Záchvaty hnevu

diana20
8. sep 2017

Ahojte. Môj prvý syn bude mať v októbri dva roky. Má trojmesacneho braceka a neviem či je to tým, že by to zle zvládal, alebo čím to môže byť, ale neviem si s ním rady.. celý deň je dobrý, pekne sa hrá, ja sa mu venujem najviac ako môžem.. ale už dvakrát sa mu stalo, že dostal záchvat hnevu ale taký, že som nevedela už čo robiť, asi pol hodinu vkuse reval, zjapal, hádzal sa o zem, všetko hádzal preč čo mu do ruky prišlo.. začalo to len teraz , dvakrát to mal cez deň, niekedy sa tak zobudí v noci, ale to sa rýchlo ukludni, ale toto čo mal.. ja som úplne bezradna v takej situácii.. poradte mi prosím ako sa dá utisit také dieťa keď dostane takýto amok..

trdelnik234
11. sep 2017

To len na zamyslenie.Lebo ja ked si predstavim,ze vytoceneho manzela alebo kolegu ci sefa na porade v zjavnom stave afektu polievam vodou,tak neviem,ako by to dopadlo.Prestudovat a vypozorovat co na neho funguje.

sun123
11. sep 2017

@diana20 akoby som o nas citala..syn 2,5 roka a presne to zacalo,ako som sa pred 3 mesiacmi vratila z porodnice z druhym syncekom.. isto aj ziarli,lebo ako nahle sa venujem mladsiemu,zacne pre nieco revat alebo ma bit..v krajnych pripadoch vytrestam jednou po zadku,ale nezabera,cize sa mu snazim dookola vysvetlovat,ze ked bude zly,nebude mat kamaratov,nedostane lizatko atd.to zbycajne zabera..a este som odkukala,ze zapajat ho do deja-prines adamkovi plienocku,odnes kremik a tak..vtedy je spokojny..snad to prejde rychlo,viem,ake je to vycerpavajuce..drzim palec

trdelnik234
11. sep 2017

@sun123
To pomahanie je vyborny napad.Este mu mozes povedat,ze on je uz velky a vie vela veci urobit sam a ze mamicka je na neho hrda,lebo toto mimino ani zdaleka tolko nevie a ze ho to vsetko budete musiet spolu naucit.Skratka aby ste boli partaci.A najst so na neho cas,iba na neho osamote.
Je to pre deti v tomto veku velmi tazke.

anickadusicka13
11. sep 2017

@sun123 @ diana20 presne ako pise sun, dieta ma pocit, ze ta stratilo, preto sa chce "dopracovat" k tvojej pozornosti akymkolvek sposobom, teda zlosti, a to na teba zaberie, lebo ked sa zlosti, tak vtedy ho riesis, preto za kazdym,ked chce aby si si ho vsimla tak zlosti ... treba ho fakt len stiskat a obimat a preukazovat mu lasku, a ze je dolezita sucast vasho zivota, lebo doteraz bol stredobod pozornosti on a teraz sa citi "nedolezity", stiskat ich aj oboch naraz, aby vedeli ze su rovnako lubeni a tym predides problemom neskor, zapajaj ho do "prace" okolo babetka, nech odnesie plienku, nech mu zahrka hrkalkou, nech drobceka pohladka, nenechavaj ho bokom, tuzi iba po tvojej pozornosti a laske, a ma pocit, ze je na druhej kolaji, preto zlosti, drzim palce ... 🙂

juriva
11. sep 2017

@trdelnik234 no skus...

anickadusicka13
11. sep 2017

Nie je sranda, psychika dietata je velmi krehka, jednemu chlapcekovi dokonca vlasky vypadali -alopecia, nevedeli zistit niaku pricinu, az nakoniec sa dopracovali k tomu, ze je to psychickeho charakteru, ze sa im nadrodilo druhe babo, a chlapcek sa citil odstrkovany a nemilovany, potom sa to upravilo,ked rodicia upravili svoje spravanie voci nemu a zacali si ho viac vsimat a povedali mu, ze ma zodpovednost, ze je velky brat a je velmi dolezity pre nich vsetkych a pomohlo, clovek si to neuvedomuje,ked je zaneprazdneny, nevyspaty pri starani sa o noveho clena rodinky ... a si zober, ze dvojrocnemu dietatu v takom psychickom rozpolozeni chrstnes pohar vody do tvare ... imbecilizmus prvej triedy ... takto sa vychovavju psychopati .

