Úzkosť 5 mesačného dieťaťa

laura_222
26. feb 2018

Ahojte, kedy zacali mat Vase deti uzkost ked ste neboli na blizku? Mala ma 5. Mesiacov a ked ju musim nechat napr. S mamou alebo so sestrou ( idem k lekarovi a manzel je v praci) je to des, vydrzi 10-15 min a potom dostane doslova hysak tak strasne place az strati hlas a place kym nezaspi od vyverpania.
Mam dost hrozu vzdy ked potrbujem nieco vybavit a nechat ju s niekym, lebo nie vzdy sa da ju zobrat so sebou.
Nic na nu nezabera ukludni sa az ked vidi mna alebo manzela.

pribinak
26. feb 2018

preco ju nemozes zobrat so sebou? ved nech ide mama s tebou, aby si bola malej na blizku. ja som prvy rok syna nosila vsade so sebou, dokonca to bolo aj vyhodne, nikde som nemusela cakat, vsade ma s babatkom pustili dopredu
k doktorovi sa da objednat, ved nech mama caka pred budovou

simdob
26. feb 2018

no ja by som nenechala v takejto zime čakať moju mamu a dieťa pred budovou, veď by zamrzli a keby šli dnu tak akonáhle vojde do ambulancie tak by kričala na celú budovu, to si neviem predstaviť

pininka
26. feb 2018

Ved to je uplne male babo, to nieje ziadna uzkost, to je normalne spravanie babatka. A to bude este aj horsie ked pride separacna uzkostm

0silvia0
26. feb 2018

@laura_222 takéto malé deti som brávala vždy so sebou, nikdy som ich u nikoho nenechávala. Keď som potrebovala niečo vybaviť, sprevádzajúca osoba išla so mnou.

janickacrazy
26. feb 2018

Keby si im malú nachystala do kočíka von, kým pojdeš, možno tam by neplakala či? Moje deti v tomto veku nerevali, ale teda ja som chodila bez nich veľmi výnimočne, lebo naše babky sa nepretrhli, bol problém niekoho zohnať, aby mi dieťa aspon na hodinu postrážil.

laura_222
autor
26. feb 2018

@pribinak mama byva na vychode a este pracuje, takze tu nie je vzdy ked potrebujem odist, podla mna nie je vhodne v tomto chripkovom obdobi tahat malu so sebou do nemocnice a nechavat ju tam niekde cakat

blairgossip
26. feb 2018

Je to notmalna vec, u deti v takom malom veku.. Moj bratranec do 4 rokov musel byt s jeho mamou s nami aj ked nas mal rad a sme sa s nim hrali dlho nevydrzal hladal mamu... Po 5roku to uz bolo tak ze v pohodicke bol s nami cely den bez 'mami

maciatkolulu
26. feb 2018

@laura_222 tak ked je mama na vychode a pracuje a nenoze vzdy prist,tak potom je s tebou asi😉 neviem,ja som prvy rok a vlastne az doteraz vsade chodila.s malym a to som mala ked mal maly 2 mesiace tazky zapal ladviny. Hrozili mi hospitalizaciou,uz som mala aj nastupit,ale pockali noc,ci zaberu atb a zabrali,tak ma to obislo,vsade som bola s malym,vsade som isla dopredu a to bol mjz so mnou.... neviem,ci mas nejake vazne chronicke ochorenie,kt.vyzaduje caste navstevy dr,ale bralanby som dietabso sebou,alebo pokial to pocka,odlozila vybavovacky na neskor....

laura_222
autor
26. feb 2018

@simdob presne tak tomu sa chcem vyhnut plus vsade chripka virusy nechcem aby sa nakazila, naposledy ked som ju brala na nejake vysetrenia o dva dni mala sople kaslala

laura_222
autor
26. feb 2018

@pininka nie je asi do 3 mesiacov jej bolo uplne jedno kto s nou je kto ju ma na rukach alebo kocikuje

laura_222
autor
26. feb 2018

@0silvia0 v tomto obdobi ked je zima a vsade chori ludia sa chcem vyhnut tomu aby som ju brala do ambulancii

laura_222
autor
26. feb 2018

@janickacrazy ano vydrzi ked je to na hodinku ale ked idem dalej od domu alebo viem ze budem musiet pockat ako minule u gynekologa tri hodiny tak si to neviem predstavit 😕

pininka
26. feb 2018

@laura_222 ale ved to je jasne,dieta sa vyvija,snad nechces porovnavat 3 meaacne babatko ktore iba lezi a este poriadne nevnima s 5 mesacnym. Za dva mesiace vie urobit obrovsky krok vpred. Ja som v takom obdobi deti nosila v nosici, aby som mala aspon volne ruky a zdaleka niesom jedina.

loliki
26. feb 2018

@laura_222 vies, jedna sa nielen o uzkost dietata ale aj o tvoju uzkost, ako matka urcite tazsie znasas plac dcerky a odlucenie od nej. Mna napadlo, ze by si ju mala akosi naucit, ze pokoj - mamicka sa vrati. Proste cielene odist napr. na pol hodinku kazdy den, mat stale tu istu osobu, ktora je zatial s nou. Je to tazke, mozno ju casom toto ustrachane obdobie prejde.

