Život po smrti ??? Výmena názorov a postojov

vejula
13. sep 2010

Myslim že nazov hovori za všetko. Tuto problematiku sme rozoberali v teme do ktorej vlastne moc nepatrila, tak som sa rozhodla založiť tuto novu temu kde by sme si mohli vymienať svoje nazory a postoje ohladom tejto otazky.

misinn
13. sep 2010

vejula dufam ze nam nechaju tuto temu, celkovo si myslim ze je to dobry napad takato tema tu nie je.
inak som chcela pridat prispevok do starej temy aj ja ohladom toho ze mam tiez casto strach.dokonca mam casto obavy z toho ci nemam nejaku vaznu chorobu..nechcem na to mysliet aby som si ju nahodou neprivolala ale casto sa o seba bojim.

vejula
autor
13. sep 2010

@ewellina @sabiatko a to si predstavujete ako ???? že ked človek ktorý neveril v Boha umrie tak im pan boh povie no tak vidite ja som to ten pravy Boh ktoreho vyznavali kresťania a aj teraz uznate že som to ja tak OK idete do neba??? Ved čo im potom ine ostane ked už na vlastne oči Boha uvidia a vlastne ani nebudu mať na vyber kedže tajomstvo bude vonku...

@hejdita neviem ako sa vola ale spytam sa a dam vedieť

@misinn hned odpišem len maly plače musim sa venovať

vejula
autor
13. sep 2010

@misinn ja nevravim že neverim v Ježiša.... Len nezatracujem ine viery... PRoste viem že nemam patent na rozum, a viem že vo velkom som preto kresťanka lebo aj moji rodičia su kresťania a od malička ma takto vychovavali ale kebyže sa narodim niekde inde tak kresťanka niesom. Verim viac menej svojim sposobom, nedokažem žrať všetko čo povie pan farar alebo slepo veriť všetkym dogmam ktore cirkev uzakonila. Nejdem kydať teraz na knazov ani nič take aj keby som mohla... LEn nechapem že ked sa prevalia take veci ako sa prevalia su ludia ktory stale 100% veria všetkomu čio sa povie v kostole bez toho aby nad tym rozmyšlali...

To je fakt strašne čo sa ti stalo 😔 kebyže sa take niečo stane mne neviem či sa z toho dostanem. Si fakt silna osoba ked dokažeš isť dalej. A to že vraVIš žE BOH BY TOTO NEDOSPustil chapem 😔 Ja myslim že nad nami určite je ale nie tak ako si to väčšina ludi predstavuje ....

ewellina
13. sep 2010

@vejula ale odpoveď na túto otázku: viď (ešte) stará téma.

misinn
13. sep 2010

vejula s tou poslednou vetou uplne suhlasim..ja to tiez tak citim..tak kazdy clovek asi musi zazit aj zle chvile.urcite nema nikto uplne lahky zivot.ale nemozeme vsetci zazivat to iste lebo by to bolo stereotypne...ja si myslim to co som pisala...su ludia ktori musia niecomu verit aby sa im zilo lahsie, aby sa nebali toho co ich caka, aby sa vedeli preniest lahsie nad niektore veci. pochopim ze ludia verili v boha pre strasne vela rokmi.. ale ako tomu mozu verit dnes? podla mna viera je len otazkou casu do kedy vydrzi.. tolko veci co je uz overenych faktami vacsina nabozenstiev pretoci uplne inak...ja len nechapem ako mozu ludia verit niecomu co sa raz napisalo ale dnes uz vieme ze to bolo inak? napr. aj s tym ako niekto tvrdil ze zem vznikla za sedem dni...? ved dnes uz vieme ze to tak naozaj nebolo..
toto je nekonecna tema preto si myslim ze je zbytocne ju rozoberat.. cloveka ktory je silno veriaci sa neda len tak presvedcit o opaku a ani by som nikoho nechcela odhovarat od jeho viery...ved pre niekoho to velmi vela znamena.ja som tak isto veriaca..ale ja verim vo vyssiu silu a nie v taku vieru ako je napr. krestanstvo.. nemyslim si ze je potrebne chodit do kostola aby som v niekoho verila tak isto ako si myslim ze nie je potrebne chodit kazdy den na cintorin aby som na niekoho spominala..ja nanho spominam aj doma....

ewellina
13. sep 2010

@vejula Ja tiež viem, že nemám patent na rozum. A práve preto Ježišovi a (v dôsledku jeho slov) učeniu tej Cirkvi, ktorú on založil. Čo sa týka tých narážok na tie veci, ktoré sa "prevalili" - tak osobné zlyhania kňazov nemajú nič spoločné s učením, v ktoré verím.

