V akom veku sa vaše deti naučili spočítať objekty do 10?

2. apr 2024

?

basulaak
2. apr 2024

Od 2r vedel do 10 napocitat, ale spocitat kolko je veci na zemi vie az teraz ide mat 3.

momoftwo35
2. apr 2024

môj to vedel v 2 rokoch, ale on má diagnostikovaný nadpriemerný intelekt, takže je to individuálne. V 5 rokoch sčítaval a odčítaval 10 tisíce, vedel násobilku veľkú malú atď.Mladší tiež v 2 rokoch, tiež ho dám otestovať..Viac detí nemám, tak neviem, kedy je to bežné..Je to však veľmi individuálne.

zorkahorka
2. apr 2024

S malou nedokonalostou to vedel starsi uz pred nastupom do skolky. Mladsi je 1. Rok v ms a vie len do 5

autor
2. apr 2024

@michellemary podĺa mňa to odrzkadľuje len motiváciu hŕstky rodičov, takých čo zrazu pred 1 ročníkom zistia, že by ich mohli aj niečo naučiť.

autor
2. apr 2024

@candii Bože !” Pani psychologička”. Môj syn včera nepovedal vôbec básničku pri šibaní a to ju vie rok a od predu do zadu naspamäť. Proste boli sme u mužovej rodiny, sme s nimi málo a bol v strese a to ich stretáva. Som zvedavá, čo bude na zápise v 6 rokoch :D.

autor
2. apr 2024

@momoftwo35 :O wau! A ste aj vy rodičia tak inteligentný? Venujete sa matematike ty, alebo otec detí?

autor
2. apr 2024

@zorkahorka aj u nás sú rozdiely vo vedomostiach medzi súrodencami, lebo starší ťahá mladšie.

akvi
2. apr 2024

Vacsina deti okolo 4 rokov uz vie odrecitovat cisla do 10. Pisem odrecitovat uplne schvalne, pretoze vacsina tych 4 rocnych nechape este tu pocetnost. Samozrejme, su deti, ktore to chapu aj ovela skor, ale ak sa bavime o nejakom priemere, tak fakt vacsina 4 rocnych nechape tu matematicku stranku toho. Moj syn napriklad ked mal dva roky, vedel pocetnost jeden a dva. Vsetko ostatne bolo "vela". V troch rokoch vedel jeden dva tri, ostatne bolo vela. Niekedy v piatich rokoch nastal velky posun v tej matematickej predstavivosti a zrazu mu docvaklo a on potom velmi rychlo uz vedel aj 100 a viac.. Ale stretla som sa aj v prvej triede ZS, ked som ucila, ze niektore deti tu predstavivost nemali a je to tak uplne v poriadku. Cely prvy polrok sa v matematike uci prave ta predstavivost cisel, takze fakt to netreba silit. Ja nechapem tu modu dnesnu, ze akoze predskolak ma vsetko vediet. Kazdy ma svoje tempo a silit nieco , lebo susedov Jozko uz "vie", je uplna kravina.

momoftwo35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
2. apr 2024

okolo 5rokov, kedze z predskolskej to vedela, a v tej bola dva roky :D ale inak pred zapisom sme mali aj testy v skole, nieco ako prijimacky a tam nepocitali...

simca06022011
2. apr 2024

Inak pri tych tvojich ironickych narazkach na odpovede by ma zaujimalo, preco sa pytas? :D

lenka2710
2. apr 2024

Môj bude mať v lete 4 roky a vie, staršia vedela omnoho skôr

ivka225
2. apr 2024

@momoftwo35 Nepreháňaš to s veľkou násobilkou? Naozaj v 5 rokoch vedel z hlavy koľko je 19x17 ?

lucia147852
2. apr 2024

Medzi 2-3 rokmi. To mala obdobie, že sme rátali vonku každý kvietok, kamienok, včelu a tak sa naučila

momoftwo35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kulumulu123
2. apr 2024

2roky

taktotedanie
3. apr 2024

@kacena4 v 1r? Ved to vtedy este polovica deti nechodi a uz sa maju ucit pocitat do 10?
Ci myslis v 1 rocniku? Treba mozno lepsie napisat lebo clovek su to moze vylozit dvoma sposobmi

autor
3. apr 2024

@simca06022011 prepáč ak ti niečo vyznelo ironicky? Myslela si mňa ako autorku diskusie?

autor
3. apr 2024

@momoftwo35 úrčite, ti verím. Keď intelekt predstihne psychický a emocionálny vývoj, deti môžu byť viac zdorovité. Všetci si predstavujú, aké to má matka super podľa mňa.

Aj Danielle Steell mala veľmi inteligentného syna. Neviem či mu aj matematika tak šla, ale že bol veľmi v predstihu. Žiaľ konkrétne tento chlapček mal neskôr maniodepresiu. Vraj tie deti bývajú extra nadané. V puberte vo fáze manie spáchal samovraždu. Je o tom kniha.

autor
3. apr 2024

@akvi súhlasím. Každè dieťa má talent a danosti na niečo iné. Náš bude mať 4 roky, vie spočítať objekty tak do 7, niekedy s chybou do 10.

momoftwo35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. apr 2024

@momoftwo35 to je paráda potom, ale budú to mať v živote ťažké ako jednorožci v našej (závistlivej) spoločnosti.
Veľa šťastia prajem drobcom a nech sa im darí využiť dar k svojej spokojnosti 🥰. .

karolinkasky
14. apr 2024

Dcérka cca 2r vedela určiť počet, a počítať do 10 vedela už 1,5r

kamoska_z_konika
16. apr 2024

Mam takú drbnutu bývalú kolegynu kt naučila svoje dieťa opakovaním počítať do 10...aby s tým mohla deptat iných rodičov kt dieta neopakuje jak papagaj