Vigantol - kŕče a bolesť bruška. Stretli ste sa s tým?

renatka100
29. jan 2011

Ahojte, doktorka nám naordinovala vitamin D - vigantol a po každom užiti je cca po pol hodine malá v kŕčoch a bolestiach bruška, stretli ste sa s tým aj Vy?

veraw
19. máj 2013

Hlasili jste nekam nezadouci ucinky? My mame totiz asi ten samy problem co tu popisujete. Dnes zkusim Vigantol prvne vysadit a uvidime jaky bude vecer. A zitra davam rec s pediatrickou.

fileta
27. máj 2013

moze byt ze je to z toho, teraz normalne zacinam aj tomu verit, ked to tu citam, mala nemala ziadan problem, asi ked mala tri tyzdne tak sme zacali davat a hned vtedy aj zacala mat krce.... este manzel mi hovoril, ze ci to nahodou nie je z toho ... a ja ze nie, co si ved to je vitamin....mozno mal aj pravdu. ...

simi906
10. jún 2013

Baby potvrdujem... Dva dni dozadu sme.malej dali kvapky a od vtedy ma krce a poriadme nespinka len place a zvyja sa. Vysadzujem ich dneanym dnom a uvidime co dal

kali23
10. jún 2013

potvrdzujem... po vigantole - bolest bruska a krce, celkova nervozita, problem so spanim... u inak uplne kludného babatka... informovala som sa u pediatricky (uz je ex) ze treba vydrzat, vigantol brat musí!... pytala som sa aj na ten co pred casom chodievali baby kupovat do rakuska... poprela, vraj je to uplne to iste zlozenie... vyskusali sme par dni nedavat a opat uplne kludne babatko bez bolesti bruska...
potom som sa docitala o vit. D od swansonu a odvtedy pouzivame uz len ten... 😉

salma22
10. jún 2013

fu baby ma strasite...sice mi uz nedavame vigantol ,ale ma to riadne strasi ze po vigantole su krce,a bolesti bruska... ☹ my sme ziadne problemy nemavali... @kali23 a uz je dobre po tomto D-cku? nemate ziadne tazkosti?

luckavalo
2. júl 2013

ahojte, my sme mali ten isty problem..krce a nervozita po vigantole. nasa pediatricka nam povedala, ze je to dost bezne a ze mame namiesto doho davat kvapky OLEOVIT D3, ktore chodime kupovat do Rakuska. Od kedy ho kupujeme, maly nema ziadne problemy 😉

jennika
2. júl 2013

my sme mali presne ten isty problem...krce, bolesti bruska a neskutocny plac....ci som jej ich dala rano, naobed, vecer...cize kolika to nebola na tisic percent...tak som sa jedneho pekneho dna na to vys..ala a prestala som jej ich davat....a odvtedy sme ziadny problem s bruskom a placom nemali...

bulik30
8. júl 2013

my s tym tiez bojujeme , ale moja pediatricka da malinkej nahradu , dava sa to raz za 3 mesiace , vytlaca sa to do pusy , vraj sa to davno davalo.

orchidea123
10. júl 2013

ja dávam malej vigantol už keď sme prišli z nemocnice berie ho rok aj mesiac mávala koliky asi ľ aj pol mesiaca po narodení ale nemyslím si že z kvapiek sú to kvapky hlavne na stavbu kostí a zubov dávame ho ráno dodnes ale len s mliekom .

zihadielko
19. júl 2013

pre vsetkych neveriacich "Tomášov". toto je odpisane z pribaloveho letaku Vigantolu:
"Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedlajsie ucinky, hoci sa neprejavia u kazdeho.
medzi vedlajsie ucinky patri zapcha, plynatost, nevolnost, bolest brucha alebo hnacka.
Mozu sa tiez vyskytnut reakcie z precitlivenosti ako je svrbenie, vyrazka alebo zihlavka."
mna ani nenapadlo ze by moju babulu mohlo z toho boliet brusko. az ked som jej zabudla zobrat vigantol ku babke, kde sa nam brusko o dost zlepsilo. ja cela natesena, ze uz z "toho" asi vyrastla. vratili sme sa domov a znova som jej ho nasadila. a zrazu spolu s vigantolom, prisli aj bolesti bruska. este to musim otestovat, a pojdem riesit k mudr.

