2,5-ročné dieťa sa bojí

26. mar 2024

Ahojte môj syn sa boji doslova ľudí keď sa mu niekto prihovorí začína plakať hysak až skrýva si tvár a trvá to cca rok , ešte v lete sa hral pomedzi deťmi a teraz keď ideme na Ihrisko ani nechce ísť 😏
A to ho od septembra chcem dať do škôlky 🙈

doris11
26. mar 2024

Nevyľakal ho niekto/nieco?

lossless
26. mar 2024

Nas to mal tiez, no len zo starsich, chytil neutisitelny plac a stverat sa na ruky. Mal priblizne 2r vtedy a neprisli sme na to, co to spustilo. Postupne to preslo, no stale, ked sa mu niekto cudzi prihovori tak sa tvari, ze ho nevidi a nic nepovie.

Najprv sme ho brali na ruky a pomojkali, pockali kym dany clovek odide, ale nijako sa to nelepsilo. Vela sme vysvetlovali ked sa upokojil, casom sme sekli bravanie na ruky, len sme sa objali a postupne to odislo.

Deti na ihriku sa bal tiez, no bez placu, ale vzdy ked niekto prisiel na smykalku, radsej odisiel a bol v panike. Casom to preslo. Nenutila by som ho na ihrisko ked nechce pripadne chodte ked je menej deti, skus mu povedat ze je ok ze sa boji, ze si tak s nim, mozete len z dialky pozorovat deti a ukaz mu ze kazdy si robi svoje a nechce mu ublizit a pod.

1didiana1
26. mar 2024

podla mna ma za sebou nejakou traumatizujuci zazitok, o ktorom nevies. treba zistit viac, porozpravat sa s nim a ak to nepomoze, tak psychologovi. aj ked to tiez nie je niekedy vyhra, nakolko je to cudzi clovek a je tam teda velka sanca, ze mi nepovie ani pol slova, lebo ho nepozna a nedovoruje mu tak ako tebe.

autor
26. mar 2024

@doris11 ja neviem manželova sestra je trochu pojašena ona robí v škôlke učiteľku a všimla som si že keď ju vidí tak ma strach.. A nielko krát ho vystrašila už keď mal menej ako rok.
Od vtedy jej manžel povedal nech sa správa normalne keď k nam príde ..a nie ona ho potichu napadne od zadu a je hlučná..
A vraví že máme čudné dieťa že sa bojí ľudí cit s ním nechodím vonku a blbosti ..
Pritom on nemá problém vonku chodiť medzi ľudí,len keď ho niekto osloví 🙈

autor
26. mar 2024

@1didiana1 joj to nie myslím že keď.dieta nechce tak nič nepovie.. viem podľa seba..
Neviem raz ho objalo dievčatko keď mal rok a pol a spadol na zem neviem či to.moze byť to

tiika
26. mar 2024

Momentálne si púšťam obcas Podcasty z tejto stránky.
Sice nič konkrétne o strachu som nenašla ani nepočúvala, ale pokial ta to zaujme, skús tieto, možno pomôžu
https://komunikaciasrdcom.sk/podcast/33-ako-pom...

https://komunikaciasrdcom.sk/podcast/35-ako-pod...

juma2
26. mar 2024

mozno si nieco take medzi detmi zazil a ani o tom nevies. ale uvidis mozno ho to casom prejde. alebo ze by ostal taky vyburany z toho objatia?

stannkal
26. mar 2024

Moja bola taka istá, podľa mňa to je vec povahy, môže byt skratka introvertnejsi. Pomohol iba čas, nenútit do interakcie s inými keď nechce a určite nedávať najavo, že jeho správanie nie je v poriadku. Moja dcéra aj kvôli tomuto išla do škôlky až 3,5 ročná keď sme mali pocit, že to zvládne.

autor
27. mar 2024

@juma2 neviem dievčatko ho veľmi stiahlo až spadol na hlavu