ewellina
13. sep 2010

@misinn - ale misinn... Veď Biblia je plná obrazov a symbolov, nemôžeš ju brať doslovne... Pre orietnálneho človeka, svätopisca, ktorý písal Bibliu, bol oveľa dôležitejší symbol, ktorý ukrýva číslo sedem. Nemyslel tým normálnu rádovú číslovku. 🙂 Okolo toho, ako rozumieť Biblii a zvlášť týmto veciam, je celá veda, niektorí to študujú celý život. Nie je to len tak, pre moderného človeka, vziať do rúk knihu napísanú v staroveku a porozumieť jej.

misinn
13. sep 2010

ewellina veru ja som clovek novodoby 😀 a preto neberiem bibliu doslovne...lenze ked ju nemam brat doslovne tak na co mam vobec niecomu z toho verit... 😀

misinn
13. sep 2010

celkovo sa uz nechcem bavit o tejto teme lebo si myslim ze to nema zmysel..je to take ako keby si ma presviedcala o tom ze zlta je krajsia nez oranzova pritom mne sa viac paci oranzova.

ewellina
13. sep 2010

@misinn V poriadku... Rešpektujem Tvoju voľbu oranžovej... Lenže túto disusiu čítajú aj iní... Tak nechcem, aby si niekoho uviedla do omylu...

vejula
autor
13. sep 2010

@misinn jo s tymi dnami a podobnymi vecami je to obraz, to chapem mne skor nejdu ine veci nejdu do hlavy... Ani nie čo sa tyka Biblie ale skor roznych dogiem... Napr. neviem či mi
@ewellina vysvetli napr niečo ako neomylnosť papežak toru musim prijať ako dogmu a neuvažovať o nej. Aj kedu ž z minulosti pozname pripady kedy boli papeži dosť velke špiny, bohužial... JA Boha verim a verim v posmrtny život a verim že to bude uplne ine ako si myslime. Som rada že ešte svojich blizkych raz uvidim ... Ale niečo tak ako zomrel si v stave ťažkeho hriechu tak ideš do pekla... čo ja viem pride, mi to dosť krute ked niekto nejde v nedelu do kostola čo je podla kresťanstva ťažky hriech v pondelok umrie a pojde do pekla lebo umrel v ťažkom hriechu??? To by milovany otec asi nespravil, či??? neviem s Bohom som sa osobnme nestretla takže mi je ťažko pisať ako to bude, ale predstavujem si to uplne inak ako mi kto v živote vykreslil posmrtny život. Asi treeba len pripustiť že bohužial už musim opustiť toto miesto a dostať sa tam odkial sa už nikdy nikto nevratil. JE to určite ťake odisť niekde čo nepoznaš opustiť všetko a toho sa bojim, že ako dlho mi bude trvať kym toto pochopim.

misinn
13. sep 2010

vejula uplne s tebou suhlasim 🙂

ypsinkova
13. sep 2010

neverím v nič,čo nie je vedecky ani inak dokázané,takže neverím v život po smrti..viem,že sa to nedozviem,ale naša civilizácia nie je tak vyspelá,aby nám mohla vyložiť na stôl dôkaz,ktorý by nám urobil vo veciach jasno

molka
13. sep 2010

Nedávno sme navštívili hvezdáreň a tam nám vzdelaný astronóm vysvetľoval, že čím viac vedci skúmajú vesmír, tým sú si istejší, že za tým musí byť jedine Boh.
To, že sa nám stávajú zlé veci nerobí v žiadnom prípade Boh. Nemôže predsa za nás rozhodovať, nie sme nejaké bábky na motúziku, ktoré musí zhora riadiť. Zlé veci sa stávajú, tak to je, pretože ľudské telo je nedokonalé. Ja som potratila, ale bolo to dôsledkom silného pádu na betón, určite mi to nespôsobil Boh, ale moja nešikovnosť.
Nechápte ma nejako zle, v žiadnom prípade vám nechcem nanucovať môj názor, ale nemôžete viesť verejnú diskusiu bez toho, aby tam smeli písať ľudia iba jednostranne zamerané názory.

