3,5 ročné dieťa sa v noci pocikáva. Ako ju to odnaučiť?

adri003
16. nov 2014

mam 3.5 rocnu dcerku a musim ju v noci dat na nocnik ak ju nedam tak sa pocika .a neviem ju vecer odnaucit aby nepila poradite mi niekto

simca06022011
16. nov 2014

tak jej daj plienku... to sa neda odnaucit inak ako ze vecer obmedzis pitie, das ju vycikat pred spanim a bude spat do rana (pripadne sa sama zobudi ak jej bude treba cikat a pojde sa vycikat...). My sme mali serblik zo zaciatku pri posteli, ale ked to bolo kazdonocne cikanie do postele dala som jej plienku a hotovo

surriana
16. nov 2014

Mi sme to robili tak,že pred spanim sme nedavali pit,a ked uz sme išli spat ja aj moj muž,dceru sme zobrali na wc,nezobudzali sme ju,taku zaspatu sme ju posadili povedali vycikaj sa,a ona sa aj vycikala,a bolo,dali sme ju do postele a spala dalej.

janickacrazy
16. nov 2014

Do 5 rokov dietatka sa tento problém ani nerieši, kludne jej daj ešte plienku a možeš to skúsit o pár mesiacov, alebo ak sa ti chce tak ju dávaj v noci cikat, ale to sa ti asi nebude chciet kvoli tomu vstávat každú noc alebo áno? Ja som sa tak trápila so synom, nevyspatá celé noci, no potom som sa na to vykašlala a naučil sa to o pár mesiacov neskor, teraz pri druhom sa nad tým netrápim, ved má čas.

saska.t
16. nov 2014

V tomto veku to naozaj riesit nemusis,len sa to moze zhorsit ak budes tlacit na "pilu" moje dieta malo v noci plienku do 5 rokov obcas tam bolo nacikane,väscinou nie,ziadna tragedia,odznelo to samo a postupne,kazde dieta ma ine tempo a to treba respektovat..

nanulik
16. nov 2014

moj ma styri roky a vzdy pred spanim ide cikat, potom este v noci ked ideme aj my spat dame ho vycikat. posadime ho len na nocnik, ani ho nebudime. vycika sa a spi dalej. vacsinou vydrzi do rana, nehody mava ked na neho lezie choroba. a sam sa v noci na nocnik vypytal iba raz.

karin1811
17. nov 2014

Naša malá má 4 roky a nemala ešte ani dva keď sa odnaučila od plienky. Večer si umyje zuby a vyciká sa. Keď som šla spať ja /okolo polnoci/ dala som ju vycikať a ešte raz nadránom. Nehôd bolo minimálne, takže šikulka 🙂

murona
17. nov 2014

Súhlasím so surrianou, nočné pocikávanie nie je o tom, či sa dieťatko vie pýtať, ale či na potrebu cikať precitne, alebo nie. Môže mať silnejší spánok. Aj my sme to riešili tak, že dve- tri hodinky po tom, ako zaspala sme ju dávali cikať. Časom sa začala budiť sama. V každom prípade to v tomto veku nieje žiadna veda, chce to len trpezlivosť. Držím palce 😉

bosoriak
17. nov 2014

Moja starsia mala nocnu plienku do 4,5 roka, nevedela sa zobudit a ja chodim spavat skoro, takze by som si urcite nedavala budik v noci kvoli vycikaniu. Prestalo to okolo toho 4,5 roka, sama si povedala ze uz plienku nechce a bolo. Mladsia si sice plienku pyta vecer, ale uz sa v noci zobudi ked jej treba. Kazde dieta je ine, vacsina potrebuje len cas.

danusa21
18. nov 2014

Dakujem vam za tieto prispevky, upokojila som sa. Moja ma 3 roky a 3 mesiace a na noc plienku. Vecer nie vzdy ustriehnem prijem tekutin. Ale ak aj ano, tak ma v plienke aspon raz ciknute. Asi raz za tyzden ma suchu plienku. Tak len pockam. Z plienky cez den sa pekne odnaucila asi vo 2 rokoch.

civavava
25. nov 2014

moj syn bude mat v marci 2015 5 rokov, ma na noc plienku, casto je sucha, ale casto mokra,vecer totiz papa ovocie a aj vela pije, urcite mu nebudem odopierat tekutiny, ak je smadny. radsej nech cika do plienky. ved to odznie same, som si ista. pitny rezim a spanok je podla mna ovela dolezitejsi, nez (teraz este) za kazdu cenu sucha plienka a odopieranie tekutin, ci nebodaj budenie v noci a nosenie dietata v polospanku na WC 🙂 mne osobne by sa VELMI nepacilo, kebyze som vecer smadna a nemozem pit, alebo ma niekto vytiahne spiacu z postele a polozi na zachod. grrrrrrr 😅

inffinity
25. nov 2014

Chudaci deti ze nedavam mu vecer pit.. do 6ti let maji cas se to naucit..