Žiadosť o prijatie do škôlky - treba prísť k pediatričke aj s dieťaťom?

victoire
2. jan 2019

Mamičky prosím Vás neviete mi poradiť 🙂 chcem ísť dat potvrdiť papier o prijatie do škôlky . Chcem vedieť či musí ísť aj maly alebo stačilo keď ste tam išli sami 🙂 ide o to že náš maly má panicky strach odkedy mu brali v 1 roku krv 🤦🏽‍♀️ Kontrolu mame štandardne na 5 rokov to mi je jasne te musí aj on 😂dakujem za každú info 🙂

mogaa
2. jan 2019

Predpokladám že potvrdiť ho idete k doktorke🙂 Jasne zober ho so sebou, nech má aj inú skúsenosť že nie vždy sa berie krv.

evittam
2. jan 2019

@victoire Nemusíš. Ale mozno by bolo dobre kvoli tomu ako píše
@mogaa

mimka11111
2. jan 2019

@victoire ahoj, no a mne naša pediatricka povedala,že pred nástupom do skolky treba prísť na kontrolu a doniesť vZorku moču....o krvi nič nehovorila

dzulli1980
2. jan 2019

No, ale tým, že ho k doktorke - aj keď len pre potvrdenie, nebudeš brávať, v ňom ten panický strach len podporíš, zober ho, nech vidí, že to nie je len o injekcii, že pani doktorka je normálna "teta", vie sa usmiať, rozprávať atď. ... naša doktorka robí pred nástupom do škôlky dieťaťu prehliadku, čiže dieťa tam musí byť.
@victoire

victoire
autor
2. jan 2019

@mimka11111 ja som len spomenula že v jedním roku mu brala krv odvtedy má amok keď uvidí jej bránu 😂

tortelinka
2. jan 2019

@victoire potvrdenie ti dá zrejme aj tak, ale musíš ten jeho strach riešiť...viem čo píšem, moje dieťa malo do 2 rokov 4 operácie, rovnaká panika, stres, keď sa to poriešilo, začal chodiť k doktorke bez paniky, keď mal operáciu ako 6 ročný, zvládol to ok, aj odbery aj všetko

asia83
2. jan 2019

@victoire Netreba dieťa brať. Nám dokonca dal potvrdiť môj otec. Čiže nebolo treba ani rodiča.

asia83
2. jan 2019

@mogaa Blbosť. Načo dieťaťu zbytočne nervy robiť, strach v ňom vzbudzovať? Je to dieťa, nie dospelý, NIJAKO mu nevysvetlíte, že je to dobrá teta, ktorá neberie iba krv, hoci tam ku nej pôjdu iba na kávičku. Pre dieťa je to proste teta=strach. Treba počkať, kým trošku podrastie, bude vedieť lepšie pracovať so svojimi emóciami. Treba nechať dieťa nech je dieťaťom.

victoire
autor
2. jan 2019

@asia83 ❤️❤️❤️

mogaa
2. jan 2019

@asia83 je to vec názoru....môj je taký že ak viem že sa bojí ísť k lekárovi, tak ho tam zoberiem račej pokiaľ je zdravý a uvidí že sa nemá čoho báť ako zobrať ho tam keď bude chorý so 40-tkami teplotami a ja ho v takom stave ešte vystresujem že ideme k lekárovi...

dzulli1980
2. jan 2019

Ja som tiež toho názoru, že zoberiem dcéru k lekárovi aj keď je zdravá a len potrebujem niečo vybaviť - odniesť moč, potvrdiť nejaké papiere atď. ... tiež sa bála, plakávala už na parkovisku, keď bola menšia a bola chorá ... teraz to berie úplne "lightovo" ... takisto stomatológ, idem k nemu, kým nemusí riešiť pokazené zúbky, len tak na prehliadku, poočumovať to, aby si nezafixovala v hlávke, že stomatológ = automaticky bolesť. To je každého osobná vec ... nemyslím si, že jej tým "kradnem detstvo".

asia83
4. jan 2019

@mogaa Lebo k lekárovi sa chodí, keď je človek chorý, nie na pokec. To tomu dieťaťu budete klamať? Potom bude chorý a zase tam pôjdete, myslíte, že si spomenie na to, že ste tam boli minule na pokeci? Bude vám na to zvysoka viete čo, zase bude revať. Treba mu dať čas a nechodiť k doktorovi zbytočne ako na klavír. Nemá to význam.

mogaa
4. jan 2019

@asia83 prepáč ale ja som nikde nepísala že mu budem klamať, ja som písala že ho zoberiem k lekárovi račej kým je zdravý(potvrdiť tú žiadosť) aby videl a pochopil že nie vždy sa berie krv...ale to som ja a moje dieťa....nikomu neberiem jeho názor ak to chce urobiť inak, ani nikoho nepresviečam aby to urobil podľa mňa