hettinka
11. sep 2017

@anickadusicka13 tak ty potom nemáš take dieťa, ako sa tu popisuje. Lebo tam sa NEDÁ záchvatu predísť a ak príde, na rozumnú debatu zabudni, decko tomu aj tak nerozumie. Súhlasím, že to nerobí neschvál, len nezvláda emócie.

trdelnik234
11. sep 2017

@anickadusicka13
A ze ich je dnes pozehnane,tych psychopatov myslim.

diana20
autor
12. sep 2017

@sun123
@anickadusicka13 zapajam ho kde sa dá, presne ako píšete, pri prezliekani, prebalovani, stále , naozaj a potom.menší je väčšinu času len čo svojej hojdacke a ja som so starším.. záleží to strašne od jeho nálady.. niekedy keď malý plače a ja niečo robím, tak starší ku nemu príde ho hladka a hojda a hmka mu, aby ho utisil.. inokedy vezme mňa za ruku ku malému a chce aby som si ho vzala.. keď sa hráme kľudne preruší hru, aby šiel malého utisit.. ale inokedy ho to len nahnevá a vtedy sa nedá tomu predísť.. jednoducho sa hodí o zem a ja neviem koho skôr utisovat.. hocikedy ku nemu príde a damu pusu.. ale niekedy príde a chce len aby som ho dala inde napríklad lebo si chce sadnúť do jeho sedačky.. niekedy dokonca je mu aj jedno, že je malý v sedačke a ide si na neho sadnúť.. ale naozaj stále ho stiskam, hrám sa s ním iba s ním veľakrát.. naozaj neviem, kde ho mám viac zapájať.. len keď nad tým rozmýšľam, tak myslím, že mu možno chýba papa, lebo stále je v robote a veľmi malo s malým a veľakrát má aj tento záchvat práve vtedy, keď papa odíde do roboty.. ale s tým sa naozaj nedá nič robiť.. keď sme obaja doma s malými jeden deň v týždni, tak stále sa s malým hrá a malý sa veľmi smeje.. asi mu to chýba.. snažím sa rovnako s ním hrať, ale asi cíti rozdiel.. so mnou sa radšej stiska ako blázni..

maruskahurnanska
12. sep 2017

V akom znamenu su narodene vase "samovytacacie" deti?

dahra
12. sep 2017

@diana20 - moja bude mat dva roky v novembri. Tiez to zacala robit. Dnes taky vreskot spustila, lahla si na zem. Odputanie pozornosti u nej nehrozi, otoci sa, zavrie oci, zaujatie hračkou skonči jej zahodenim. To uz viem. Tak som sa len uistila, že je v bezpeči, neudrie sa, nie je na posteli, nespadne. Ani objatie nie, hadze sa. Odisla som z izby, netusene....Po cca 10 min si vsimla, stichla, prisla za mnou a uz sa zaujimala, čo robim. Akoby sa nič nestalo.
Prostredna v amoku - podobne, piserny rev, ale jej pomohlo iba objatie. Ma 4 roky teraz a keď je vyvedena z miery, zlostna, strasne zacne revat a kricat - pomojkaj ma. Stacia 2-3 sekundy mileho objatia a je pokojna. Ona nesmela byt ignorovana.
Syn najstarsi, ked sa zlostil, reval, nechcel ma vidiet - zaliezol pod postel alebo sa chodil vyrevat do tmy za dvere. Treba len zistit.
Svagor uplatnoval pevne silne zovretie. Drzal deti, kym sa neutisili.
Segra zvykla odniest syna do izby, bez divakov cirkus nerobil.

