Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

anickaaa6aaa
12. apr 2014

ja malemu skusam tolko kolko ide, ale nejde mu to uplne a je mu to neprijemne...ked cika tak sa mu ten maly pipik zdurii...vycika sa a je ok....nieviem ci to tak ma byt,ked sa muza pytam tak ze on nevie 😀

bakos2401
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maznacik007
30. jún 2014

@bakos2401 😀 😀 😀 😝 😕 je to v pohode 😅 😅 😅 😅

doska
30. aug 2014

Asi tu mas uz xy odpovedi a mne sa ich veru citat nechce...tak ti poviem ako to mam ja - mam dvoch, prvemu mi nasa pediatricka povedala, nic nerobit....nerobila som...skoncili sme u urologa s nasilnym stiahnutim asi tri krat lebo mu to zakazdym prirastlo nazad, teraz mu to ide dobre....po druhom porode som sa rozhodla ze zacnem uz v porodnici a tak som to aj robila a robim a predkozka ide pomalinky dolu...ta ista pediatricka mi povedala ze treba stahovat, nuz asi zmenila nazor...ja som za stahovanie od narodenia, samozrejme ze nie nasilu, jemne, pomalicky...nam uz ide trosinku dolu a vidim pokrok kazdym tyzdnom....take ze nechytat kym nema problem, nuz, aj to je nazor, ja by som to tak nerobila....poucila som sa sama na svojom dietati...

kristinagregorova35
5. okt 2014

Ahojte mamičky,
zapojte sa do súťaže s fotografiou vášho spinkajúceho dieťatka a vyhrajte špičkový kuchynský robot BOSH, bezdotykový teplomer MICROLIFE, reproduktory k PC a veľa iných cien. Zapojte sa už dnes na stránke http://www.talentagent.sk/sutaz2.php
Ďakujeme 🙂

motylik1987
3. dec 2014

Tak babulky prispejem svojim čerstvým zážitkom.Maličký ma cez 2,5roka.Nepretahovala som cikulku,len som pri kupani a prebalovani robila maličky kukuk ci je vsetko ok.Proste ako mi dovolila predkozka som stiahla,Nic viac.Pred par dnami som si všimla ze tam pod predkožkou ma vačok ako fazulku.Kedze chodime s oblickami urologovi,som mu to dnes ukazala.Povedal ze to je bežné,že to je ten maz a je na mne či to prečistí.Na rovinu som sa opytala co sa stane ak to nechame tak a povedal ze moze dostat zapal.Tak mu to prečistil-bohuzial som sa pozerala na to ked som maleho drzala.Trosku zaplakal pri tom ale nic strasne.Urcite je to individualne.Veru vyslo z toho veeelmi vela,aj doki bol prekvapeny ze je tam toho požehnane...Teraz 3-4dni nechytat,dal mu tam ATB mast.Potom stahovat pravidelne pri kupani....Verim ze som urobila dobre,nic mi nevytkol,vedel ze nepretahujem...a povedal ze dokonca zivota uz s tym bude mat pokoj lebo inak predkozku nema zuženu,len zrastenu moc mal...Tak hadam uz budeme OK 🙂 Keby tam nema moc mazu tak do 3r neriesim nic urcite 😉

zlamama
17. aug 2015

Ahojte. Aj ja potrebujem poradiť. Náš drobec má 22 mesiacov. Robime len strečing predkožky, sťahujeme len aby sme umyli pipik. No a včera po kúpaní partner malému trošku stiahol predkožku a ona sa zrazu uvoľnila. Všetci traja sme sa zľakli. Mal tam aj troška krvičky. Zastriekali sme mu to koloidným striebrom a natreli framykoinom. Teraz ráno som mu to pozerala a má to trochu spuchnuté. Asi ho to bolí lebo plače keď mu chytím pipík a bráni sa. Podarilo sa mi trosku mu to stiahnuť aby som mu tam aspoň strekla striebro.Ale má to veľmi citlivé. A ešte poriadne necikal odkedy sa zobudil, len cvrkol do nočníka, plienku mal málo pocikanú. Je opuch po stiahnutí normálny? Stačí mu to preplachovať repíkom a natierať framykoinom, alebo mam ísť s ním doktorke?