katecameron
13. sep 2010

@molka zaujimave co pises ja som presvedcena ze nieco existuje ja neviem co to je ani ci je to boh alebo ako to nazvat ale keby ste poznali mna a veci ktore sa stali mne tak by ste nezapochybovali ani raz poslednu noc ked zila moja stara mama snival sa mi taky sen ze vo dverach stala moja starka a povedala mi ze sa somnou prisla rozlucit ze uz musi odist ja rano ked som sa zobudila som skoro odpadla a rychlo vravela mamine ze starka zomrie mama mi vravi ale to bol len sen v ten den okolo obeda moja starka zomrela takto som predpovedala smrt viacerym ludom a mozno zachranila zivot niektorym inym ako mojmu muzovi ked sa mi snivalo ze smrt sedela na strome a vravela ze ked pojde moj manzel rovno zomrie hned rano som mu to povedala lebo on chodil pilit stromy do hory ze tam kde pojde nech nejde rovno .ON MA POCUVOL ale v ten den mu spadol strom na motorovu pilu mal bohovske stastie ze nie na neho lebo inak by tu uz nebol.Takychto pribehov mam straaasne vela ja.A to ze mam syna ma na svedomi tak trochu moja starka.ale to je uz iny pribeh Nieco tam hore je tym som si ista

lela83
13. sep 2010

No ahojte.Idem si prečítať čo ste tu popísali,lebo to vyzerá biť zaujimavá téma. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

marianka79
13. sep 2010

1.VTEŘINA NAŠÍ SMRTI

Jiří Mašek

Aby bylo možné porozumět procesu smrti, měli bychom vědět, co se děje, když spíme, neboť smrt je spánku velmi podobná. Ve spánku se odpoutává astrální tělo od fyzického, zůstává ovšem spojeno s fyzickým tzv. astrální šňůrou. Během spánku se může astrální tělo vzdálit velmi daleko od fyzického těla, ale spojení pomocí astrální šňůry zůstane vždy zachováno. Mnoho lidí po smrti však ani neví, že již zemřeli. Putují v astrální rovině a snaží se dát o sobě vědět "těm dole". Mluví na ně, lomcují s nimi. Ti však nereagují. Velmi často to zemřelí nemohou pochopit a ani si to uvědomit. Zkuste si ve spánku něco uvědomit. Totiž možná si to uvědomíte, ale to je tak vše, tělo neposlouchá, děj se děje nezávisle na nás. Jede na nás vlak, nemůžeme uhnout, někdo nás zabijí a my se nebráníme, chvilku jsme tím, pak se oním.... Smrt se od spánku liší jen tím, že se po výstupu astrálního těla z fyzického astrální šňůra oddělí, tedy je přerušeno aktuální spojení mezi oběma těly. V procesu umírání vystupuje astrální tělo ve formě šňůry z levé části těla, spirálovitě se stáčí kolem hlavy umírajícího a nakonec, poté, co zcela opustilo tělo, vytváří obraz v podobě oblaku. Z toho "oblaku" se formuje v prvních hodinách po smrti nejprve obličej a potom celé tělo zemřelého. Tělo a výraz obličeje jsou sice na stáří zemřelého nezávislé, odrážejí však ve stylizované formě jeho charakter. Jakmile je nové formování astrálního těla završeno, probudí se zemřelý ve svém astrálním těle a cítí se tak, jako by procitl po dlouhém spánku. Zdá se mu, že se pro něj nic zvláštního nezměnilo, kromě zostřeného vnímání, rozšířené možnosti pohybu a nárůstu jiných schopností.

Zemřelý se nachází ve vysněném světe, vytvořeném pouze z jeho přání a představ, v buddhismu se hovoří o májá, světě iluzí, vzniklém psychickou projekcí zemřelého. Na základě naší materialistické výchovy si těžko většina z nás dokáže představit onen svět, jenž je reálný, ačkoliv je jen "psychický". Žije-li zemřelý se svým psychickým tělem v psychickém světě, je to pro něj absolutní realita. Prožívá vše přesně tak, jak byl zvyklý. Tento psychický svět je světem oscilací. Pouhá myšlenka stačí k tomu, aby získala skutečnou formu - umožňuje zažít zemi hojnosti, má to však zároveň také své stinné stránky. Sice stačí pouhé přání, aby se bohatství a překypující život staly reálnými, ale stačí také i ten nejmenší pocit strachu, aby se také jeho obsah přenesl plně do reality.

Tak se člověk stává v tomto stavu obětí svých vlastních pudů, žádostí, přání i myšlenek. Může vstupovat do kontaktu jen s těmi živými bytostmi, které se nacházejí na stejné vlnové délce. Tak může lakomec navazovat kontakt jen s lakomými, vrah s vrahy atd. (Zde připomeňme tzv. Boží soud - vždyť co je to jiného, když člověku se dostává vrchovatě toho, jaký život žil?) Tím, že člověk prožívá své vlastní vnitřní Já jako vnější svět, pomalu v něm roste pochopení, sebepoznání a přání rozvíjet se výše. Obtěžkaný těmito přáními se pomalu zdánlivě sám přehoupne do výše, podporován těmi bytostmi, které už tohoto vývoje dosáhly. Tyto bytosti s ním ovšem mohou navázat spojení jen tehdy, když on sám v sobě taková přání chová a tím vytváří tuto "vlnovou délku".

