Štvorročná dcéra sa nepozerá do oči

8. mar 2022

Ahojte maminy chcem sa poradiť či je podľa vás normálne keď 4 ročná dcérka sa nepozerá keď niečo niekomu rozpráva do očí..reaguje na meno keď ju zavolám pozrie sa do očí keď ja rozprávam ale už keď mi ona odpoveda pozerá sa do zeme alebo do boku .proste neviem čo si o Tom myslieť

autor
8. mar 2022

Nemyslím si že bude autistka alebo tak lebo na to nemá priznaky ostatné ale neviem či je toto ok alebo to treba riešiť

kittykat22
8. mar 2022

a co chces riesit? Prepac, ale myslim, ze by si sa mala uz ukludnit. Choroba, kde sa dieta nepozera na cloveka ked s nim rozprava v 4 rokoch? Nepride ti to samej trosku pritiahnute za vlasy?

panelacikova
8. mar 2022

možno je len hanblivejšia

saxana000
8. mar 2022

Da sa to trenovat.. Treba si k nej kladnut cupnut chytit za ruky aby ta vnimala toto vysvetlit aj starym rodicom a otcovi.nerozpravat sa s nou z kuchyne z lavicky na ihrisku prist k nej a znizit sa na jej vyskovu uroven

gladys_07
8. mar 2022

@kittykat22 mne pride pritiahnuty za vlasy tvoj komentar

Aj mna by to znepokojilo popravde, ale osobnu skusenost nemam

autor
8. mar 2022

Doktor nás poslal k psychológicke keďže mala je veľmi hyperaktívna a má aj problém s rečou a to o rok a pol má nastúpiť do školy tak s a obávam toho

drzaopica
8. mar 2022

@kittykat22 sa ukľudni
Ty si hystercila, že syn nevie plávať🙂)

drzaopica
8. mar 2022

Tak chod k psychologicke načo sa tu pýtaš?Nejaký problém tam bude nie zrovna autizmus a možno aj áno.Ved ta diagnóza je veľmi obsirna a prejavov vela

jana_eyre_2
8. mar 2022

Tak myslím že psychologicka ti poradí najlepšie, ako ženy na MK ktoré tvoju dcérku nepoznajú a nevidia..

andrejka1974
8. mar 2022

Neboj autistka určite nie je ja sama som začala pozerať ľuďom do očí až v dospelosti neviem prečo ale nerada som pozerala do očí

vsauce_
8. mar 2022

Dúfam, že psychológ pomôže. Ja som bývala taká, dokonca aj keď ma dali rodičia nafotiť, tak som sa pozerala mimo a ešte som si divne dávala prst na zuby, čo som sa tak hanbila 😂

autor
8. mar 2022

Ja viem že nieste odborníčky ale ste matky a chcem sa len informovať či máte skúsenosť s vašimi deťmi s tomto..ja mám jedine dieťa ďalšie mať nemôžem a doteraz som si myslela že je zdravé a vyvíja sa normálne až ma doktor dnes schladil s odporúčaním k psychológičke a logopedicke

vsauce_
8. mar 2022

Neboj, bude v poriadku 🙂 Aj keď niečo u nej objavia, stále to bude tvoja dcérka a určite bude šťastná 🙂 Doktori niekedy povedia a nastrašia človeka viac, akoby mali.

diamond007
8. mar 2022

Tak nevieme ako rozpráva. Moja má 3r3m a teda ústa sa jej nezastavia celý deň, rozpráva plynulo. Nieto v štyroch rokoch to sa už od deti dosť očakáva. Buď je hanblivejsia (to vieš ty) alebo má spomalený vývin

jana_eyre_2
8. mar 2022

Deti sú vseliake, majú aj vseliake prejavy.. nemám ani pri jednom dieťati skúsenost, že by nepozeralo.do oči.. ale to nemusí absolútne nič znamenať..

ja mám napríklad najmladšieho syna, ktorý je veľmi nervny (vekom sa to zlepšuje) niekedy som veru aj uvažovala či nemá nejakú diagnózu.. ale keď má dobrú náladu, nič ho nepopudi, tak je to úžasné dieťa.. v škôlke sa vie napríklad veľmi ovládať, nedostane sa do vyvrtky ako doma, tam je úplne iný chlapec.. (keď mu aj robí niekto zle reaguje inak ako doma keď sa pohada s bratom napríklad) takže keby som niekomu napísala ako vyzerajú jeho nervy tak možno tu by mu aj niekto pripísal adhd, ale napr.jeho učiteľka by nesúhlasila, vravieva že keby všetci chlapci boli takí ako on, tak ma ľahký život 😅

Tým chcem len povedať, že akékoľvek opísanie situácie by ťa mohlo len viac zneistiť.. keď máš sama dojem že je úplne ok dieťa, nestresuj dopredu.. môže byť naozaj len hanblivá, môže mať taký zvyk.. taktiež nepozrie absolútne ani keď ty si klaknes pred jej tvár, chytís za pliecka a hovoríš priamo na jej tvár, ani vtedy nepozrie do tvojich očí?

jana_eyre_2
8. mar 2022

A inak, môj teraz 10rocny syn začal rozprávať až ako 3r.. bol tiež neštandardné dieťa, menej sa smial, nemal rád cudzích ľudí, bol tichý v spolocnosti. neskoro začal chodiť.. mal ako bábo veľmi silnú žltačku, aj tým mal spomalenu hrubú motoriku.. mne sa zdal v poriadku, ale okolie keď ho porovnávalo s inými detmi tak bol pre nich iný.. najmä pre jeho vážnu tvár.. hoci doma pri nás rodičoch bol úplne iný..