laura167
8. aug 2013

Mile mamicky, mozne to je s tym vigantolom, lebo nedavno bolo v spravach( cca 3 mes. dozadu) , ze Vigantol od firmi Merck nieje v poriadku. Nieco sa v nom nachadzalo a vsetky lekarne ho stahovali z predaja..mozno sme nakrmili nasich drobcov bohvie cim!!! Ja vigantol nedavam!!! Staci vijst s babatkom na slniecko cca na 15-30 min poslnit ho a ma vitaminu D az az....mi to riesime takto a aj s dcerkou som to tak robila a pekne sa zacelila hlavicka! Cim menej bordelu pchat do deti tym lepsie!! 😔

sissmiss
8. aug 2013

Krce a bolesti bruska. Pediatricka povedala ze to v zivote nepocula. Odsledovala som si to, ked som mu vigantol nedala, vsetko ok, ked som dala, krce. Ked som jej povedala toto, tak ma strasne sfukla ze to sa NESMIE nedavat (v mnohych statoch to vobec nedavaju a vsetko ok). V pribalovom letaku je napisane krce, bolesti bruska

jendralka
8. aug 2013

moj bol na tom presne ako pise @sissmiss

tominka222
9. aug 2013

ahojte maminy, no neviem co mam robit a potrebujem radu. mame doma 5mesacneho synceka a zda sa mi ze tiez po vigantole ma bolesti bruska ale neviem ci to nie je aj kolika aj ked doktorka hovori ze kolika je max. do 3mesiacov a ked vigantol nedame vsetko je OK.dakujem

ewwwe
11. aug 2013

syncek ma 1 mesiac a podavame vigandol vecer pred spanim. Vzdy vecer po podani ma problem zaspat, ma asi hodinove "vystupenie" plac, krik, vie zaspat len ke ho mam na rukach. neviem ci to je kolika, alebo nie , ale preco by mal koliku vzdy len vecer a nikdy inokedy cez den. Tiez mam podozrenie na to ze to je sposobene vigandolom, asi to poviem buduci tyzden pediatrovi, len sa obavam ze lekar ma odpise....

amelia6
3. sep 2013

Ahojte. Moja dcérka ma 2 týždne. Po prvej dávke vigantolu som spozorovala, že ma bolesti bruška. Plakala mi asi 5 hodín vkuse. Na druhý deň som vigantol nedala a bol kľud. Na tretí deň som podala a scenar sa mi zopakoval. Čo teda robiť ?

janicka11
3. sep 2013

Tiez sme nikdy nemali krce ani nic podobne..

petka3012
3. sep 2013

len nahodou som natrafila na tuto temu. Presne to iste mame doma my, niekedy vecer placeme az-az, niekedy sa mala az "zajde" od placu, taktiez som minule bola prekvapena ako jej zblnka v bruchu, taktiez zvracia ale nie stale, puci sa akoby chcela plakat, ked jej pritisnem nizicky k brusku je kludna, takze nic ine to nebude len brusko a uz skor ma napadlo, ze to bude asi od kvapiek, tiez jej niekedy zabudnem :P tie kvapky dat...ale mozno je to aj dobre, nie som sice este presvedcena ze je to od kvapiek, ale par dni vynecham a uvidim ako bude malej, ci bude vecer opat nespokojna a bude mat podrazdene brusko. a ak to bude od vigantolu, pretanem jej ho davat aj ked s tym pani doktorka nebude suhlasit, co viem, tak v zahranici ako napriklad v anglicku sa vobec ziadne kvapky vigantol ani nijake podobne nepredpisuju a nepodavaju babatkam

salome_82
3. sep 2013

amelia6 Skús Vit. D od firmy Jamieson. Je tiež vo fľaške vo forme kvapiek. V lekárni mi povedali, že ho môžeme používať namiesto Vigantolu, že obsahuje rovnaké množstvo vitamínu. Jamieson je firma, ktorá sa snaží vyrábať na prírodnej báze. Vigantol je čistá chémia.

