Výška a váha 3letých dětí. Jaká by měla být?

dreamy123
14. jún 2008

Ahojte, mam 3 rocne dievcatko, ci uz skor velku slecnu 😀 ma 106 cm, 18 .8 kg. Je to vela? Staci, ak napisete vysku, vahu a presny vek- my sme 3 roky a 1 mesiac. Moj syn v tomto veku mal 97 cm, vazil 14 kil 😅

ellit
5. sep 2011

Nas Sebi mal teraz 3 rocky a mame 17 kg a 103 cm. Nozicku ma 26-27 🙂 Ale kazde dieta je ine. Nas druhy syncek je vysoky, ale stihlunky, on v 3 rokoch nebude mat tolko urcite. Iba moznoa vysku a velkost nozicky, lebo uz teraz ma 23 🙂

puffinka
20. sep 2011

dcérka má 3roky 3mesiace a má 109 cm a 19,5 kg

berenika39
20. sep 2011

a já se pořád divím, proč petr vypadá ve školce jako kdyby utekl ze sousedních jeslí 😀
@puffinka
@ellit

anjelicek26
20. sep 2011

Saska mala v troch rokoch 88cm a 12,5 kg... ako to tak citam, tak niektore deticky su väcsie, ako nasa vo vyse 5 rokoch, ma 102cma 15kg 😕

hann83
20. sep 2011

Dcera měla na tříleté prohlídce 96cm a 14kg, ve srovnání se svými stejně starými kamarádkami je skoro stejná 🙂

hann83
20. sep 2011

Jo, váškově a váhově je asi průměr, ale na holčičku, které je 3,5, má docela velkou nožičku, boty jsme na podzim kupovali už 28 😒

rozarka65
20. sep 2011

Aninka měří 98cm,váží 13kg a vel.nohy 25...

janka_pn
9. okt 2011

104/16, noha 27 😎 bude to obrina 🙄 😀 😀 😀

sarihy
9. okt 2011

94cm/15kg/noha 25

marketka25
10. okt 2011

Ahojte,moje malá má za 14 dní 3 roky a má 23 kg,a když si čtu že někteří mají ve 3 letech a třeba 5 měsíců 12kg,tak se děsím co je to za hubenoury,12 kg má mít v roce.

mamkamarketa
10. okt 2011

@marketka25 23kg na 3letou holcicku mi prijde desne moc 😕 prumerna vaha 3letych deti je + - 15kg

marketka25
10. okt 2011

Právě tady brouzdám proto abych se dočetla jestli je m ojí prďolky váha normální v jejím věku,ale jak tak koukám tak nemám tušení páč,určitě má moc,myslím si že do 20 by to bylo normální,no nevím,až půjdeme na 3 letou do poradny k děckýmu tak uvidím,a měří 102cm.

marketka25
10. okt 2011

jenomže mě se nezdá tlustá,je krásná,né žádná vychrtlina,kouknu se jak sem přidávají fotky a přidám jí.

mamkamarketa
10. okt 2011

@marketka25
zkus se mrknout na www.rustovyormon.cz mas tam i BMI grafy

mamkamarketa
10. okt 2011

tak dobry syn ma podvahu 😅 kez bych ji mela i ja 😀

katy1979
10. okt 2011

@marketka25 asi zavisi aj od postavy a kostry. aj ked 23kg uz je pekna vaha a pri 102cm

marketka25
10. okt 2011

Už jsem přiložila foto.Já vůbec nevím,není takovej jedlík,jí normálně,ale opravdu né tolik,ona byla od miminka krásně buclinkatá,kojila jsem jí částečně do doby než jsem otěhotněla a jsem ted v šestém měsíci.a dávala Nutrilon mléko,a dávám jí ho dodnes,je to č 4 je určen od dvou let do 3 let,max má být 500 za den,ale to ona ani nemá,má max do 200,a někdy jen za den 60,hodně sem to mléko omezila,normální mléko jí chutná takže problém mít nebude si myslím.Tohle je poslední krabice nutrilonu ta mi vyjde akorát do jejích narozenin a končím sním,je jen do 3 let.Ale chci říct že ona od mala byla buclinka protože sem jí to mléko dávala a příkrmi jsem začala dávat až od půl roku,mlíčko jí stačilo a říkám si nebudu s jídlem nikam chvátat,a mlíko tam má prostě do ted,myslím si že dostala dobrý základ.Ale jak říkám už sem mlíko omezila.A co se týče sladkostí,ty má ráda,ale má je tak 2 do týdne a to třeba pár gumítků nebo kinder pingui,tot vše.Manžel je silnější postavi,má sylnou kostru už po svém otci.

katy1979
10. okt 2011

@marketka25 tak uvidis bud z toho vyrastie alebo jej to ostane. vacsina silnych rodicov ma silne deti a moj nazor je ze to nie je genetikou.

mamkamarketa
10. okt 2011

@marketka25 jak si prisla,ze nutrion je do 3 let? 😕 od 24mesicu vys 😉 treba takovy sunar je snad az do 6ti let...synovi budou 3roky za 2 mesice a sunar pije stale. vypije denne 500-600ml. ma ho rad. on navic ji jedine ve skolce,doma to je boj s kazdym soustem 🙄 takze jsem i rada,ze ho pije,pac ma hodne vitaminu.

