Boja sa vaše deti cudzích ľudí? Prejde to?

severka222
8. apr 2008

Ahojte, boja sa Vaše detičky cudzích ľudí ??? Moja malá ma 6 mesiacov - a nechce nikoho iba mňa a ocka 😉 Prejde to ????

junovka
8. apr 2008

to je normalne v tomto obdobi 😉 Kazde dieta prechadza touto fazou 😉

veverica
8. apr 2008

presne tak musi prekonat strach. Kazde dieta si s tym musi prejst, ale kazde je ine. Niektore sa boja viac, ine zas menej 🙂

mersedesa
8. apr 2008

aj naša sa bala ,teraz začina menej ale predtym stačilo že sa na nu niekto pozrel a bol plač 😢 😕

kili
8. apr 2008

severka, ževraj nosenie v šatke alebo v inom nosítku odbúravá strach dieťaťa z cudzích ľudí, tak môžeš skúsiť to.

eva4444
8. apr 2008

severka moj petrik ked mal ca tiez ten vek sme isli ku starym rodicom a on iba na mne zaveseny sa obtieral o mna, neexistovalo aby ho vzal na ruky iny clovek ako ja alebo manzel. teraz ked pride navsteva tak sa ma drzi a uskokom spoza mojho pleca vsetko pozoruje (nechce odist z miestnosti) a ked sa mu prihovoria skor ako je pripraveny tak plac. ale zvacsa si po 15-20 minutach 'zvykne' a uz je s navstevou kamos 😀 takisto v obchode ked sa mu prihovaraju stare tetky tak plac. ale na babetka a deticky reaguje s udivom a usmevom.

olinka6226
8. apr 2008

ja neviem, moj samko bol odjakziva aj s cudzimi kamarat. stresuje ho vsak privela ludi naraz ked sa nanho vrhne. stalo sa nam ze sme sli k muzovym starym rodicom a bola tam aj svokra, svagrina s priatelom a veru maly sa na mna pricucol a ked som ho dala aj svokre s ktorou je v pravidelnom kontakte vrestal akoby ho z koze drali.

ale v podstate si myslim ze z toho deticky vyrastu - ak ich teda mamky nebudu umelo privelmi putat na seba. samko byva uz od malicka v kontakte s viacerymi ludmi, kamoskina mala do roka poznala len ju, jej muza a jej mamu. k nikomu inemu ani za nic na svete. teraz je uz odvaznejsia, ma nieco okolo roka a pol. takze podla mna je to 1. povahou dietatka - ci je hamblivejsie alebo tak a za 2. pristupom matky, ci ho nespusti z oci, alebo dovoli aj inym popestovat ci povarovat.

severka222
autor
9. apr 2008

jooj potešili ste ma, lebo čo sú deti v okolí vo veku mojej malej - ani jedno sa tak nebojí 🙂 takže dúfam že ju to prejde, ale tiež myslím že bude trošku hanblivá 😅
ja ju dovolím popestovať aj iným - ibaže ona nechce 🙂

mata79
9. apr 2008

Severka, aj my sme vysmiati a ublabotani, ale iba doma a na rodinu. Vonku sme velmi vazni, niekedy pri prudkych pohyboch a povahach aj placlivi....

capricieux
10. apr 2008

severka ja som tiez mala ten problem, maly strasne plakal ale zacala som ho bravat castejsie na navstevy cez prechadzku bud k nasim alebo ku kamoske a do 2 tyzdnov si zvykol a preslo to 😉

severka222
autor
10. apr 2008

capricieux ved chodíme vonku, každý deň na 4 hodiny ... aj s inými deťmi, ona sa detí nebojí ... iba ľudí, ktorý majú šedivé vlasy 😀

slavka29
10. apr 2008

moja mala place u lekara. staci ked sa jej niekto dotkne v bielom plasti. vcera sme boli na ortopedii a lekar jej nemohol spravit ultrazvuk na papier napisal ,,dieta sa brani a place,,....objednal nas zase o dva mesiace no neviem ci ju to dovtedy prejde

mercy
10. apr 2008

Môj synátor vždy chcel všetkých, flirtuje v autobuse, usmieva sa na každého-to je povahou

patka1984
24. apr 2008

aj moj mali na vsetkych sa usmieva aj ked si ho nevsimaju a urcite si mysli ved ty sa raz pozries.
😀

babulik22
9. sep 2008

moja mala sa stale boji cudzich ludi.nieje vobec,taka ze by sa usmievala na kazdeho ako mojej znamej mala.dokina mi povedala,ze sa jej pri kazdej navsteve zda akasi smutna.ale to preto,lebo ona sa cudzich boji.rada pozoruje ludi,deti ale ked ju ide dat niekdo cudzi na ruky koniec.dokonca aj babka a to ju vidi raz do mesiaca.a od kedy maju napodobnovat dospelych.jej mala vie napodobnit motorku,konika co jej ukaze vie.a je rovnako stara.

