3,5 ročná dcérka sa nechce obliecť

marakovamonika
27. jan 2013

v zime mame neskutočný problem niekam sa obliect dcerka - ma 3 a pol roka a za svet sa nechce obliect či ideme von alebo do školky nechce sa obliect normalne dostava až zachvaty zlosti na silu ju obliect nemožem lebo mi jači a pišti celu cestu nepomaha ani prehovaranie alebo sluby po zadku už vobec nie ,kto si tym prešiel prosim poradte

cerez
27. jan 2013

Skúšala si to aj formou hry? Kto bude skôr, či ona alebo ty? Ak sa bude snažiť, jasne že ju nechaj vyhrať. Skús to takto s obliekaním.

matkamirko
27. jan 2013

@marakovamonika no nas sa az zachadza, tiez ani bundu, ani ciapku, rukavice...u nas zabera jedine to, ze mu otvorim dvere, ukazem, aka je zima, nieco mu slubim(cukrik). Ale stava sa, ze som v koncoch, a nezabera absolutne nic..

bubelko
27. jan 2013

@marakovamonika a co si nechce obliect? nechce sa rano prezliect z pyzama alebo si nechce obliect vetrovku, ciapku a rukavice?
ak to prve - skusila si jej dat na vyber, co si chce obliect - ci to tricko alebo druhe, ci take pancuhy alebo onake, ci suknu alebo nohavice? pripadne ju nechat jeden den ist do skolky v pyzame a veci zbalit, aby si mala co prezliect, nech sama zisti, ako budu reagovat deti a pani ucitelky.
ak vetrovku - skus ju poslat na chvilku pred dvere-na balkon, aby sa ma zistila ako je vonku zima. pripadne sa skus dohodnut, ze vetrovku a ciapku si moze obliect az pred dverami.
u nas vyber funguje pri oboch a na mladsieho este obcas staci pohrozit, ze pojde aj v pyzame a potom si oblecie hocico.
a napad so sutazou je tiez dobry 😉

marakovamonika
autor
27. jan 2013

nechce sa mi vyzliest ani z pyžama a výber tiež nefunguje ešte pred sviatkami sa dala ako tak prehovorit ale po dvoch týždnoch doma vyvádza každe rano mame problem aj odist do skolky

renab
27. jan 2013

@marakovamonika ja by som sa zobrala a odišla bez nej. nechala ju doma samú. po chvíli by si to určite rozmyslela.
možno som prísna matka, ale ja som to robila u takto veľkých detí asi nasledovne: ak si neupraceš hračky, kým ručička na hodinách nebude tam a tam (označila som číslo napr. kúskom plastelíny, pokiaľ dieťa nepozná čísla - dala som dieťaťu 10-15 min), pozbieram hračky ja a odložím a už ich nedostaneš .....
neoblečieš sa do ........, odídem bez teba.
dobre som si vždy rozmyslela, čo bude trest, aby som ho dodržala. pri troch deťoch som nemala ani jedno, ktoré by bolo zlostné, zúrivé a pod. vedeli, že to, čo hovorím, nehovorím pre srandu.
na druhej strane deti mali dosť voľnosti a keď som od nich niečo chcela, vždy som im to povedala dosť dopredu, aby mali časť ukončiť svoju činnosť.

anjelicek26
27. jan 2013

@marakovamonika - my sme sli do skolky uz v pyzame, oblecenie som jej nevzala, musela tak tam byt cely den a bola asi dost ostatnym na smiech... diskusie tohoto typu sme od toho dna nemali, stacilo spomenut - chces ist zasa v pyzame? A bolo po reciach...

marakovamonika
autor
27. jan 2013

dakujem za rady budeme skušat dufam že sa umudri

mamavera
27. jan 2013

@marakovamonika nebojuj s ňou, odnes ju do škôlky v pyžame. Ten jeden krát nezmrzne, v aute na ňu hodíš deku, alebo počkaj, kým sa trochu oteplí - veľmi účinné 😎 😎 😎 😎

mamavera
27. jan 2013

@anjelicek26 soory, až teraz som si všimla tvoju odpoveď, nečítala som diskusiu, tiež to pomohlo všetkým, komu som to poradila, stačilo jeden krát prísť v pyžame do škôlky, obchodu a bolo po probléme