laura_222
autor
26. feb 2018

@maciatkolulu nie nic vazne to nie je a malu beriem vacsinou ale niekedy sa tomu nevyhnem

laura_222
autor
26. feb 2018

@loliki asi mas pravdu vzdy sa ponahlam domov lebo mi jej je luto. Skusim tvoj tip dakujem

laura_222
autor
26. feb 2018

@maciatkolulu byva aj s babysitterkou alebo s mojou kamaratkou ale snazim sa aby to nebolo casto

martinoocka
26. feb 2018

To nejak často chodíš po doktoroch keď za 5 mesiacov už bola so sestrou, mamou, babysitterkou......podľa mňa malá reaguje normálne, také malé dieťa patrí k mame....ja by som od 5 mesačnej neodišla ani na hodinu a nie že na tri. U gynekológa čakárni snáď neochorie na chrípku, alebo by som čakala niekde na vzduchu a vošla až keď už mám byť na rade.

beatrix85
26. feb 2018

Vôbec sa tak nespráva každé dieťa a nemusí to byť normálne. Môj synček bol v pohode s mojou mamou aj s otcom a nikdy nevystrájal ani nevrieskal... tešil sa na mňa keď som prišla a keď odchádzala, trošku zamrnkal a keď sa s ním pohrali, tak bol v pohode. Bude mať rok a nikdy nevystrájal keď som odišla. Teraz od prvého začínam robiť na čiastočný úväzok a malý to určite zvládne. Každé dieťa je samozrejme iné, ale netvrďte žienky, že každé dieťa je také. Nie je to pravda.

laura_222
autor
26. feb 2018

@martinoocka tak neviem ci casto tak ako si to vyzaduje moj zdravotny stav, ked ty si uplne zdrava a nepotrebujes nic riesit tak super mas stastie, ja sa staram o seba a svoje zdravie aby som sa potom mohla starat o malu najlepsie ako viem. A ano aj u gynekologa moze ochoriet kopec zien tam kycha a kasle a nebudem cakat vonku v zime potrebujem tam sediet lebo moja lekarka nemala volny termin a cakala som ktoremu z lekarov sa uvolni termin a zavola ma. Cize vyjadrenia typu ja by som od malej neodisla ani na hodinu si nabuduce usetri nepytala som sa ci by si ty od svojho dietata odisla alebo nie

laura_222
autor
26. feb 2018

@beatrix85 dakujem za nazor

laura_222
autor
26. feb 2018

@pininka ano viem ze dva mesiace urobi babo obrovsky posun vo vyvoji preto moja otazka ze kedy ste to zbadali u svojich deticiek, resp. Ci vacsina deti reaguje rovnako

pininka
26. feb 2018

@laura_222 tak ja mam tri deti,moja segra dve a az na mojho prostredneho ktory by bol ostal aj s certom vsetky deti na nas takto vyseli. Dokonca moja najmensia je tak opatrna co sa tyka ludi, ze sa az trasie od strachu ked k nej ide niekto iny, hlavne ak ho par dni nevidi. Ja so zvedava ako to s nou zmakne muz,kedze mna caka v maji operacia.

lala123
26. feb 2018

@martinoocka to nemyslíš vazne, že by si od 5 mesačného dieťaťa neodišla ani na hodinu.....tým, že sa žena stane matkou sa jej život nekonci...

janickacrazy
26. feb 2018

@laura_222 napr. moje 3 deti vôbec nemali žiadnu separačnú úzkosť v tomto veku, sestra má 4 deti, ked druhorodená mala 5 mesiacov musela ísť na operáciu, starala sa o nu svokra, ktorú dovtedy videla len raz na chvilku a vôbec neplakala, pekne to zvládla, ale tak samozrejme každé dieťa je iné a mení sa to z mesiaca na mesiac

ajko
26. feb 2018

@laura_222 naša malá bola v tomto veku presne taká istá. Na ňu sa dokonca nemohol nikto "cudzí" ani pozrieť. Slovíčkom "cudzí" myslím ktokoľvek okrem mňa, manžela a našich ďalších dvoch detí. Ani starkovci, ani krstní rodičia, proste nikto. Revala akoby ju z kože drali. ako rástla, pomaličky sa to menilo. Teraz má čerstvé dva roky a prihovorí sa sama komukoľvek cudziemu v meste kto ju čo len trošku zaujme. Vystíska, podebatuje, pošle pusu.. Takže tomu nechaj čas.. Ono sa to všetko zmení..

martinoocka
26. feb 2018

@lala123 a prečo by sa mal skončiť môj život keď mám dieťa pri sebe? 😂 Kým bola maličká bola v šatke alebo nosiči všade somnou a mňa to neobmedzovalo nijak....rodinný príslušníci ju začali občas strážiť na pár hodín keď mala rok....a teraz bez ujmy zostane u babky aj na noc. Riadim sa podľa dieťaťa, keď je na tomuz vyspele a nerobím mu traumu. Ja som to ten rok vydržala v pohode a s radosťou mať ju stále pri sebe.

jana_eyre
26. feb 2018

a skusila si jej nechat. tvoje nosene tricko ked odchadzas? ja viem. ze uz to. je vacsie babatko, ale este stale vnima intenzivne vone.. moje decka v takomto. veku byvali len. s tatom. ak som musela odist, vlastne dodnes to je tak, ze na nich dava pozor najma on.. samozrejme po nejakom case vzdy plakali za mnou, ale to museli uz len vydrzat.. muz aj dieta a aj ja.. neboj, vsetko sa casom to pomeni a bude dobre..

ivanamyl
26. feb 2018

Jednoducho sa viac s mamou stretavat, aby ju tvoje male poznalo.

laura_222
autor
27. feb 2018

@pininka dakujem za skusenost, drzim palce nech Vam ta operacia dobre dopadne