Závislosť na počítači

kristinkecka113
22. apr 2014

Ahojte mamini :( Mám problém. Dcérka od vtedy, čo chodí ku mojej kamoške, je závislá na POČÍTAČI. Príde domov so škôlky a hneď si ho zapne. Často chodí na tieto stránky: friv.com, rexik.sk,fishao.com... Friv je však podľa mňa najbezpečnejšie s týchto troch. Po tom, ako mi dcérka povedala, nech ju zaregistrujem ne Rexík, sa to veľmi zmenilo. Môj syn už vie čítať, preto pozerá, kto jej napísal a tak. Raz som jej pozerala Rexík, a našla som tam takúto správu: ahoj sexica, dáš sex??? A to jej napísal 12 ročný chlapec. Zľakla som sa, tak som to rýchlo zrušila. Dcérka išla na fishao a tam som zistila, že je to ešte horšie. Niekto tam písal, že kto chcem. Ale dcérka tam vždy chodí.....Baby, čo mám robiť???

zuzanocka
22. apr 2014

@kristinkecka113 taka otazocka: kto je u vas rodic a kto dieta?

kristinkecka113
autor
22. apr 2014

nechapem..

lolonka
22. apr 2014

@kristinkecka113 ...trojročné dieťa?...fu...žiadny pc...kúp jej nejakú hru do ruky a basta..

zuzanocka
22. apr 2014

@kristinkecka113 ja zas nechapem, ako si moze 3-rocne dieta takto rozhodovat, ci bude pri PC a ci nie.. ved snad ty si mama, ty mas dohliadnut, usmernit, pripadne zakazat... alebo sa mylim?

jasminet
22. apr 2014

@kristinkecka113 ze u vas 3 rocne dieta rozhoduje kam na aku stranku pojde a kedy? ty jej ich predpokladam pustas v pc.

jasminet
22. apr 2014

nevidim dovod preco by 3 rocne dieta malo chodit na pocitac. moja ma 5 rokov a ide raz za tyzden na pc obliekat barbie, my little pony alebo nieco podobne.
neviem co su to za stranky tie vase, ale predpokladam, ze jej ty tie stranky tam pustas.... jednoducho jej ich nepusti a hotovo... a co tam akoze robi, ked nevie citat, pisat??? nechapem

evakva
22. apr 2014

@kristinkecka113 Počítač vieš kontrolovať. Existujú programy, ktoré blokujú deťom prístup na tebou nechcené stránky. Taktiež môžeš PC zaheslovať a dcéra sa naň vôbec nedostane. Poraď sa s nejakym šikovným informatikom, prírpadne aj v škôlke alebo v škole by ti vedeli poradiť. A ako 3-ročná na PC by mala byť len minimalne

winka99
22. apr 2014

oj syn tiez chodi na rexika, nevidim dovod naco sa tam registrovat..pozriet rozpravku a zahrat hru sa da aj bez registracie, ja ani neviem o tom, ze by tam bolo nieco ako chat
ak sa mi zda ze je tam casto alebo dlho, tak ho odtial vyhodim, vypnem, zavriem...dovi dopo
a ak sa ti nejake stranky nezdaju, daju sa jednoducho bloknut...kde je problem???

zuzanocka
22. apr 2014

Tak napr.nasi maju pc aj v skolke a maju pevne stanoveny cas asi 1x do tyzdna, ze im pusta pani ucitelka nejake vyukove prg a pod. Ale myslim, ze ti uplne malicki este pc nemaju..
ako..doba ide dopredu, deti su sikovne, preco necibrit rozne zrucnosti, jazyky..
ale aby si samo urcovalo, kedy, kde a kolko..to snad nie....

leanax
22. apr 2014

Moja má tiež tri roky, chodí na počítač len s mojím povolením a aj to max. na pol hodinu denne a aj to len také hry ako sú puzzle, pexeso, alebo barbie obliekanie a omalovanky. Ked ju tam nepustím tiež je urazená, alebo ofučaná, ale Ja rozhodujem kedy a ako dlho tam bude...

kristinkecka113
autor
22. apr 2014

viem...ale vždy jej to pustí syn A ide o tom, že ja mám notebook a priateľ má počítač....on ho nemá zaheslený....a oni tam chodia....a ona tam chodí len tak...na fishao chytá ryby...rexik:hry, rozprávky,omalovanky...