Dnes je už veľký, úplne bežný a pojaseny chalan, čo sa mu ústa nezastavia, padá zo stromov, behá a bicykluje, je vesely a kamarátsky.. tiež ma určité vlastnosti čo by sa dali považovať za neštandardné, (je trocha spomalený niekedy) napríklad sa nebije ako väčšina jeho spoluziakov a je v spoločnosti tichší.. ale je úplne normálny, hoci bol dlho ako malý považovaný za "zvláštneho" aj podľa svokry napríklad.. 🙂 daj na svoju intuíciu, porozprávaj sa so psychológom a uvidíš že všetko bude ok..

drzaopica
8. mar 2022

V škôlke si tu reč nevšimli?

kittykat22
8. mar 2022

@drzaopica lebo sa skoro utopil v Grecku. Predstav si, ze presiel plaveckym, ale plavat sa nenaucil 😀 To preto mas prazdny profil, lebo chodis na ine profily a tam hladas ako urazit ludi? Nemusis sa bat nieco napisat. Nie kazdy je taky podly had ako ty, ze chodi, cita historiu profilov a potom na teba utoci na fore 😀

didi2102
8. mar 2022

Ja to riešim, syn v júni 4roky,do očí sa nepozrie, sekundu a potom sa pozerá do boku,hyperaktívny,zvláštne prejavy správania,zlá reč atď atď boli sme u klin.logopeda, ten povedal že Adhd a máme ísť ku psychologicke,tá ale Adhd uuuuplne vylúčila a že syn má recovu vadu,potom mi v skupine odporúčali že hyperaktivitu stanovuje detský psychiater napr takže teraz chodíme len ku logo a uvidíme čo ďalej

kittykat22
8. mar 2022

@gladys_07 nie, neznepokojilo. Viedla som skolku a nieco take, ze dieta sa pri odpovedi nepozera do oci - ale inak sa pozera mi pride dobre na hlavu 😀 Inak v pohode. Psychiatricke a neurologicke ambulancie su zapratane matkami co tam nemaju co hladat a deti so skutocnymi problemami maju preto mesacne cakacky. Pricom vcasna intervencia je pri skutocne chorych detoch velmi dolezita.
Ked ma dieta problem tak je to suhra veci ktore sa nedaju prehliadnut. Polovica diskusii na konikovi je, ked ma dieta 1 'problem' ked nezapada do tabuliek, uz mu nieco musi byt.

didi2102
8. mar 2022

Ešte doplním že jedného sedenia u logo a psycho sa neboj a nemaj predsudky, môj staval u psycho puzzle,mozaiky a neake obrázky , potom pohovor so mnou a koniec, logo sa ho pýtala na veci v knižke ,farby,čísla,zvieratá,postavy a čo kto robí podľa obrázka,dala nám opakovať slová,vytlieskavat a zlepšovať výslovnosť

autor
8. mar 2022

@didi2102 no toto isté mame

didi2102
8. mar 2022

Autizmus mu bol vylúčený u oboch úplne, že kúsok netradičné správanie má povedali obidve ale napr ten slabý žiadny očný kontakt nevadí, lebo on nieje hanlivy aj má rád kontakt s ľuďmi, u psychiatricky som zatiaľ nebola ale ku tej logo chod , nieje to vôbec hanba , u nás mamky práveže sa snažia dostať aj keď deti rozprávajú pekne , nikomu o Tom nemusíš hovoriť ,ku klin.logo ti musí dať výmenný lístok detský,klinická psycho ho nepotrebuje

alienkami
8. mar 2022

Ak sa dá, tak si skús pred návštevou psychlóga / prípadne psychiatra / zistiť nejaké recenzie, či má skúsenosti s autizmom. Autizmus je veľmi široký pojem. Nie každý autista je Rain man. Ak ide o nejakú ľahkú formu, tak si to človek bez skúseností nemusí všimnúť.
K tej hyperaktivite - má problémy s koncentráciou? Vydrží ti robiť jedu činnosť aj dlhšie alebo každú chvíľu sa venuje niečomu inému a behá hore dolu? Ak má pozornosť v poriadku, tak je len živšie dieťa. Ak tá pozornosť prelietava hore-dolu, rozptýli ju každá maličkosť, tak to môže byť ADHD

anabel2341
8. mar 2022

Ja som mala 14 rokov keď som sa začala pozerať ľuďom do oči bolo to pre mňa nepríjemne sa pozerať ľuďom do oči neviem prečo fakt 😒 aj teraz mám niekedy problém sa pozerať cudzej osobe do oči hlavne mužom a starším ženám 😀 ale som zdravá a netrpím ničím

ancika27
10. mar 2022

Zaujimalo by ma kolko vase deti sedia pred pc,telefonom a pod. U nas boli najvacsi problem ked mali kolko chceli "techniku". Ked sme spravili detox s detmi sa dalo rozpravat, pozreli sa na cloveka vsetko. Pozor detox prvych 3 dni je najtazsi pre rodica.lebo dookola hovorit nie nedam ti techniku je narocne. Odporucam nejaku chatu mimo elektriku.