Učiteľstvo anglického jazyka

viksakk
30. apr 2018

Ahojte, dcéra sa hlási na vysokú školu, učiteľstvo anglického jazyka v kombinácii na UK v Bratislave. Nevedeli by ste mi niekto priblížiť predstavu o prijímačkách?

simsalabim
30. apr 2018

Pokial viem, robia - zvykli robit - pripravne kurzy. Tam asi dostane najlepsie info.

margarita
30. apr 2018

ja som to skoncila ale pred mnohymi rokmi uz. presne, treba pozriet na webe skoly, katedry, spytat sa na studijnom, ci nemaju nejaky material o poziadavkach,
my sme vtedy daaaavno mali taky vseobecny gramaticky test, vyber z viacero moznosti ale aj otazky na realie anglofonnych krajin, plus dali asi 6 knih, ktore bolo treba precitat, romany, a z nich tam potom tiez boli otazky, takeho typu, ze ako sa volala ta a ta postava, v akom vztahu bola ku komu, skratka ked si necitala, dalo sa tipnut, ale lepsie bolo mat to precitane.
ale kedze kazdym rokom sa narocnost studia meni, je mozne ze je dnes uz vsetko inak.

matula77
30. apr 2018

my sme mali roky dozadu tiez tak ako pisala @margarita, plus sme mali posluch s porozumenim - pustali text a doplnali sme my do textu + sme mali otazky k textu co sme pocuvali, tam sme doplnali odpovede. Ja som chodila sice do NR, ale mali sme tiez pripravne kurzy ako pisala @simsalabim

bihl
30. apr 2018

@viksakkk ahoj, ja mam tento odbor skonceny v kombinacii s anglictinou a prijimacky boli vtedy len vseobecny prehlad, teda taky test, kde mas trochu z historie, trochu z filozofie, trochu z umenia, trochu z literatury, ale v podstate nic konkretne. Vela mojich spoluziakov ani neovladalo gramatiku, co bolo dost na skodu pri takomto odbore, takze testy zo slovenciny nech urcite necaka. Neviem na aku kombinaciu sa hlasi, ale je to narocne studium. Nie je to jedno z tych, kde si odsedi prednasky (vsetky povinne) a napise par seminarok. Ale urcite odporucam, nie je tazke sa tam dostat, skor vydrzat. My sme skoncili 4 🙂 Drzim palce