Vigantol - kŕče a bolesť bruška. Stretli ste sa s tým?

renatka100
29. jan 2011

Ahojte, doktorka nám naordinovala vitamin D - vigantol a po každom užiti je cca po pol hodine malá v kŕčoch a bolestiach bruška, stretli ste sa s tým aj Vy?

mikchaila
26. jún 2014

ahojte, my sme vigantol tiez museli vysadit po piatich dnoch... ani jedna kvapka, ani dve kvapky, nemohli sme nic... teraz bola dva dni bez kvapiek, vsetko je ok.. tak ideme skusit rakusky oleovit. drzte paste 🙂

ttctwins
26. jún 2014

@mikchaila - pozor, vitaminom D sa da predavkovat, hlavne tymto umelym. Nemusi to byt teda tym, ako sa prostriedok vola - ci vigantol ci oleovit ci od Jamiesonu. Moze to byt tym, ze ho ma prirodzene dost (ved je leto) a ty ju predavkovavas. Krce v brusku su len jeden z prvych symptomov, precitaj si na nete, co vsetko moze byt pri dlhodobom predavkovavani umelym vitaminom D 😖 Ku koncu clanku je cast o predavkovani. Babatku su aj dve kvapky obcas privela!!! Zavisi od toho, ako ho dieta vstrebava. Pausalne podavanie je skor na skodu ako na uzitok . Treba ho navyse uzivat s vitaminom K2.

http://martinchudy.blog.sme.sk/c/303036/Co-je-t...

fila82
27. jún 2014

Takze my koncime s vigantolom, co som malinkej nedala davku mam spät moje spokojne babatko s pravidelnou stolicou. Bolo to hrozne co s nou urobil ten vigantol.

livia1
28. jún 2014

Ahojte. Tak mi sme tiež mali bolesti bruska. Myslela som ze je to mliekom. Davala som aj Espumisan ale nezaberal. Uz som nevedela co az kym som si nenasla tuto otazku. A vsimla som si ze ked som malej zabudla alebo nedala Vigantol mali sme klud. Som v súkromnej teme Majovky 2014 a tam baby co ziju mimo Slovenska Vigantol ani nedavaju. Volala som aj so sesternicou zijucou v Rakusku tak ona ze tiez nedava. Ale niekto tu spomrnul kvapky z rakuskej firmy. Tsk som sa rozhodla tak ze teraz v lete davat nebudem a na jesen mi donesie sesternica ten z Rakuska. Tak potom vyskúšame ten a uvidíme. Jednoznačne teraz som ho vysadila. Aj kamaestka to tak skusila so svojou dcerkou a tiez boli nactom rovnako. Po Vigantole mali koliky.

flowers123
28. jún 2014

My sme mali po Vigantole stavy, ze sa nam mala dusila a vzdy v noci, pretoze sme ho podavali vzdy vecer pred spanim. Najskor sme nevedeli z coho to je, hospitalizovali nas v nemocnici, kde sme jej Vigantol nedavali, pretoze sme ho zabudli doma a tam bolo vsetko o.k., urobili nam vsetky vysetrenia a poslali nas domov. Hned v prvy den doma sme jej ho dali a znova ten isty stav. Az vtedy sme vlastne odhalili, ze na pricine je Vigantol. Viac sme ho uz neuzivali. Povedala som to aj lekarovi, ze jej ho odmietam davat.

zuzka1008
28. jún 2014

Skus inu znacku , ako pisu baby vyssie 😉 ja mam uz starsie dieta, ale naco sa dava vigantol v lete? je predsa dost sln.ziarenia, my sme dostali informaciu, ze by ho mali brat deticky v zimnych mesiacoch

lucinkab
28. jún 2014

Mala som rovnaký problém a to som dávala v mlieku (odstriekanom) a potom hned prsnik a vzdy o tom istom case (16:00) a aj tak boli problemy, kupili sme detsky vit. D od jamieson , stal sice cez 9€ ale mas to na cca pol roka a je klud od vtedy spava v noci 6-7,5 hodiny a je kludna od vtedy sme (klop klop) nepouzili ani pupuik mast 😀

renka40
28. jún 2014

Aj ja mám po vigantole takú skúsenosť. Vysadila som ho a mám pokoj. Dieťa je pokojné a narodilo sa do leta, nie do zimy, kedy tých slnečných lúčov je menej...