V této souvislosti je zajímavé připomenout, že se při tzv. výzkumu hlasů, při kterém mohou být s pomocí technických přístrojů zachyceny hlasy zemřelých na magnetofonovou pásku, objevuje závislost mezi vyzařovanou frekvencí a úrovní hlasů z onoho světa. Jinými slovy: čím vyšší je frekvence nosiče, která je vyzařována, o to náročnější jsou odpovědi zachycené na pásku.

Všeobecně se onen svět člení na mnohé různě hierarchicky uspořádané sféry, většinou v počtu sedmi. Důležité je pouze to, že duchovní vývojový stav a obsah života určuje ty sféry, do kterých se po smrti vstupuje nejdříve. Úkolem mrtvých je potom zráním a pochopením dál se uvnitř této hierarchie vyvíjet. Přeji vám i sobě, abychom vstoupili do takových sfér, do kterých si zasloužíme. Každou vteřinou naše mysl předurčuje náš posmrtný život. Buďme proto pozitivní, buďme láskyplní, buďme dobří......

ypsinkova
13. sep 2010

ľudia si nechcú pripustiť,že by po smrti mohla následovať prázdnota,ničota jednoducho,že už nebude nič a tak si nahovárajú podobné teorie

marianka79
13. sep 2010

@ypsinkova to uvidíme 😉

ypsinkova
13. sep 2010

@marianka79 no hej,zatiaľ je to za hranicami nášho myslenia a chápania,preto si ľudia toto nahovárajú,lebo nechcú si pripustiť to,že keď človek zomrie,už nebude nič ... ale pravda môže byť aj úpln niekde inde

lara1705
13. sep 2010

@vejula ked zomrieme, ty sa tešiš že sa stretneš so svojimi blizkymi, lenže ked zomrieme, tak my ani nebudeme vedeť že su to naši blizki.nebudeme sa poznať navzajom.je to napisane v biblii.

marianka79
13. sep 2010

@lara1705 vravíš o minulých životoch? a aj tých budúcich?

marianka79
13. sep 2010

@ypsinkova ja si zase nepripúštam že potom bude "nič" 😉

latvia
13. sep 2010

@ypsinkova tak to sa clovek potom nemusi o nic snazit, moze zabijat, kradnut, ved ak bude toho nanho vela, moze sa odbachnut a bude to 😕

ypsinkova
13. sep 2010

@latvia prečo by to robil,veď každý chce predsa prežiť plnohodnotný život a nerobí to len preto,aby sa dostal do "neba" 🙂

@marianka79 no veď ja nevravím,aby si si to pripúšťala všetko je to o zmýšľaní a chapaní človeka 🙂

lara1705
13. sep 2010

@marianka79 nie, len o tych buducich.

latvia
13. sep 2010

@ypsinkova jasne,ale su taki chronicki "smoliari" s ktorymi sa zivot nemazna.....chronicky tazko chori ludia, co poznaju len trapenie a bolest...
a v co asi verili vsetci vrahovia co vysli na ulicu,postrielali niekolko ludi a potom zastrelili seba? mne sa zda ze v prazdnotu....v nic

vejula
autor
13. sep 2010

@ypsinkova väčšia časť znamych vedcov je veriacich 😉
@molka jasne že tema je pre každeho 😉 a suhlasim s tebou, verim v boha a viem že zle veci sa stavaju a nevinim za to Boha... Ale keby sa taka vec ako sa stala @misinn mne asi by som za to obviovala Boha. Asi prave preto že ho prosim o mojich blizkych a keby sa niečo stale, neviem nemožem povedať ale bola by som zrejme na Boha nahnevana... Ty nie?????

@lara1705 toto neviem uvidim ked tam budem... LEn potom nechapem prečo maju niektorí ludia v živote pocit že ich chrani nejaký jeho blizky ktorý umrel .... Verim že aj po smrti sa može človek spojiť so svojimi blizkymi a to čo si napisala ty by to vlastne vylučovalo 😕

@katecameron tiež sa v mojej blizkosti stali podobne veci, že umierajuca babka bola v spojeni s mojou maminou a pod. takže na take to veci verim... LEn ja som rada že tento dar nemam, lebo by som cely život prežila v strachu

marianka79
13. sep 2010

@lara1705 ale su aj minulé a aj tie nás ovplyvnujú 😉

marianka79
13. sep 2010

obvinovat boha za to že niekto zomre???a hnevat sa na neho nie je správne 😒 ale to je len moj názor