rajna
12. sep 2017

moja sa hodila o zem len raz na ulici lebo videla chlapceka ze nieco chcel hodil sa o zem a hned to dostal. No a ona dostala tiez ale po zadku😉 mala 2 a pol od vtedy to nerobi. A tie zachvaty niekedy ma ale ona sa rozculi ze sa jej nieco nedari a dupe alebo ktici. Bez slova ju vezmem za rucku zoberiem do jej izby a poviem jej ze ak sa ukludni nech pride za mnou. Privriem dvere a za 5 min pride vysmiata obijme ma a povie prepac mami.😉

bodka70
12. sep 2017

@maruskahurnanska , moja je škorpión, to hovorí za všetko 🙂. Inak čo som písala o samovytáčaní, samozrejme som to myslela s humorným podtónom. Nejaký dôvod tam samozrejme stále je, dieťa sa nevytočí "samo" a bezdôvodne. Len niektoré deti majú ten prah vytočenia nižšie ako iné, rozčúlia ich aj drobnosti, ľahšie sa unavia, presilia, aj temperament robí svoje. celkovo ja už tieto veci vidím oveľa viac s nadhľadom, občas to proste treba brať tak ako to je, akceptovať dieťa, nebrať si to osobne a trochu s humorom, nejde predsa o život... nie som za tvrdé potláčanie hnevu dieťaťa, napokon táto emócia je v živote tiež potrebná, len s ňou treba vedieť pracovať...

diana20
autor
12. sep 2017

@maruskahurnanska môj syn je v znamení váhy

eryykah
13. sep 2017

@rajna to je fajn tak poriesit, len moja do tych dveri kope alebo schvalne sa o ne udiera a potom jaci ze si ublizila..🙄

andulam
13. sep 2017

Musim sem aj ja prispiet.moja dcerka ma teraz tri roky.zachvaty hnevu zacala mat v 1,5roku,ale take,ze v zivote by ma nenapadlo,ze nieco take moze robit jedno normalne zdrave dieta.ludia davaju rozne rady,ale si myslim,ze aj tie zachvaty su rozne,to uz kazda mama rozozna u svojho dietatu,aj teraz dcerka niekedy lezi na zemi a huci,ale to neriesim absolutne,to je nic oproti tomu co predvadzala ked bola mensia,neberiem to ako nejaky zachvat a vtedy si by si mozno aj zasluzila na ten zadok,ale to ja nerobim.
Takze ked mala rok a pol raz spadla doma,nic hrozne,ale spustila neskutocny krik,v zivote tak neplakala,bola uplne mimo,to proste clovek vidi,ze to neni nejaky afekt alebo nieco,vobec ma nevnimala,skusila som spravit vsetko mozne,aj von som ju zobrala,ale proste nic nepomahalo,uz zacala triast hlavou a ja som sa bala,ako to dopadne,ale tak raz to muselo skoncit.druhykrat sa to stalo v noci a na to v zivote nezabudnem,po tomto zazitku som uz volala nasej doktorke,ale ona nechapala,naco jej volam(my sme boli aj chvilu po ockovani tak som sa bala,ci jej to neuskodilo,ale uz viem,ze to robia aj neockovane deti).dcerka sa v noci zobudila a neskutocne vrieskala,nechcela aby sme sa k nej priblizili,sedela na zemi a tocila sa dokola,hucala ako nejake zviera,neprajem nikomu toto zazit,ona nas akokeby vobec nepoznala.
a taketo zachvaty,ale cez den,nie v noci,niekedy aj mala pricinu,niekedy z mojho pohladu nie,ale toto mi robila skoro rok,bolo to strasne tazke,zo zaciatku som ju lutovala a snazila sa s tym nieco robit,neskor ked som to uz nemohla vydrzat tak som aj vela kricala na nu zo zufalstva,ked bola chora tak taketo vystupy mala aj 5x za den,mne az vlasy z nej zacali padat.postupne ako bola starsia tak to zacalo byt miernejsie a miernejsie,az raz prisiel taky moment,ze ju vytocila jedna vec,vysli jej slzy a nejak sa s tym zmierila a odisla sa hrat,ja som sa vtedy citila akokeby som vyhrala miliony,potom uz ked ju nieco nahnevalo a pod.zacala normalne plakat,to bolo nieco uzasne pre moje usi,dovtedy len hucala ako zviera,konecne zacala normalne plakat..po druhom roku zacala strasne zle spat v noci,plakala,kricala,kopala,neskor uz ani na obed nechcela spat.
snazila som sa o vsetkom hladat nejake informacie na internete a uz tu bol spomenuty rybi olej,citala som,ze je dobry na mozog a tak,tak som ho kupila a cuduj sa svete od prveho dna prestala mavat take agresivnejsie spravanie a zacala aj dobre spat.potom mi raz olej dosiel a boli sme tyzden bez neho a zase prestala spat na obed,potom ho zacala zase brat,uz je to dlho,ale aj tak nechce spat na obed.ale inac je vsetko ok,je to jedno zlate dievcatko uzasne a nikto ma nepresvedci o tom,ze by tie zachvaty mala preto,ze by bola rozmaznana alebo nieco podobne.
mna velmi mrzi,ze o takychto extremnych zachvatoch sa nic nepise na internete,ked to bola mala zacala robit,ja som si myslela,ze neni v poriadku nieco s nou,strasne som sa bala.casom som sa bavila s viacerymi mamickami a uz viem,ze aj ine deti to robia,len sa o tom tak nehovori asi.vlastne z toho co som zistovala mi vyslo,ze deti v tom veku maju nejaku vyvinovu fazu mozgu alebo take nieco a preto mozu mat taketo zachvaty,ale vobec za to oni nemozu a urcite ich netreba nejako trestat,davat po zadku alebo nedaj boze obliat vodou.mojej by nic z tohto nepomohlo.ma napadla taka prihoda,ked uz bola z toho vonku :D raz sme boli v hrackarstve a velmi chcela jedno odrazadlo,co som jej nedovolila,tak ona si lahla na zem a ticho tam lezala miesto toho,aby vrieskala alebo volaco,ja som sa vtedy na tom celkom bavila,tesilo ma,ze nevrieska:D