maca28
9. sep 2008

ahoj,moja mala ma 5 mesiacov a mame ten isty problem uz od narodenia,dokonca ani babka si nemoze popestovat aky cirkus zacne robit,kazdeho musim upozornovat aby nesiel na nu zbrklo,ze treba pomalicky a pokial mozno nepriblizovat sa k nej,lebo hned musime domou cicikat,teraz je to trocha lepsie,musim ju vsak nechat aby zacala samam komunikovat,pozre na mna ci sa usmievam a ak hej tak komunikuje a ak nie tak spusti plac,tak sa skerim jak slniecko 😀

kisska
9. sep 2008

no tak ja mam tiez jedneho flirtaka 😀 😀 😀 najradsej ma blondinky v okuliaroch, ale ani ine baby, devy, zeny a starke mu nevadia 😀 . Aj s chlapmi je kamos... asi overuje konkurentov 😀 😀 😀 . Ja vravim, ze raz to nase ciganca niekto nalozi do auta a odvezie... ale psa mame rovnakeho, na to ze mame ridgebacka, ktory by mal mat svoju rodinu a nikoho viac si nevsimat (preto som si ju kupovala), tak tiez pooblizuje kazdeho, kto sa necha 😉

zuzanocka
10. sep 2008

jaaaaj, baby, som rada, ze nie sme na tom tak sami...
nasa osemmesacna slecna na niektorych ludi pusti taky revisko, ze sa dotycne osoby pracu radsej prec 😝
na niektorych sa smeje a ku niekotrym sa vyslovene pyta na ruky... niektorych zas ignoruje.... myslim, ze dost reaguje na hlas...hruby, tenky, vysoky... vybera si asi vhodne vysky 😉

co ma vsak stve je, ze svokra si malu nemoze zobrat ani na ruky, lebo mala hned zacne neutisitelne revat... minule som jej ju dala kocikovat a musela som sa z obchodu vratit, co mi volala, ze mala huci na cele sidlisko - este 2 tyzdne mi ludia s uskrnom rozpravali, ako "poculi malu, ked ju boli kocikovat" 😅
nechapem, co sa stalo, pred 2-3 mesiacmi ju este v pohode bola pokocikovat, potom bola jedna oslava, kde sme boli vsetci, mala v pohode, isla z ruk do ruk, aj u svokry bola a potom zrazu takyto sok... proste staci, ze sa na nu pozrie a urobi pohyb k nej, mala hned natahuje pusinu... 😒
je sposob, ako ju to odnaucit? ci len pockat, kym to prejde?

babulik22
10. sep 2008

zuzanocka: moja mala to iste.svokra ju nemoze zobrat ani na ruky,lebo tiez spusti strasny rev.je to,tak od malicka.ale ona to robi skoro pri kazdom.

pappo
10. sep 2008

severka prave v 7 mes sa zacina strach z cudzich ludi a najradsej maju rodicov klasicky socialny vyvoj je to popisane podla mes. v mama a ja, doteraz sa ani nasi nebali a teraz rucia ked sa im niekto nahne do koca

zuzanocka
10. sep 2008

babulik,
prve mesiace ok - ako som pisala, aj kocikovat ju bola... asi to je fakt vekom...

vieruna
10. sep 2008

mojmu synovi ked bol malicky bolo uplne jedno kto bol pri nom, kto si ho bral na ruky. Celkom vhodne bolo ked mal dotycny nieco cervene 😀 Ked mal nieco vyse roka, tak si zacal selektovat ludi. Nema rad starych chlapov a neznasa, ked sa niekto nanho vrhne a zacne nanho pistat take to tutuli mutuli ako zvyknu robit dospelaci na deti. Vtedy je az hnusny. Ked si ho ludia nevsimaju, tak on sa za par minut okuka a aj on pride aj za clovekom,ktoreho by sa normalne bal. Deti si podla mna vyberaju kto sa im paci a kto nie. Len sa este nedokazu tak dobre ovladat. Oni su len mali, nie blbi 😉

