Rajka Dunakiliti

lucia1974
31. mar 2012

baby ktore st ena materskej a chyba vam spolocnost ,pokecat s niekym dat si kavicku.................popisat............najde sa?

zitaje
31. mar 2012

Ty byvas v Rajke?
Ja sice nie, ale pohravame sa s tou myslienkou.
AKo vam tam je?

zitaje
31. mar 2012

a

zitaje
31. mar 2012
lucia1974
autor
31. mar 2012

ja byvam v dunakiliti je tu fajn klud a pre male deti super .len som uz dlho doma a chyba mi robota .ale byvanie je super .odkial si? kam planujes ist byvat?

tortelinka
31. mar 2012

@lucia1974 my byvame v Mosoni, radi sa zoznamime

zitaje
31. mar 2012

No keby sme isli, tak my asi jedine do Rajky, kvoli mhd. Toto ma dost odrazda, ze len autom sa da dopravovat, a ja sice mam vodicak, ale akosi ho nepouzivam 😅
Mas aj ty auto, a ked nie, necitis sa byt odrezana od sveta?

lucia1974
autor
31. mar 2012

@zitaje
@tortelinka a kde presne?

lucia1974
autor
31. mar 2012

@zitaje ja som pojadzdna v rajke auto netreba je tam spoj ,ale nemusis sa bat. ani ja som nechcela jazdit a teraz si to neviem vynachvalit. mate uz aj nieco vybrane?

tortelinka
31. mar 2012

@lucia1974 byvame na sidlisku v strede pri poste

zitaje
31. mar 2012

@lucia1974 nie, zatial je to na urovni, ze vzdy ked ideme okolo, tak sa povozime po ulickach a pozerame napisy, kde je co na predaj 😅
Mala by som sa do toho viac opriet.
A ake vidis vyhody / nevyhody byvania tam? 🙂

lucia1974
autor
1. apr 2012

je tu klud prides domov a vypnes.ja ked pridem do ba tak sa len nahanam. kde byvate teraz? v rajke je aj vela mladych ludi a rodin a tu su ludia iny troska ako v ba. sa nenahanaju tak

timea27
3. apr 2012

ahojte aj my rozmyslame o kupe bytu/domu niekde v pohranici. manzel je za hainburg no mne sa paci rajka. date mi prosim nejake tipy na argumentaciu preco rajka? ani jeden z nas nevie madarsky, nemecky len zaklady. mame 2rocneho krpca a v case stahovania by sme museli riesit aj skolku. mm by bol radsej keby sa maly ucil skor nemecky ako madarsky a bol sklamany ked sme boli kuknut v rajke, pripada mu to tam "mrtve" a ze v hainburgu si predsalen budeme mat kam ist sadnut ked bude chut na pizzu ci pivko a nebudeme musiet riesit auto. ake su vase skusenosti? a aky je v rajke spolocensky zivot pre slovakov? je tam nejaka restika/bar? a co aktivity pre deti? a skolka? citala som ze je v nej aj slovenska ucitelka no aj tak si mamicky skor vyberaju skolku v jarovciach ci rusovciach, preco? dakujem za kazde info...

misi3791
20. júl 2015

@lucia1974
Ahoj. Viem ze tema uz nieje aktualna ale chcela by som sa ta spytat par veci ..na jar sa stahujeme do dunakiliti a mam z toho troska strach....ak by si bola taka zlata a mohla mi troska pomoct zbavit sa toho strachu :D ...akos a ti tam byva ? Si spokojna? Co televizia? Internet alebo mobilny operator? Dopravu riesite individualne alebo pouzivas tam autobusy? Dakujem velmi pekne ak sa ti bude chcet odpisat 🙂)) miska

lucia1974
autor
20. júl 2015

@misi3791 ahoj ,ja som tam bola celkom spokojna.len sme dom predali a ideme do raky .je to blizsie a je tam aj autobus.
do dunakiliti autobus nejde . Kam idete presne? ked chces mi zavlaj .

zitaje
20. júl 2015

@misi3791 ahoj, my byvame este o dedinu dalej... bez auta sme strateni (aktualne sme bez auta, takze trcime na zahrade 😀 ) inak je tu paradne, ticho, pohoda, na konci ulice dunajske rameno, lesik, vlastne bio ovocie aj zelenina (mam veeelku zahradu) decka cele dni vonku, ja zavaram 🙂
ALe ja som zatial doma s najmladsim, takze v pracovnom nasadeni neviem posudit.
Ale ak mas deti alebo budes mat v blizkej dobe, myslim ze vam bude fajn 🙂 my sme zatial spokojni.

misi3791
21. júl 2015

Zatial deti nemam ale uz pomalicky planujem...prislo mi to ako lepsia volba ako zivot v meste a samozrejme aj lacnejsia.auta su dve takze to by problem az taky nemal byt skor sa bojim takeho toho odclenenia sa od vymozenosti mesta kedze som predsalen cely zivot zila v panelaku 🙂)) mozem sa ta spytat ako ste tam riesili internetove pripojenie alebo tv ? Ci slovenskeho mobilneho operatora?;kedze vela pracujem a je to na moju pracu velmi dolezite.kazdopadne velmi dakujem za odpovede baby.to prostredie je hrozne krasne ja som sa doneho.okamzite zamilovala 🙂))

phoebe28
21. júl 2015

Ahojte baby, skoda, ze ste neriesili tuto temu skor, sme chodievali na dvojtyzdnovky do rajky, mama tam byva, ma psy, tak sme museli strazit, kedze chodila na dvojtyzdnovky do rakuska. Teraz uz robii v blave, tak uz tam chodime velmi malo. Mama nas aj lamala, ze by sme sli byvat do Rajky, ale my s muzom sme mestske typy a priznam sa, mne trocha prekazalo, ze na ihrisku sme byvali sami s malym... Maly sa mi na dedine nudi, ma rad spolocnost deti. Inak prostredie krasne, to sa necudujem, ze tam byvate. Ale my aj ked sme si zratali finacne, nevyslo by nas tam to byvanie lacnejsie ako v Blave, kedze by sme museli kupit este jedno auto a dve auta zivit je dost..Ale vzdy si poviem, ked tam idem, ze ked budem na dochodku, tak si tam kupim domcek pre vnucata 🙂

mamicka1303
29. máj 2017

Ahojte baby, viem že trocha stara téma ale chcem sa presťahovať do Dunakiliti a zaujíma ma ci ste stále spokojný s bývaním v Dunakiliti ci sa nejako zmenila doprava teda ci ide nejaký bus do Ba. Budem vdačná za každú radu co sa týka ohladom bývania v Dunakiliti.