S kým a a ko riešiť špinavé škôlkarske ihrisko?

jamika27
2. sep 2018

Ahojte,

idem si pre radu. Malý (2,5r) mi nastupuje od zajtra do škôlky. Žijeme vo vzdialenejšej mestkej časti, čiže miesto škôlky bolo jasné. Nechcem tu rozoberať prečo sme si vybrali škôlku akú sme si vybrali (možností veľa nebýva) ani kvalitu škôlky.

Jedna vec čo ma dlhšie zaráža je detské ihrisko. Ihrisko je v areáli školy. Škôlka je veľmi blízko cez cestu. Pri ihrisku je ešte taká miestna oddychová zóna. Je tam pódium a pred pódiom veľa lavičiek. V lete tam býva veľa akcií.

Areál školského ihriska aj dvora je nonstop otvorený, síce je ohradený, ale bránka tam nie je.

No a k podstate a k ihrisku. Ihrisko je nonstop špinavé, plné smetné koše, špaky po zemi, neraz porozbíjané fľaše. Veľakrát tam cítiť moč v kríkoch a v zeleni. Motajú sa tam miestni asociáli s domácimi miláčikmi (túlavými psami), ako aj mládež, ktorá tam trávi večere s cigaretkou v ruke a alkoholom. A celé leto akcie ...

Netvrdím, že to priebežne ,,nečistia,, ale jedná sa o upratanie naoko. Vkuse je tam po zemi kopec špakov. Nie som domáca odjakživa, bývam tu len krátko. Doteraz som to neriešila, lebo som tam s malým nechodila. Deti zo škôlky chodia tam. Miestne mamičky sú pasívnejšie v tomto smere.

Preto sa chcem opýtať - ako by ste to riešili? Koho osloviť, aby som nikoho nepobúrila, nenahnevala atď. Učiteľky? mesto? školu? škôlku? Mám vôbec možnosť to riešiť? Stretli ste s a tým niektorá?

PS (a to nehovorím o technickom stave)

jamika27
autor
3. sep 2018

@xxxkatka ďakujem za radu, budem komunikovať s oddelením životného prostredia na našom meste, nech sa to posunie ďalej. Inak, dnes som jemne hovorila s niektorými mamičkami, či to náhodou už v minulosti nikto neriešil, alebo to nie je v riešení, aby som nebola za ,,moc múdru,,, ale nikto nič a pritom sú všetky z ihriska nespokojné, ale že teda nevedia ako to riešiť a nechcú ,,mútiť vody,,. Ale že keď niečo začnem rady mi podpíšu petíciu atď...

xxxkatka
3. sep 2018

@jamika27 ludia z pohodlnosti cakaju, ze sa to samo vyriesi... A Samo, nie a nie prist... 😀 Ale super, ze s tym chces nieco robit. Drzim palce, nech je tvoja snaha uspesna 🙂