kofoluska
16. sep 2013

Maly je na nutrilone prakticky od narodenia, kedze som nemala dostatok mlieka a nakoniec po mesiaci sme sa s nim rozlucili definitivne. Najskor som si myslela, ze problemy s bruskom ma od nutrilonu, kedze som vsade mozne citala, ze zapeka a podobne. Lenze nutrilon sme vymenili za nutrilon comfort, vigantol som v tej dobe asi tyzden nedavala,lebo som si xcela odsledovat, co to spravi. Vsetko sa nam upravilo, nijake bolesti bruska neboli, nijake zapekanie. Tak sme znova dali vigantol. Reakcia bola takmer okamzita. Krce v brusku, strasny plac, maly sa mrvil ako suchy rozok, kopal nozickami, nebolo dobre ani na rukach, ani polozeny na mojich nohach v polosede, ani v lahu na brusku, ani na chrbte.....proste sme si to museli odtrpiet. Schytila som flasku a rovno som ju po dvoch dnoch hodila do kosa.
Kamaratka poradila Vitamin D kvapky od firmy Jamieson. Okrem cholekalciferolu, ktory je aj vo vigantole, tieto kvapky obsahuju uz len kukuricny olej a nic viac. Zacali sme ich pokusne podavat asi tyzden po tom, co som vigantol vyhodila a cakali sme automaticky rovnake problemy. A tie co? Neprisli. 🙂
Mimochodom, pre tie mamicky, ktore tu pisali, ze to su koliky. NIE SU. My sme koliky nemali a nemame, maly ma 7 tyzdnov, je to anjelik. Jediny problem s bruskom sme mali pri podavani vigantolu. Je to svinstvo plne chemie vo forme kdejakych pomocnych a inych latok, ktore ani nenajdete v pribalovom letaku, pretoze legislativa EU umoznuje vyrobcom neuvadzat do letakov napriklad pomocne latky pri vyrobe. Nechapem, preco ho lekari predpisuju, ked vedia, ze sposobuje problemy (moja pediatricka ani brvou nemihla, ked som povedala, ze vigantol sme vyhodili a davame iny vitamin D, pretoze mal maly problemy - takze lekari vedia, ze je to svinstvo).

majka99999
16. sep 2013

@amelia6 tiez sme s tym mali problemy, maly nemaval koliky ani negrckal, len po podani vigantolu mu bolo zle, plakal, grckal. Chvilu sme nedavali, aspon v lete, vsetko sa upravilo. Potom sme mu ho davali nad ranom, ked zaspal este a po zobudeni bol uz ok. Teraz je uz v pohode. Podla mna ci das alebo nedas je individualne. Nasmu sa hlavicka zrastla az teraz a neublizilo mu to. Mal velku tu fontanelu, aj hlavicku ma riadnu. Skus tie kvapky od Jamiesonu.

fopka
23. sep 2013

mame takisto problem s vigantolom, aj ked sa vsetci smeju ze jedna alebo dve kvapky nemozu mat vplyv na dieta. ale maju! mam to odskusane, akonahle malemu zacnem davat tieto kvapky, je mrzuty, zle spinka, tiez ma problemy s bruskom a menej papka, len polovicne davky. doktorka tvrdi, ze ich musim davat, no neviem, ci to stoji za to, aby sa dieta tak trapilo. neviete, ci existuje nejaka nahrada namiesto tychto kvapiek?

nativanativa
23. sep 2013

odsledujem , uvidim , inak vdaka za info , nevedela som ....