unique26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kovajda
17. okt 2015

@unique26

zdravim ako sa ku jkremi dostanem a aka je cena?A je naozaj ucinny na tento problem s predkozkou??Vdakaaa

unique26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkoch
2. dec 2015

@unique26 aj mňa by to zaujímalo 🙂 Ďakujem

unique26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pikacu331
13. dec 2015

No ja mam 3 chlapca a mi od 3 mesiacov namocime spilku do olejceku a vnutro ocistime. A v dovrseni 3 rokov ideme na poradnu a tam mu to skontroluje prinajhorsom ked to je na kusku pretiahne.

gabikaz
13. dec 2015

@kovajda môžem poprosiť tiež info ku kremu? Ďakujem 😊

borkavan
13. dec 2015

@unique26 aj ja bych som chcela vedieť viac o tom kréme. Môžem mi napísať o ňom IP? dakujem

borkavan
13. dec 2015

a ako sa volá ta bylina, čo sa dáva do kupela na uvolnenie predkožky? Ja som našla len SLEZ LESNY. To je ono?

unique26
13. dec 2015

@borkavan samozrejme

gizel
15. feb 2016

@unique26 prosim info o kremiku.diik

unique26
15. feb 2016

@gizel posielam

adazdca
27. jún 2016

@borkavan ahoj..aj sa to podarilo uvolnit? Uz mi pisala dalsia mamina, co kupali v sleze a mastili slez.mastickou a pekne sa im to odlepilo po 3 tyzdnoch..

gretocka
27. jún 2016

starsiemu syncekovi sla predkozka hybat uz v podstate od narodenia. Potom som mala dcerku a teraz mam zas maleho chlapa. Ked sa narodil predkozku mal na konci uplne uzucku a ked som sa mu jej aj dotkla a skusila ju pohnut, zdalo sa mi, ze to nejde. Asi v styroch mesiacoch na poradni mu ju doktorka skusila a uplne lahucko mu ju pretiahla, takze som videla ze to ide a od toho dna som mu ju zacala pri sprskovani pretahovat.
Ja osobne neviem ktorej vetve nazorov sa priklonit a som rada, ze moji syncekovia su bez problemov v tomto ohlade.

adazdca
27. jún 2016

@gretocka mne moja kolegyna, co je starsi rocnik rozpravala, ako to jej chlapcom robila obvodna doktorka na poradni..automaticky stiahla a hotovo.. este ako malym rocnym babatkam.. za socializmu nikto neriesil s tymto urologa..ktovie, co ja najlepsie.. ale ja som to malemu poriesila v dvoch rokoch a nebanujem.. aspon sa mu tam nic neuklada, ziadne vylučky a robim mu denne hygienu, stiahnem a vysprchujem, aby sa mu to zas naspat neprilepilo.. 🙂

kovajda
27. jún 2016

Prosim maminy o radu...mam 5,5 rocneho syna ..stahujem od malicka pipika al len tolko kolko ide....a ide len trocha je asi prilepeny ...ale nechcem mu to dat nasilu spravit urologovi ani pediatrovi.....ked to necham tak .....moze to mat nasledky...neposkodim mu nejak??Problem nemame vobec ziadny.Dakujeeem

martiinka2
25. júl 2016

Ahoj holky, problémy s předkožkou se řeší snad u všech kluků. Já to řešila u svého syna a nakonec se stejně obřízce nevyhnul. Nejvíc mě štve fakt, že pracuji jako lékařka na klinice dětské urologie a nefrologie a nedokázala jsem tomu zabránit. Pokud má někdo problém a chce se poradit,klidně mi napište na e-mail martiinka2@seznam.cz, tam jsem každý den.