andulam
13. sep 2017

Odporucam precitat si tento clanok

https://najmama.aktuality.sk/clanok/224711/dets...

trdelnik234
13. sep 2017

@andulam

Chcem sa este opytat na ten rybi tuk. Ako si jej ho davala? Myslim cisty na lyzicku alebo s nejakou prichutou? Synovec ma podobny problem, tak poradim svagrinej nech vyskusa. Vies poradit nejaku konkre
tnu znacku?

andulam
13. sep 2017

@trdelnik234 normalne na lyzicku,mame citronovy,je to norsky rybi tuk mollers,beriem ho aj ja,je to dobre aj na imunitu

trdelnik234
13. sep 2017

@andulam
Dakujem

sagittka
16. sep 2017

@eryykah prosim ta ako to riesite? Ja mam toto doma a mam sa chut obesit. Od rana do vecera len nervy a nervy, ani nema nejaku pricinu. Von ist nemozeme lebo ma sople a prsi.
Ale co dorába doma to je katastrofa. Ked chyti nervy a to je skoro stale, tak bije mna alebo manžela, alebo seba. To robi uz od davna a nijak sa nam to nepodarilo zmenit a to sme skusili naozaj vsetko. Ja u uvazujem ci nema nejaku poruchu lebo toto som este nevidela ani u nas v rodine ani u znamych a to maju aj viac deti

drimonna
7. dec 2018

@diana20 Zvykávam mať.... A poriadne...Po mojom hneve vyzerá dom ako keby bolo tornádo...Ja mám ten hnev, že všetko rozhadzujem,trieskam dvermi, a samozrejme vrieskam.... Ale nie je to nič na chválu.... Nebudem písať podrobnosti... 👍 proste sa vtedy veľmi kontrolovať neviem...Vtedy je to najhoršie , že Max, keď si doničím nejaké veci...Alebo kvôli tým veciam sa naseriem...Ale môžem byť nahnevaná všeliako... To je už o tom, že na čom a ako sa naseriem... 👍👍👍 Dovi 🙂

drimonna
7. dec 2018

@drimonna Ja som bola tiež zlé dieťa 🙂 Revala som aj bezdôvodne, lebo povedzme keď som niečo nevedela nájsť a revala som, tak potom, keď som to už našla, tak som revala ešte chvíľu ďalej a tú vec som skryla, aby ten rev nebol "zbytočne" a aby si rodičia mysleli , že som to nenašla ešte ... A tak...Lebo keď som to našla hneď , tak reakcia rodičov ,,No vidíš, bla bla."...A to je neopísateľné...Nwm načo sa to snažím vysvetliť...Proste aj ja som bola zlé decko....Za všetko som revala, za všetko som sa nerváčila,hádzala som sa o zem , a byla som sestru,atď..