Výška a váha 3letých dětí. Jaká by měla být?

dreamy123
14. jún 2008

Ahojte, mam 3 rocne dievcatko, ci uz skor velku slecnu 😀 ma 106 cm, 18 .8 kg. Je to vela? Staci, ak napisete vysku, vahu a presny vek- my sme 3 roky a 1 mesiac. Moj syn v tomto veku mal 97 cm, vazil 14 kil 😅

anjelicek26
10. okt 2011

@akika722 - ja dufam, ze sa riadne nastve a nieco zmeni. Lebo ono ja viem, ze maminy to odsuvaju rovnako ako ona - s toho vyrastie, nie je to take zle, je sikovna, to sa srovna... no lenze ono sa to nezrovna. Lebo nazor, co zastavame my - zastava hadam väcsina mamin, s ktorymi prijde do kontaktu a uvidia tucne dievcatko - co si pomyslia. A pomyslia si aj ked to nepovedia. A neni to voci tomu dietatu fer, lebo ono za to nemoze, spapa to, co dostane od maminy na stol.

sisstin
10. okt 2011

@berenika39 no zas jako musím přemýšlet opačně, víš, jak to je u nás..a taky jako moc nejsem schopná s tím nic dělat 😒 ale furt si myslím, že lépe jde dítě v tom jídle omezit (i když je to náročné samozřejmě), než právě opak 😒

janka_pn
10. okt 2011

idem spat, lebo som z tejto diskusie zostala daka hladna 😀 😀 😀

anjelicek26
10. okt 2011

Ono inak uplne staci porovnat nakupny kosik, co v nom mam ja a potom prejde plnostihla rodinka s kosikom a uz presne viem, ze preco to tak je. Ony maju proste take geny. No urcite 😝

berenika39
10. okt 2011

@sisstin no však můj petr taky plní dolní část těch grafůůůůů 😝 😝 😝 😝

akika722
10. okt 2011

@janka_pn tak nie aleee 😒
@berenika39 jééj my s manželom sme pracovali v Pardubiciach 😀 a teda niektore staršie ženy 🤐 v jednej ruke klobasa a v druhej majonezovy šalat 🤐
a ako sa raz tam jedna vyjadrila:ona ma prdel v predu a prdel v zadu..tak asi tak
tučnych ludi je stale viac a viac..stres,životosprava,...

sisstin
10. okt 2011

@berenika39 no já ani tak nemyslím tu váhu (má 13,5kg a asi 99cm, což není zas takový peklo), ale tady jde právě o to složení jídelníčku 😒 já bych tak ráda, aby se stravoval vyváženě...jenže prostě to nejde... 😒 je teda pravda, že ve školce o píd lepší..respektive tam jí vývary a zeleninové polívky, jí tam zeleninové saláty..jí tam pečivo s pomazánkou ...no ale jinak ani prd...a co jí doma, to ani nekomentuju 😝

mamkamarketa
10. okt 2011

jak uz psala @sisstin vidam podobny obrazek casto, obezni rodice se ''vali'' a jejich obezni deti tlaci kosik, sekci ovoce&zeleniny obejdou a cpou kosik parkama,barevnyma pitickama, bramburky,salamy...hlavne at je toho hodne a za malo penez 🙄
ono to je pak tezke cpat diteti k veceri salat s grilovanym masem,kdyz rodice papaj smazeny hranolky s majolkou 😒

akika722
10. okt 2011

@janka_pn 😀 😀 😀 😀 😀
@anjelicek26 keby si videla kolko toho poje moj muž 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a vraj nevie pribrať 😅 čo by som zato dala 😅

berenika39
10. okt 2011

@anjelicek26 tak to je. v mekáči taky vidíš z 80% celé rodinky obézních ...včetně dětí.

anjelicek26
10. okt 2011

@akika722 - len kazdy prisposobuje svoje stravovanie svojmu spalovaniu 😉 😉 . Takze ak mam doma drobcov, dohliadam, aby jedli. A ked mam doma dietatko co pribera ako to maminky vravia - aj zo vzduchu - tak dbam na to aby ne-jedlo a ked je - tak zdravo.

sisstin
10. okt 2011

@anjelicek26 no my jsme právě z té opačné strany, a donutit syna něco jíst...to je nadpozemsky těžký úkol..a řešim to od jeho narození, máme za sebou x poraden atd, a prostě nic 😝

berenika39
10. okt 2011

😝 😝 😝 ted přišlo to moje vyžle do obýváku, že je mu horko a má 39 horečku. ve školce je spála. se picnu. všem dobrou🙂

berenika39
10. okt 2011

ještě mám ve schránce tohle:
http://www.zenyprozeny.cz/art/4183-kdyz-ma-moje...
docela rozumný text🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adal
11. okt 2011