katarina85
18. okt 2010

Ahojte dievcata 🙂 Tak my sme vcera boli na navsteve u svokrovcov a to maly preplakal asi hodinu... len sme vosli do domu, zbadal svokru, tak zacal plakat. Ona ho strasne chcela brat na ruky, ale ako sa ho dotkla, akoby ho z koze drali. Musela som s nim odist do inej izby ale ked sa priblizil svokor alebo svokra, tak zacal plakat este viac. Chudatko, bolo mi ho velmi luto. Nakoniec zaspinkal ockovi na rukach. Svokra hovorila, ze place preto, lebo ich tak dobre nepozna, ze tam chodime malo, ale u nasich vobec neplace a to k nim nechodime castejsie. Dokonca v sobotu bol u nas moj brat po dlhej dobe a maly vysmiaty...tak ja neviem.

katherine27
31. okt 2010

Ahojte maminy,
obnovujem tému...
náš malý sa akosi začal báť ľudí, hlavne keď sa mu prihovárajú ☹ ..chce iba mňa , tatu a moju maminu - tá je skoro u nás každý deň...okrem toho sa začal báť aj zvukov, mixér, vysávač a pod, podotýkam, že niekedy pri vysávači aj spal..akosi na všetko moc reaguje a začne plakať..stále musí niekto z nás pri ňom byť..
Nie sme moc veľká rodina, deti jeho veku nemáme a je pravda, že teraz sú návštevy pomenej.Moc sa o neho bojím a veľmi dúfam, že ho to prejde, ako mu môžem pomôcť? Okrem toho mu idú teraz zúbky, 4 naraz - hore, dva spodné už má..moc je aj nervózny, ani hračky ho moc nebavia a niekedy mám pocit ako by ho to už s nami nebavilo, problém vyčistiť noštek, ostrihať nechty a prebaliť, hrôza..poradte..prejde to?..ďakujem.

anic1
16. jan 2011

ahojte, ja mám 4.mesačnú dcérku a tá sa začala báť dedka, pritom bývame pod jednou strechou. Chvíľu sa na neho usmieva, príde k nej o chvíľku ju pozrieť a už ide plakať. Mne sa zdá že sa iba zľakne, preto plačká. Mám ísť s ňou doktorke?

daniela1974
16. jan 2011

@anic1 a co chces doktorke povedat, ze 4 mesacne dieta place, lebo vidi dedka? Akoze aku diagnozu Ti ma stanovit lekarka???

januarova
16. jan 2011

@anic1, suhlasim s @daniela1974, co by si povedala doktorke? je to normalne, aj moje deti mali viackrat take obdobia. nerob s nou nic nasilu, ked sa boji, treba ju nechat, dedko nech na nu netlaci, nevnucuje sa. musi si byt tebou ista. cim viac jej seba doprajes, tym bude istejsia. 🙂 taketo situacie este mozu prist aj v 8 mesiaci-separacna uzkost a este aj po 1. roku.

anic1
17. jan 2011

ja som sa nevyjadrila presne, to nebol plač, ale poriadny rev, celá očervenela, tiekli jej slzičky a utešovala som ju asi hodinu, tak preto sa bojím či to nemohlo byť niečo iné.

turtle
22. feb 2011

ja mam doma dvojicky,dve dievcatka...a od zaciatku sa na nas lepi vsetko to najhorsie,co dieta moze mat...po psychickej stranke...najprv sa zacala bat mimka,nedajboze ze niekto prisiel ku nam na navstevu,alebo my sme sli na navstevu,spustila rycot,ako keby ju rezali...doteraz sa z toho nedostala a uz to preslo aj na sasku,takze to mame pekne dvojnasobne,uz ani neviem,ci mam niekam chodit,alebo mam mat navstevy,lebo akoze ten rev je na nervy....dievcata boli uplne v pohode na zaciatku,mimke to zacalo od siesteho mesiaca,a saske az teraz nedavno,cize okolo 10mesiaca...neviem ci to mam pripisovat strasnej citlivosti dietata alebo tomu,ze im idu zubky,ale uz som zufala☹(((

beaska
7. jún 2011

moja mala place len pri svokre, hovori sa ze dieta vie vycitit povahu cloveka asi na tom nieco bude 😀

beaska
3. okt 2011

no preslo obdobie a mala sa uz neboji presne ako som povedala dieta vie vycitit ked sa ho dotycny boji tak sa boji aj ono, este musim prehovorit babku nech sa neboji a bude vsetko v poriadku 😀