anjelicek26
10. okt 2011

@marketka25 - fiha Saska ma 103,5 cm a ma vraj idealnu vahu - 15.4kg na tu vysku. Nasa mala je sice krpec a tuto vysku ma vo vyse 5 rokoch, ale na tom vobec nezalezi - ide o bmi - teda vyska/vaha musi zodpovedat a teda keby mala Saska pri tej vyske 23 kil 😕

katy1979
10. okt 2011

my sme skoncili s UM teraz a to uz mame 4 roky 😅

euphoria
10. okt 2011

@marketka25
Tak podla mna je to strasne vela,nehnevaj sa.Nehovorim, ze sa to da velmi ovlyvnit, ale ja by som s tym nieco urobila, aby nemala potom problemy v dospelosti resp. v puberte. Urcite vela spravi genetika, ale zaklad je strava. Ake jedla vlastne je?? Neje vela sladkych jedal, sladkeho peciva?
Moja dcera ma tri roky a mesiac, ma 104 cm, takmer 15kg.Je chuda,ale podla mna je to lepsie.Stravovaci rezim ma vyborny,takmer kazdy den maso, ryzu alebo zemiaky, polievky zeleninove bez zaprazky,ovocie 2-3kusy denne, zeleninka, jogurty1-2ks,syry, pecivo 1-2 kusy denne.Sladke,len ked si vypyta,dva tri krat do tyzdna.
Moja mama posledny rok riesi, ze je chuda, ale ked vidi kolko a co je zje,je spokojna...

verbalinka
10. okt 2011

@marketka25 neber to osobně a prosím, neuraž se, ale tvoje dcera už podle fotky je dost buclatá. Teď ti to možná přijde roztomilé, ale za pár let na ZŠ už to tak roztomilé nebude. Určitě tam bude trocha genetiky od otce, tzn. nikdy asi nebude vychrtlina, ale stravou a pohybem se dá dost ovlivnit. Čím bude starší, tak tím už bude možná náprava horší. Určitě popřemýšlej, co jí (nemyslím sladkosti, ty si občas dát může), jaké máte doma stravovací návyky - tučné omáčky, uzeniny, knedlíky, málo zeleniny atd. Prostě kvůli jejímu otci se musí hlídat, co malá jí. My to doma máme zase opačně. Syn by mohl sníst 2 krocany a stále bude hubený, až moc (104/ 15,5). Prostě v zájmu malé byste to měli změnit 😉

mamkamarketa
10. okt 2011

@marketka25 koukala jsem na fotku vim,ze se deti nemaji porovnavat,ale vedle tve holcicky by byl nas kluk jak ze somalska 😅 me prijde malicko silnejsi

euphoria
10. okt 2011

@anjelicek26
kde najdem pls na nete ten rastovy graf?? Viem, ze dcera bola vzdy vyssia ako priemer,ale zaujimalo by ma to.V nejakom casaku som videla teraz nejaky, ale bol len od troch rokov.Teda zacina na urovni 97percentilu🙂

helcas
10. okt 2011

ahoj, Radečkovi na tříleté prohlídce namšřila sestra 99cm a 15kg, já doma navážím a naměřím 102cm a 15,5kg.. tak pravda bude někde mezi 🙂 Je docela hubený, žádné bříško, faldy, myslím, že v tomhle věku už moc nebývají děti baculaté, to spíš do těch 2let. Teď je to takový průměr, mezi dětmi nevyčnívá, ale za poslední rok vyrostl tak centimetr dva, takže před rokem byl opravdu dlouhán. Výhoda je, že mu jsou všechny loňské kalhoty, bundy, kombinéza 🙂

marketka25
10. okt 2011

Ano máš pravdu,není naněm napsáno že je do 3 let,je pouze od 24.měsíce,a to je asi na určení matky do kdy ho bude dávat.A koukali ste na tu Fotku co jsem dala?Myslíte si že je hodně tlustá?

anjelicek26
10. okt 2011

@euphoria - Ja to mam ako program, mne to pocita automaticky, je to prisposobene na ceske a slovenske deti. Nahadzujem si obe deti do tabulky, my mame fakt problem s malou, ze je na uplne najnizsich prieckach rastovej krivky...ako 4 rocna bola dokonca hlboko pod (mala 92cm - tento rok sa vytiahla a je zas na 3%) tak to mame sledovat mesiac po mesiaci, aby nedochadzalo k zastaveniu v raste...ako rast pomalinky je v poriadku - nerast mesiace vobec je uz zle.

Vola sa to - posudzovani rustu deti v CR, poslala mi to kamoska zo statistickeho uradu. .

anjelicek26
10. okt 2011

@marketka25 - no je dost :( Teda obezna nie, ale pri tele urcite + chodite s nou k ortopedovi? Tie nozicky uz by urcite mali riesit. Dufam, ze sa ta nijako nedotknem, ale deti v skolke si to po case vsimnu a tiez nadvaha nie je dobra na srdiecko v buducnosti a ine choroby sa mozu pridat.

Ved sa mi kukni do albumu, mam tam Sasku, rovnaka vyske, ale o 8 kil menej... je to rozdiel. Trojrocne deti by uz nemali byt baculate, to tak do dvoch rockov...