missbut
31. júl 2014

dobry den, chcela by som sa opytat po akom case (hodinach, dnoch) ste pozorovali zmeny po vysadeni vigantolu. Ja uz nedavam druhy den a stale nic. dakujem

karin363
6. aug 2014

ja ano, pri oboch detoch, myslim, ze je to tam v pribalovom letaku aj spomenute, ze moze sposobovat bolesti bruska, alebo zhorsovat koliku u babatka. Ja som to vysadila hned, ako som sa o tomto dozvedela. Pri vigantole mal syncek krcovite zachvaty placu, tvrde brusko, stahoval nozky. Pouzivame kanadske kvapky D vitaminu od Jamiesona. Je to cisto na prirodnej baze, Vigantol je umelo vytvoreny doplnok stravy, ide o cistu chemiu.

samajama
18. aug 2014

Vigantol letel pred tyzdnom cez okno,muz ho vyhodil,mali sme tiez podozrenie ze je to s toho,lebo ked som jej ho obcas umyselne nedala bolo to nadherne vysmiate babo.Zajtra si idem do lekarne pre tie baby D ad jamiesonu,objednali mi ich .Takze od zajtra nahrada 🙂

tinulka174
18. aug 2014

Naš maly drobec mal po užiti bolesti bruška.
Na druhy den som išla ku lekarke a vraj to nie je z Vigantolu - vraj ak tak može mat jedine hnačku.
Ja už som bola zufala mali sme hrozne krce a koliku do 5 mesiacov.
Ja si myslim,ze aj Vigantol prispel ku krčom.

veronikabv
18. aug 2014

aj nas drobec mal po vigantole bolesti bruska a nervozitu ,a urcite to bolo z vigantolu,dr nam to nahradila inj.

vikikofolka
4. okt 2014

Napodobne...dokym sme nesli na prvu navstevu k lekarke a od toho dna zacali uzivat vigantol bol maly uzasny odvtedy je vzdy kratko po uziti nervozny nevie zaspt aj ked velmi chce ... Vyhadzujem ten bordel do kosa nahradime niecim viac vyhovujucejsim

sadul
17. okt 2014

my po vigantole viacej prdkame a mala sa kruti aby sa jej ulavilo..cele leto sme to nemali az teraz ked sme opat zacali na jesen brat..ja prechadzam na wellness kids od oriflame..prirodne zlozenie, ziadna chemia...

adka31
17. okt 2014

Uzivame Baby D od Jamiensonu a maly je dobre kludne babatko, pri dcere (9r) som pouzivala Vigantol, vtedy sme nemali internet a mnozstvo informacii k dispozicii,co doktorka predpisala, to som davala a veru mavala neskutocne bolesti bruska. Neviem, ci to bolo Vigantolom, ale iste je ze moj malicky sa ma vyborne a brusko ho nikdy nebolelo.

gladriel
19. okt 2014

Ja som tiez vytocena.dnes idem uz do lekarne a kupujem nieco ine.maly nema ziaden problem sa vykakat a ked dam vigantol zacne s tym mat problem.aj teraz som davala stredu,stvrtok vo stvrtok nekakakal potom v piatoknsa zdarilo.vcera zas nic a dnes este nic.iba troska spinava plienka.je sice ok ale zda sa mi ze je nervoznejsi.ani na brusku sa mu nechce byt.ma 4 mesiace.tento problem som mala aj s dcerkou ked som prestala davat zacala normalne zaspavat a prespala celu noc.lekarka ze sa s tym nestretla

jankacaa
22. okt 2014

Ahojte maminy, som rada, že som našla túto tému. Moja malinká má dva týždne aj tri dni, takže Vigantol užívame tri dni. Je strašne zlá, myslela som, že kvôli tomu, že užívam antibiotiká, ale po tom, čo som si prečítala to skôr pripisujem tomu Vigantolu. Tiež sa posledné dni malá strašne krúti, neskutočne plače. Dnes som dávala vigantol okolo 17-tej a odvtedy sa ešte neukľudnila. Dúfam, že už zaspinká

rose32
22. okt 2014

Vigantol sa dava rano!!!!ja davam ako vstane.tak aj doktorka vravela rano sa ma davat.a mala je super od narodenia.