Ahojte, so záujmom som si prečítala túto tému 🙂
@sisstin my máme taký problém asi ako Vy, ale náš Luky sa naje, len asi všetko spáli 😀 má 4 roky a 15 kg, je proste žížalka 😉
Je horšie natlačiť jedlo do dieťaťa, to jednoducho nejde, ale zamedziť prísun jedál, sladkostí, to sa dá 😕 a akať že to dieťa vybehá, či "vytrasie" nie je tá správna cesta. Sú ale maminy ktorým sa páči keď má dieťa "faldíky" 🙂

rolak
11. okt 2011

a kočky nrzdá sa vám divné,že od roku 2008 tu pribudlo do predvčera 17 strán a zraazu odpredvčera nejakých 7? radi ste sa donekonečna obúvali do kočky,čo si slušne uznala,že malá má problém a že ho pôjde riešiť s lekárkou.... a sami ste predtým uznávali,že vaaše deti sú na svoj vek drobné a zrazu sú priemer?

40karolina
12. okt 2011

Muj synek ma ve 2,3mnesice 11kg a vyšku 84cm...mam se zneklidnovat?

bertica.h
12. okt 2011

@mamkamarketa a aké teda je pečivo?pre deti je najvhodnejšie biele,podla toho,čo viem.celozrnné až od 7rokov.

mamkamarketa
12. okt 2011

@bertica.h to mas pravdu,ale ja rohliky a housky uz nenavidim z duvodu,ze se nich vsichni hrabou prackama, omackavaj je a pod 😠
a za tu cenu,to nebude ani z kvalitnich surovin 🙄

bertica.h
12. okt 2011

@mamkamarketa myslím,že prehánaš...ale tak tvoja vec.

samik2008
12. okt 2011

My jsme byly dnes na 3 leté prohlídce a náš drobek má 12,9 kg a měří 96cm 🙂

40karolina
12. okt 2011

@samik2008 tak to snad ješte dobehne 🙂

evicka1
12. okt 2011

my mame 105 cm a wahu 17 kg...

mamkamarketa
12. okt 2011

@bertica.h no nevim.kdyz vidim ty cikany a bezdomovce co se v tech rohlicich doslova prehrabuji,je mi zle 😝

kikana
20. okt 2011

@anjelicek26 Zas tak vedla nie je, (pokial sa poradi s lekarom a zistia v com je dovod, ci je to strava, alebo aj nejaky dalsi problem ako tu uz niekto spominal stitnu zlazu), tak vlastne z toho vyrastie 🙂 viem od nasej kamaratky detskej gastro, ze detom v takomto veku rozhodne neprinalezi chudnut, ale len spravne nastavuju jedalnicek, aby z toho tak povediac vyrastlo. A to dodrzovanie je samo uz na rodicoch a celej rodine - a to moze byt fuska. Margaretka nepise ci nebyvaju napr pri starych rodicoch, ktori vsetky pravidla ignoruju.
Znami mali ten problem, ze dcera dostala jedalnicek a oni ho vsetci doma dodrzovali a mala stale aj tak priberala a nakoniec po nejakom mesiaci zistili, ze starka jej vzdy nieco prisupne (napr druhy obed 😒 ) - a heslo znelo ze predsa u starkych moze, vsade to tak je... len akosi zabudli ze nie vsade su starki o dva domy dalej a mala tam bola vlastne denne a davala si druhy chod. Boli z toho dost hadky ale nakoniec to zvladli a fakt z tej nadvahy "vyrastla".
Drzim palce malej Terezke.

mamkamarketa
21. okt 2011

@samik2008 my teda jdeme na 3letou prohlidku az v lednu,to bude mit 3 a mesic,ale zatim ma cca 96-97 a 13kg jsem rada,ze nejsem jedina s drobkem 😅
ja kdyz ctu,ze 3lete deti maji 110cm a 20kg....

dagina
21. okt 2011

@mamkamarketa chodím právě jen do pekárny, kde na pečivo hrabaji jen prodavačky s rukavicí 🙂, ale jaký původ mělo předtím, radši ani nedomýšlím 😝.

Naše už je obj. na tříletou v prosinci, a jsem zvědavá, zda bude mí těch 13 kg...., je to takový myška mrštná....

mirax
21. okt 2011

ahoj, náš Tobík měl ve 3 letech, 102cm a 16,5 kg - je to podle tab. takový průměr 🙂

jancule79
21. okt 2011

Starší syn má teď ve 3 letech 106 cm a 16 kg.