Úzkosť osemmesačných. Zažili ste to?

deina
12. okt 2008

Zazili ste to? Ako sa to prejavuje? Len tak, ze dieta chce byt neustale s matkou a boji sa cudzich ludi alebo to moze mat aj ine prejavy a nielen v 8.mesiaci?

papol
19. jún 2009

Možná může pomoci tento odkaz:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

cestovatelkaandrea
19. jún 2009

no u mojho syna sa tato uzkozt dostavila az teraz po deviatom mesiaci. ked sme niekde kde je moc hlucno alebo niekto zakrici tak sa silno ku mne pritisne a zacne plakat. taktiez sa chce hrat so mnou viac ako inokedy. nie je taky samostatny ako pred mesiacom. uz si uvedomuje ze nie som stale s nim. ale nie je to take hrozne ako som si myslela 🙂

suziad
19. jún 2009

Ahoj tak uz to mame asi aj my 😖 nenavarim, neupracem, nic, stale nosim na rukach, uz som unavena 🙄 , nezahra sa sama na deke, ani v behaku, len sa pomne skriabe, ked si ju nevsimam a chcem napr. umyt riad hotova pohroma, zachvat placu. Co mam robit!! Uz som fak unavena. 😒

cestovatelkaandrea
19. jún 2009

suziad a nemas nahodou doma satku alebo baby bjorn? ja ked chcem umyt riad, poutierat prach a povysavat, tak drobca supnem do bjornyho a upratujeme spolu. a ked ma este k tomu varechu v ruke, tak je uplny klud 😉

nicky11
19. jún 2009

baby ja som o tom nedavno citala kazde babetko si prejde tymto obdobim...vraj sa boji ze ked sa mu stratiiite z dohladu tak sa uz nevratite... 😒

zuza.m
19. jún 2009

no ja stale čakam na tu uzkost a knam nejako nechodi. 😕 .asi pred 2týžd.bol chvilu taky plačlivy a necchel sa nikomu pestovat ale po tyždni ho to preško.že by už mal za tym?? 😅

suziad
20. jún 2009

cestovatelkaandrea: satku nemam, ale hodila by sa 🙄

zvonkohra
14. sep 2010

chodi sem este niekto?my mame to obdobie teraz a je to now coment ☹

renatkas
16. dec 2010

vidim ze uz ta tema mrzne, ale aj tak, my mame teraz to obdobie a je to riadny extrem, maly ked sa hra sam tak musi sediet pri mojich nohach inak je zle, ked idem co i len 2 kroky od neho pre podbradnik a pritom mu rozpravam aby vedel ze som tam a vidi ma tak taky plac spusti ze az, pridem k nemu a chyti sa ma a je zase vsetko ok. Chodim s nim uz pomaly aj na zachod 😒
ale zase ked si zmysli ze sa chce odplazit do druhe izby tak mu nechybam 😀

ellysa
17. dec 2010

Ahojte, ja neviem, či to čo prežívame my je úzkosť, môže sa to prejaviť aj skôr? za 3 dni má 7 mesiacov, len posledný týždeň spí hrozne stále sa budí v postieľke s plačom aj každú pol hodinu, predtým spala krásne, zobudila sa raz na papnie inak spala, cez deň musím byť pri nej, všade za mnou plazi, ak si len sadnem na gauč a ona ostane na podložke, priplazí sa, liepa sa na mňa a mrnčí, k cudzím je taká, že reve kým sa neoťuká, to predtým tiež nebolo. Neviete ako dlho to trvá?
Na Vianoce ideme po dvoch mesiacoch k rodičom, no už sa teším a oni budú hotoví, ak bude pri nich plakať