sabinka1988
22. okt 2014

ja som davala rano ako nam doktorka povedala a maly bol ako z divych vajec, trapili sme sa cele doobedie, no proste katastrofa....jeden den som zabudla na kvapky a maly spal az do poobednych hodin...potom sme zmenili na Baby D od Jamiesonu a sme spokojny, a ani maly sa netrapi....

haslerka1975
28. okt 2014

Ano, z Vigantolu boli brusko - vid pribalovy letak a neziaduce ucinky. ja pouzivam vitamin d3 tropfen z rakuskej lekarne, a malickej nic nie je, ani ked pozabudnem a dam kvapky vecer,...

pat_mat_minnie
7. nov 2014

Ja Vigantol nedavam vobec a sme zivi a zdravi.Ja si myslim, ze je to zbytocne.Moja dcerka ma 15 mesiacov, je kojena este stale, ma velmi pestru stravu, casto sme vonku na cerstvom vzduchu a na slniecku.Kedysi sa musel vitamin D podavat, kedze ludia boli chudobnejsi, strava nebola tak pestra, nebola obohacovana o kadejake vitaminy a vyzivne latky, strava mamicek bola chaba, takze aj mlieko nebolo "bohvieco", tak to beriem, ze to blo ozaj potrebne.Ale teraz?V dnesnej dobe?A este ked to sposobuje detom problemy?Zbytocna chemikalia.To je moj nazor.

miz
15. nov 2014

Aj my smemali koliky po vigantole a preto ho nedame. Malemu davame oleovit 1 kvapku denne a od vtedy je pokoj. 🙂

fidlibum
3. dec 2014

Ja som prvemu syncekovi davala podctivo Vigantol a maval do 3 mesiacov bolesti bruska. Potom som o nom kadeco citala tak druhemu syncekovi som ho nedavala vobec. druhy syncek nemal bolesti bruska ani raz. Obaja kojeni. Vigantol je len dalsi zisk pre dr a farmaceuticke giganty. RIesila som to tak, ze sme boli co najviac na slniecku a v zimnych mesiacoch som si davala ja vit. D (Vitamarin od Energy) a dostaval ho syncek z mliecka.

litvikova
7. dec 2014

Ako casto podavate vigantol?

biba
9. dec 2014

Kedze som o Vigantole citala a dozvedela som sa toho dost, malemu som ho vysadila, lebo tiez maval krce, ale nahradila som ho vitaminom D od Jamiensonu a krce prestali, Po vigantole aj moja mama mala krce a v nemecku ho dokonca zakazali. takze toto je moja skusenost a pokial viem aj mojim kamoskam po vysadeni, krce pri detoch prestali, je to na zvazeni . . drzim palce

gdalka
11. dec 2014

No my davame stale 2 kvapky denne a mala je uplne ok. Obcas zabudnem, ze jej jeden den nedam ale nebadam ziadnu zmenu. Asi kazdy organizmus reaguje inac.

janiela6
18. dec 2014

Ja nedávam ani Vigantol, ani Kanavit a tu sme.

niki101988
18. dec 2014

Ahoj, nechcem nikoho uraziť ale my v robote dávam Vigantol aj predčasne narodeným deťom a nikto ná od bolesti nekričí ani nemá kŕče v brušku. Vigantol sa musí dávať s mliekom lebo je to vitamín rozpustný v tukoch to je celé.
Myslím, že je treba hľadať príčinu inde ako vo Vigantole

417781
18. dec 2014

Vigantol je humus a liek...to okolo vit D ani nechodilo...treba hladať alternatívu a mrknuť viac na net a neničiť dieťaťu zdravie.