdete si s krpcom nejaky system.vsetky zaciatky su tazke ale ked sa chce tak sa vsetko da

me_to_you
11. júl 2015

@sardinka333 pre teba luxus, pre ňu nová životná situácia s kt sa musí naučiť žiť. Jednak že nemože hneď všetko podľa seba, jednak ten malý závislý človek a jeho potreby...pri prvom bejby je všetko nové a ťažké, teraz musí vyfiltrovať doležité a menej doležité veci a pokiaľ niečo nezvláda má sa cítiť zle ak jej niekto pomože navariť? Ožehliť? A to prečo? Každé ďalšie bejby bude iné, starostlivosť iná..práve to že nivorodenec niečo vyžaduje je často obtiažne lebo v podstate chce ruky a pozornosť a je to čas kt sa nedá inak využiť ak nie je v šatke.každé dieťa je iné. Za to že niekomu vydrží v lehátku, ďalšich 5 tam nevydrží...keď bude dieťa vačšie bude to mať už v malíčku...keď budú dve tri osem bude to tiež iné a tiež bude musieť hľadať ten správny systém

skoupilka1
12. júl 2015

@muriel21 úpne ťa chápem. Maličké ťa chce cítiť. Vyrieši to šatka. Ja som ju nemala vôbec, a myslím, že by mi dosť pomohla. Dieťatko sa mení cca každé 3 mesiace. Uvidíš, že sa to zlepší. Naučí sa aj spinkať cez deň, možno iba 1x denne ale aspoň si kávičku vypiješ. Ja som bola tiež pri prvom vystresovaná keď plakala,tak som sa skoro išla zrútiť, že jéééžeš plačeeee prečo? jako? čo mám robiť? Do toho šecky babky, tetky, kamošky radili hrozne čo mám robiť, to musíš totok, hentok...No hrúúúúza. Pri druhom to bolo oveľa lepšie. Plakala, no božže tak plakala, šak prídem na to prečo. Hlavne som bola oveľa kludnejšia, lebo som pochopila, že to ešte nie je koniec sveta, keď bábatko plače. Neboj hlavne sa moc nestresuj, bo dieťatko to z teba cíti. Aj ja som mala ten problém, že som často ani nenavarila, ale všetko je len dočasné... Prajem veľa trpezlivosťi. 😎

nicolle21
12. júl 2015

trochu zacinam nemat rada viacnasobne mamicky,ktore uz zabudli co je to mat prve a jedine a komentuju s "nadhladom" najmensiu staznost neskusenej prvorodicky miesto toho,aby sa trochu zamysleli nad jej prosbou..
@muriel21 skus hraciu deku s hrazdickou,mozes ju polozit prakticky kamkolvek (aj na dlazku,pod nu daj deku),kym varis.. nas maly velmi rad kukal na hracky,resp skus polohovacie kresielko,alebo vibracne,to sa u nas tiez osvedcilo a ak nikde kludny nebude a ty si budes potrebovat nieco urobit,tak satku,alebo ergonomicky nosic (pri nich pozor na vyber,nech to nie je klokanka).. vobec nie je pravda,ze si dieta na to zvykne a blabla.. nas bol noseny od cca 3-4 mes velmi aktivne,predtym hlavne podvecer kvoli kolike,ale potom uz aj na von,lebo kocik neznasal.. a nikdy sa mi na ruky nepyta.. nosim sem-tam dodnes,nosi sa rad,ale aj velmi rad beha a sedi uz aj v sportovom kocari ked treba bez problemov,vobec ho netreba v kuse nosit.. pre klud tak maleho babatka ale urob vsetko mozne,ono sa ti to oplati

sosanna88
12. júl 2015

@muriel21 dnes ti uz s nadhladom ,,poradim,, ale moja ma 2 a pol roka.
ked sa narodila a minimalne prvy polrok som bola rovnaka ak nie horsia. proste cele zle. nevedela som sa s malou vzzit a proste s celou tou zivotnou zmenou. mala revala, v podstate len revala a spala, malokedy bola kludna..ano, povies si aspon spala..ale to uspavanie. des a hroza. skusala som aj nechat revat, chvilu, ved jej to neublizi...nie, neublizi, ibaze rev mojej malej sa stupnoval a dakujem aby som nechala decko revat do pogrcania...
skratka su deti a deti. a matky tych deti, ktore sa daju aspon na chvilu ,,odlozit,, do vajicka, pod hrazdu a pod. ta nikdy nepochopia.
tak som to robila tak, ze som sa venovala iba malej...ale mohla som si to dovolit. pomohla mama, navarila svokra, pomahal manzel. netvrdim, ze nonstop ale pomahali a dost. ak mas moznost, poziadaj o pomoc. minimalne to varenie dost pomaha. alebo si objednaj hotove jedla...donasku do domu 🙂
tiez nechapem stare mami ako to stihali, neviem, netusim...no poväcsine byvali v dome viac generacii, minimalne dve a takisto si pomahali. len neviem kde vzniklo to, ze zena v dnesnej dobe ma vsetko stihat s prehladom (lebo sak ma umyvacku riadu, ma pracku atd, ktore sa mimochodom tiez same nanalozia a nevylozia) a este byt usmievava ako lečo, lebo sak nema sa na co stazovat.
ja nemam problem priznat, ze pomoc potrebujem hoci mam len jedno dieta. a nie len potrebujem ale aj chcem!
a som stastna a vdacna, ze mi ma kto pomahat. snazim sa zit tak aby to s deckom bola zabava, radost a aby som si v noci nelihala do postele ako zbity pes.
zaroven spolucitim s mamickami, ktore taku moznost nemaju. v tom pripade by som naozaj minimalizovala cas venovany domacim pracam. zmier sa s tym, ze ak nemas 100% ne babatko, tak proste dokonala vo vsetkom byt nemozes. bud / alebo.
opakujem, teraz uz mudrujem alebo prave preto...lebo viem ake je dolezite nechciet mat vsetko..ak mas jedno z tych ,,nekludnych,, deticiek, tak hold...musis sa mu prisposobit ak nechces aby ta kleplo.
skusat, co sa mu zapaci. ako uz pisali baby - satka, vibracne kreslo (u nas malo uspech...obycajne bez vibracie nie...), nejaka koliska atd.
este je tvoje dieta prilis male, musis skusat...co plati dnes, zajtra nemusi. deti do roka sa velmi rychlo menia 🙂

drzim ti palec, nevsimaj si ziadne supermatky...maloktora sa prizna, ze to obcas alebo aj casto nezvlada!
neboj, na vsetko prides!

muriel21
autor
15. júl 2015

DAKUJEM MAMICKY ZA POZITIVNE PRISPEVKY a som rada ze aspon niektore chapu moju situaciu 🙂 🙂