Učme své děti od narození

otakar56
29. jún 2013

Děti jsou velmi učenlivé a to již od narození. Ukazujte dětem vše co Vás napadne. Spívejte jim. Čtěte a pouštějte si pohádky. Po čase jsme vzali plyšové hračky-papouška u hráli malé divadlo. Postupem času jsou dobré kostička s písmeny. Je to zábava, která se určitě vyplatí. Vaše děcko bude v budoucnu dobře číst. Aspoň u nás to tak dopadlo..

mamina321
29. jún 2013

@otakar56 uplne s tebou suhlasim, my sme sa od narodenia s malym vela rozpravali, spievali mu, ked uz registroval tak sme velmi vela citali knizky a teraz ma 20 mes. a naozaj krasne rozprava, vsetko po nas opakuje a rozprava krasne cisto.

soldi
29. jún 2013

@mamina321 my sme robili vsetko presne ako pises, maly ma dva roky a dva mesiace a nehovori vobec. takze to asi nesuvisi 😉
ale jasne, ze na skodu to nie je 🙂

mmaatt
29. jún 2013

my sme to tak tiež robili a malý tiež začal rozprávať až v 27 mesiacoch, ale odvtedy sa nezastavil (až ma niekedy bolí hlava), takže nezúfať, každé dieťa má svoje vlastné tempo. Čítanie a rozprávanie nikdy neuškodí 🙂

bubelko
29. jún 2013

@mamina321 suhlasim so soldi, ze to asi spolu suvisiet nebude. pretoze ja mam dve deti, pri oboch sme sa s nimi rozpravali normalne, citali sme si knizky, pozerali obrazky, spievali v aute. a starsi rozpraval v 18mesiacoch vo vetach a mladsi zacal az ked mal skoro 2,5 roka 😉

na skodu to vsetko urcite nebude, ale vseobecne by podla mna malo platit - nic netreba prehanat, ale ani nic zanedbat. ani to vzdelavanie deti 😉 kazde ma talent na nieco ine. jedno na reci, druhe na sport, tretie na umenie.... podla mna je dolezite vybadat to, co ma to, ktore dieta a podporovat ho v tom, co ho bavi a rozvijat dalej to, co uz vie. ale ako pisem - vsetko s mierou. netreba z deti robit cvicene opicky, ktore vedia v pol roku urobit tapi-tapi, v roku pa-pa, v 18 mesiacoch recnia ako grecky recnik a v 4 rokoch rozpravaju 4 jazykmi.
obcas ich treba nechat sa nudit, aby zapojili aj vlastnu hlavu a fantaziu a vymysleli si sami, co chcu robit. nehovorim, ze to obcas nie je zabava, pri ktorej ostava rodicom rozum stat alebo vysledok treba trocha (alebo trocha viac) predychat, ale je skvele pozorovat ich, co vsetko dokazu vymysliet, ak im do toho my rodicia nekafreme 😉

ikke
29. jún 2013

pockaj, a to je aj niekto, kto toto nerobi? 😅
myslim, ze hlavne na tychto strankach hadam naozaj kazdy vie, ze mat dieta nie je len dat mu jest a obliect ho...

moj zacal rozpravat az ked mal viac ako 2.5 roka a takmer hned vedel napocitat do 20 v 3 jazykoch 😀
a pobavil ma aj ten zaver o citani - ja dufam, ze venovanie sa dietatu prinesie urodu vo viacerych oblastiach nez len v tomto... 😉

zuzi0911
30. jún 2013

Tiez to robim...spievame hrame citame ukazujem ucim vymyslam...starsia pohoda ta vie vsetko naspamat aj pesnicky k rozpravkam hovori super pocita a aj sem tam napise nejake pismenko no mladsia ma 2,4 roka a nerozprava teda len to co jej merozumieme...venovanie je nutne sa dietatu ale zalezi od dietata a jeho sikovnosti ako sa co rychlo nauci....

marcelatje
30. jún 2013

@otakar56 venovanie sa dieťaťu je u každej normálne zmýšľajúcej matky asi prirodzené. Ja som však bola krátkodobým svedkom extrému kedy mamička stále niečo rozprávala dieťatku, aj za cenu toho že to boli nezmysly len aby sa jej ústa nezavreli. Mňa to neskutočne unavovalo, čo to robí s tým dieťaťom? Venovanie sa je super, ale dieťa potrebuje nejaký čas aj na sebarealizáciu, samostatné pozorovanie nového prostredia, konštruktívne myslenie a v neposlednom rade aj oddych 🙂

otakar56
autor
30. jún 2013

Co se učení barev týče, visela malému Davidovi nad postýlkou hračka velký barevný plyšový papoušek. Máme malý eshop plyšových hraček a tak měl všeho nadbytek. To přispělo k tomu, že ho dnes hračky vůbec nazajímají. Asi výhoda.. Nerad si dělám reklamu, ale pokud Vás to bude zajímat, koukněte na náš webík: http://www.plysove-hracky-eshop.cz/ dovolím si poslat fotečku, jak sedí na velké plyšové lvici.