marbalulka
23. sep 2013

ja si myslim (snad ma tu nikto za to neukamenuje), ze vigantol, ci kanavit nemoze sposobit bruchabol. skor bude problem niekde inde, bolesti bruska, ci koliky, ale nerozumiem, z coho by malo na vigantole boliet brusko. proste malicke babatka boli brusko z osidlovania mikroflory, nemusia to byt ani koliky, ani viagantol.
@kofoluska ja som pocula, zevraj ten od Jamiesonu by sa mal prave vdaka tomu kukuricnemu oleju podavat az od pol roka. kamaratka mala problem s nedostatkom vit. D, povedala, ze dava tento a doktor sa zacudoval, ze maly je na to prilis maly a vhodne je to az od pol roka.
@fopka ja by som to s nepodavanim vit. D neriskovala, moze dojst k nedostatku vit. D a nasledne to moze prejst az do rachitidy - krivice. samy mame s tym problem a uzivame lieky na podporu vstrebavania vit. D uz 3 mesiace a liecba je na veeelmi dlho. Vitamin D sa zucastnuje totiz aj na metabolizme vapnika a fosforu, preto moze dost aj k ich nedostatocnemu vstrebavaniu. Ak teda si myslite, ze vas boli brusko z Vigantolu, uzivajte teda inu nahradu..

henta
24. sep 2013

ja som tiez vigantol nedavala ... kupila som si kvalitny vit D z anglicka a ten davam len v zime

mucinka1
9. jan 2014

Ahojte, ja musím tiež napísať moju skúsenosť s Vigantolom. Keď sme ho dávali, tak môj malý zostal ako vymenený, strašne plakal, nedal sa utíšiť, kopal nožičkami, plakal aj na rukách, no sme sa natrápili. Najskôr som nechápala čo sa s ním deje, lebo taký od narodenia nebývala nemali sme ani koliky. Potom som náhodou objavila tu na MK diskusiu o Vigantole, tak som ho vysadila a všetko odrazu prešlo. Povedala som to aj pediatričke a dala mi za pravdu, vraj už o tom počula. Neužívali sme nič, mala nám dať jednorazovú dávku vit. D, čo som dostala aj ja keď som bola bábo. Pri jedenej ceste do Rakúska som kúpila Oleovit kvapky a dávam mu tie. Malý ani nevie že ich užíva, takže určite na tom Vigantole niečo nie je dobré. Ale je to individuálne u každého bábätka.

miskakamil
25. apr 2014

Nasa mala je tiez po uziti Vigantolu uplne ina, kope nozickami, je nervozna, place ked lezi ci je na rukach...ked sme jej ho zabudli dat bola ako vymenena,usmiala sa, kludnejsir spala....necitali sme na neho nic pozitivne + neziaduce ucinky, ktore moze vyvolat 😲

mabliss
25. apr 2014

Ano, aj naš maly takto reagoval a bol to na 100% vigantol. Vysadili sme ho, teraz berie D-čko od Jamiesonu a všetko je OK. Inak, tieto vedľajšie účinky sú napísané aj v príbalovom letáku. Takže vety ako: "to určite nie je z Vigantolu" treba brať s rezervou, nakoľko aj leták na to upozorňuje. A každé bábo to znáša inak. Nám aj doktorka prisvedčila, že sa s tým nestretla prvýkrát a bez problémov súhlasila s nahradením za Jamieson.

sany_max
9. jún 2014

Čo sa týka lekárov žiaľ po rokoch štúdia ovplyvneného farmaceutickými spoločnosťami je ich hlava úplne zatvorená slobodnému mysleniu.Opýtajte sa pediatra či vie z čoho a ako sa vyrába vit.D vo Vigantole, nie je to ani v príbalovom letáku.Ja dávam len keď nie sme na slnku
http://www.nordicnaturals.com/en/Products/Produ... , kde je jasný povôd vit. D z rybieho tuku prípadne môže byť aj z lanolinu. Firme Merck by som určite neverila, stačí sa pozrieť aký chemický coctaile dávajú do očkovacích látok. Fandím všetkým matkám ktoré zoberú na seba zodpovednosť a snažia sa zistiť informácie z rôznych zdrojov pretože je jednoduchšie sedieť nič nerobiť a počúvať príkazy neomylných pediatrov. Ak máte dcérku a plánujete očkovanie silgard proti rakovine krčka maternice odporúčam si pozrieť aj video: http://www.slobodnyvysielac.sk/video/m8/p11

kamanima
9. jún 2014

malá trpela po vigantole. asi po 5. dňoch som ho vysadila. dala som 2 týždne pauzu a potom začala dávať len po jednej kvapke. predtým som dávala po 2. a je dobre, už naň nereaguje negatívne