winka99
22. apr 2014

@kristinkecka113 tak treba povedat priatelovi, nech si zahesluje

lucka011
22. apr 2014

@kristinkecka113 Ja nechcem moralizovať, ale ak som si dobre pozrela, tak dcérka má tri roky. Moja bude mať tiež, ale v žiadnom prípade jej nedovolím ovládať počítač. Púšťame jej sem-tam videá alebo rozprávky na YouTube, alebo mi sedí na nohách keď som na počítači ja, ale je pod našou kontrolou a ovládať počítač jej nedovolíme, ešte ani len hru na ňom nehrala. Na druhej strane si nemyslím, že rozumie tmu čo jej tam kto vypisuje. Ale rozhodne by som nedovolila takej malej registráciu kade tade...

kristinkecka113
autor
22. apr 2014

už tam nechodí.... ale vzdy je na pocitaci... ale uz nie tam...teraz pozera len YouTube.....

jasminet
22. apr 2014

@kristinkecka113 tak treba urobit poriadky s malym - pc len pod dohladom, len po dovoleni a len co ma dovolene a malej nepustat nic co nevidis.

kristinkecka113
autor
22. apr 2014

skusam....ale nic, nic a nic.....aj u kamosky..

winka99
22. apr 2014

hej a deti maju este dnes prazdniny, ze? nuda doma co?

kristinkecka113
autor
22. apr 2014

jj

winka99
22. apr 2014

@kristinkecka113 ulohy hotove? taska pripravena? farbicky zastruhane?

kristinkecka113
autor
22. apr 2014

hh....nie...nejde do skoly..

winka99
22. apr 2014

hh :D

veriiii
22. apr 2014

@kristinkecka113 tvoja kamaratka tiez dovoli svojim detom pozerat take stranky-prave na tych detskych sa mozu koncentrovat pedofili, ver mi, ti sa strcia vsade kde sa to hemzi detmi-od letnych taborov az po kruzky!!!, asi si nie je tiez vedoma rizika a obsahu, skus sa s nou porozpravat, a skus taktne navrhnut, ze nechces aby tvoje dieta travilo cas za pocitacom ked je u nich...a porozpravaj sa aj s dcerkou, urobte kompromis, inac by som jej nedovolila ziaden comp..suhlasim so zuzanockou, 3 rocne dieta by ta nemalo manipulovat svojimi prosebnymi ockami, ty si rodic ,ty budes znasat nasledky zlych /dobrych rozhodnuti..

veriiii
22. apr 2014

@kristinkecka113 len you tube,ved tam je vsetko😀

kristinkecka113
autor
22. apr 2014

Skúsila som jej to teraz vysvetliť. Povedala, že dobre, ale že chce pozerať rozprávky. A sľúbila, že hry bude hrať len pri mne. A aj syn povedal, že už jej nedá tie stránky. Ďakujem. A aká je najlepšia stránka na pozeranie rozprávok?

kristinkecka113
autor
22. apr 2014

ale ani youtube neni naj..... keď mal syn 4 roky, pustila som mu pat a mat....skončilo sa, a dal si ďalšie..bolo tam len že Pat a Mat- skleník (SK)....a zrazu len : Ty kokot čo robíš?? Do pojebané sklo daj inde..

danielahamar
22. apr 2014

to je chyba rodičov, či? moje deti si samé bez dovolenia pc nezapnú a to majú 8-11 😉 a v troch rokoch ho ani nepoznali

hviezdicka111
22. apr 2014

jaaaaaj, prazdniny 😀 a ja sa tu cudujem nad novou registraciou a takouto temou 😀 😀 😀 ze mi to skor nedoplo 😀

monicm
22. apr 2014

@kristinkecka113 pc len na povolenie a nikde žiadna registrácia,to je prvá zásada,aspoň pre takéto malé dieťa určite,ale to ti tu už napísali viaceré/í.a čo sa týka rozprávok,tak najlepšie sú tie,čo sú doma na dvd,to je ideálne,lebo vyberáme len tie,čo sú podľa nás vhodné a my ich poznáme.prípadne mám uloženú túto stránku,ale je to v češtine http://detskepohadkyonline.cz/

veriiii
22. apr 2014

@kristinkecka113 😀 ☹ no, neviem ci sa ma smiat alebo plakat, to uz aj take somariny ludia davaju na youtube, predabovany pat a mat. 😠 .

ivetoy
22. apr 2014

ja neviem...netreba deti na pocitace ucit....ja urcite nenecham svoje decko sediet za pocitacom...ma to bez...teraz uz je neskoro ,preco ste im to dovolili ??? ...treba s tym seknut a HOTOVO....NENI O COM...ved ty si autorita...drzim palce