piacere
13. máj 2011

ahojte,

neviem, či to, čo prežíva malý je separačná úzkosť, ale.... nemám pocit, že by bol na mňa viac naviazaný ako napr. na manžela... ani nemáme ten problém, že by som nemohla odbehnúť a on sa rozplače (teda keď ma nevidí)... u nás je cca od 7-ho mesiaca problém - strach z cudzích ľudí.... plač, krik, až sa trasie.... krokodílie slzy... ☹ Plače pravidelne aj pri ľuďoch, ktorých bežne vidí (napr. moja teta, ktorá k nám chodí takmer obdeň)... vždy, keď príde, tak si poplače a až keď sa po chvíľke oťuká, tak je to ako tak OK.... lekárka a ľudia, ktorých vidí prvýkrát ani nehovorím.... Máme 11 mesiacov.... prejde to vôbec niekedy? 🙄 Zdá sa mi to ako večnosť.... ☹

katarinajurikova
29. jún 2011

Jaaaj vidim,ze posledny prispevok je tu z maja,ale aj u nas sa to prejavuje,uz som psychycky aj fizycky hotova. ☹
Maly je doobeda ok,ale od tej 14,00 je to priserne,bolo normalne,ze som si s nim lahla a zaspal pekne,teraz vymysla...a kym ho uspim 😢
Otocim sa reve,idem len na wcko,alebo cosi chcem porobit,ze odidem z izby rev,ale taky,ze cakam,kedy susedia zazvonia,ze co mu robim...minule som ho nechala vyplakat,myslim si reku nebudem ja hned za tebou letiet,dostal taky zachvat placu,ze strach a hroza... 😢
Vecer v pohode zaspal o 19,30 teraz do 21,00 hore ,sedi si v posteli,alebo znova reve ,ako o dusu... 😒
No ja len dufam,ze to coskoro skonci...

matysek412
29. jún 2011

@katarinajurikova tiez sme si tym presli....maly ma rok a pol a stale je na mna silne naviazany. Chodi takmer vsade za mnou, ale uz cca 3 mesiace ho mozem na chvilu nechat s manzelom alebo so starkou. Predtym len ja, aj vonku aj dnu...ked som odisla len vedla do izby, plakal strasne. Musi ho to prejst. Najlepsie urobis ak ho proste budes mat stale pri sebe. Potrebuje ta. Viem ake to je tazke a narocne....ale nepotrva to vecne... u nas sa to stale zhorsi, ked mu idu zuby, vtedy je mrzutejsi a maminku potrebuje este viac....

michaela.g
9. jan 2012

Zda sa ze u nas to zacina 😒 , tak klokanka je momentalne moja najlepsia komoska 😉 . Tatinko je dlho v praci tak ked ho vidi tak je celkom rada, ale to je uz skoro 20:00, a okrem toho chodi k nam babina kazdy tyzden aspom na 2 dni, ale na nu uz pozera, ze coto ktoto, a trva jej kym k nej ide... snad to nebude horsie. 🙂

miskamaj
23. sep 2013

oprasujem starsiu temu. Moj syncek ma 8 mesiacov, a neskutocne vrieska pri tatovi. Stalo sa vam to? Snad je to docasne, lebo aj ja potrebujem troska oddych, a takto sa to velmi neda...

alexandra1104
23. okt 2013

ahoj moja ma 6mesiacov a ma neznesilne zachvaty revu a nervou a je to bez priciny

intrograla
18. aug 2015

Tak ani nas to neminulo 🙂 Este prednedavnom som si hovorila, aky je maly spolocensky. A teraz? Ako zacal 8. mesiac, tak reve akoby ho z koze drali, ked sa na neho pozrie hocikto cudzi. Ale ako tak citam Vase komentare, tak u nas je to este miernejsia forma, lebo doma sa hra a neplace, ani ked ma nevidi.

lenkamaxim
13. júl 2016

Ahojte maminy,takze Maximko ma 7a pol mesiaca,priznaky ktore opisujete sedia uplne..Nervozny,umrncany,stale sa chce nosit..Uplne inak ma to clovek pozera,ked vie,ze ide o beznu vyvojovu fazu 😄 Len by ma zaujimalo,takto s odstupom casu,ako dlho toto obdobie trvalo??