4-ročný syn je neskutočne vzdorovitý

26. júl 2022

Zeny poraďte mi
Mam 4 ročného syna, no je neskutocne vzdorovity-
DOMA....von je poslušný, no doma.

Doma ma zo mňa terč- keď mi nedovolím a poviem NIE, jasne ze keby mu všetko dovolím tak mám doma anjela....ked poviem nie začne
1.kricat na mňa
2. Bije ma hlava nehlava- ano hytam rúčky poviem nesmieš a znova aj polhodinu v kuse
3.trieska dvermi
4.hadze aj po mne hračky

Niekedy na 50 PERCENT POCHOPI no inokedy takto bojuje...

Viem ze je to zlé....prosím napíšte mi len tie co ste si tým prešli akosti to prežili a či to bolo vďaka čomu lepšie.

bafka
1. aug 2022

Ak chces napis mi sukromne spravu

zuzinka888
1. aug 2022

Este nevie spracovat negativne emocie. 1. Ak krici tak mu kludnym hlasom povedat ze nema na teba kricat- ak ho okriknes ty tak on ti to len vracia.2. Udiera ta ok. Chytit mu rucky . Hadze hrackami - pozbierat a odlozit tak aby videl ze ich davas prec aby pochopil ze ich beries ak ich bude hadzat. 4 trieska dverami?? Moje deti tresli dverami len raz- manzel ich hned vyvesil a vratil az o niekolko dni- mladsi surodenci mu potom chodili do izby brat hracky - tak sa naucil. Teraz v puberte to opat skusili a uz su tyzden bez dveri.😜

nikkas
2. sep 2022

Prosím ťa u nás je to úplne rovnaké prosím zabralo to niečo na neho..dik za tip ak dáš aj mne

nikkas
2. sep 2022

@bafka prosím vieš aj mne pomôcť v rovnakom prípade môj syn má rovnakú prípad ako tá pani čo pisala

eeffka
2. sep 2022

Este bu som sa nenechala pol hodinu otlkat deckom... nemas ziaden respekt.

mikadooo
2. sep 2022

Mám tiež doma. Ale je už tretí v poradí 😄. Čakám, kedy to prejde, plus rady od @zuzinka888 sú veľmi dobré. Zabrániť, aby sa daná činnosť opakovala (vyvesiť dvere, odložiť hračky), snažiť sa pôsobiť tak, aby to, čo robí, nebolo vlastne zrkadlenie môjho vlastného nesprávneho správania. Viem, že z toho vyrastie. Ale je to sakra ťažké, keď to má človek denno denne doma, nemám nervy zo železa a veru nie vždy viem adekvátne reagovať, aj keď je to už tretí krát... Držte sa baby.

nikkas
2. sep 2022

@mikadooo prosím ťa aj u nás je to tak koľko rokov má tvoj ja som myslela že keď sa blíži už k piatim rokom to už také stavy mať nebude a on strašne amoky má dakedy prejdú po chilvilke ale masaker mám pocit že to trvá nekonečno

nikkas
2. sep 2022

@mikadooo ešte mi povedz u zvyšných dvoch to kedy asi prešlo a či to bolo tiež také silné proste vzororvanie nás na všetko povie nie a keď poviem nie ja to konec

mikadooo
2. sep 2022

@nikkas nuž mne sa zdá, že od tých 5-6 rokov, ale ono to nie je tak, že príde deň D a lusknutím prsta to zmizne. Pomaličky sa to iracionálne chovanie vytrácalo. Ale napríklad prostredná má čerstvo 8 a predvčerom 3 hysáky za nič (jeden bol, že som uvarila tarhoňu a nie ryžu a ona chcela ryžu 🤷). Keby bola staršia, tak by som povedala, že total pms ako vyšité 😄. Ale na rozdiel od krpca neostane v tomto zaseknutá, stačí že si k nej sadnem a porozprávam a "pochopím" a za 5 minút sa šla najesť a naložila si 4x. Ale ten malý, to si môžeš aj hubu zodrať, ten si ide svoje, uši vypnuté a nie a nie a nie😄. Aha ozaj, no a obe staršie sú baby, tak som celkom zvedavá, či to malý nepotiahne aj dlhšie, keďže chlapci sú vo vývoji vraj oneskorenejší 🙂.

nikkas
2. sep 2022

@mikadooo a prosím koľko má tvoj malý teraz a v škôlke sa ako správa nás hruza posledné obdobie všetko nie nie dohodnem sa s ním po takej námahe že dovi

mikadooo
2. sep 2022

@nikkas malý je decembrový, čiže má 4 roky aj 9 mesiacov cca. Mne sa práveže zdá, že trooooošičku to ustúpilo v lete, ale možno je to len tým, že bol menej v škôlke a viac doma, tak som sa mu vlastne viac času venovala, uvidíme, či to zas nezačne po nástupe do škôlky. Vieš čo, to dohadovanie, to je také skúšanie u nás vždy. Dnes pánko mi hovorí, že už sa asi pociká, ale on nejde sa vycikať. Tak ja zľava sprava hore dolu a nič, nie on nejde, on sa nepociká. Vieš čo zabralo, úplná blbosť. Hovorím, vieš čo aj mne treba cikať, idem ťa predbehnúť. V tú ranu pálil na wecko. No ale kým človek na to niekedy príde, čo zrovna v tom momente zaberie... Ale ja už som dosť flegmoš po tých dvoch amazonkách pri tomto 😄. Pri prvej sa ešte bytovka natriasala, jak som niekedy vrešťala (niežeby to niečo pomohlo, malá sa ešte rehotala na mne).

nikkas
2. sep 2022

@mikadooo bože presne ako nás...nás je novembrový ja už neviem ako na neho on je ako sopka

mikadooo
2. sep 2022

@nikkas v škôlke práveže v pohode, v norme. Občas sa poklbčí s niekým a tak, ale nemám pocit, že by tam nejak vyvádzal. To skôr potom si podľa mňa kompenzuje doma, že nás tu diriguje, malý generál. Minule som sa bavila s mužom, prišiel, že mama nerozprávaj sa s ním! A ja kukám, že no ty pána, a ty si tu kto, že mi zakazuješ sa s vlastným mužom baviť? To baby sa potom na mojich hláškach smejú a mälý nevie potom celkom vyhodnotiť situáciu, že či sa na ňom smejú, alebo na mne alebo či nejaká vtipná situácia nastala, tak potom ostane taký nesvoj 😄.

nikkas
2. sep 2022

@mikadooo presne aj náš tak..diriguje nás že mama nerozprávaj s ním teraz alebo je toto daj sem takto tak poď sa hrať a najlepšie hneď atď a to ešte celkom spoko situácie som vymenovala

palla12
12. sep 2022

Môj bol aj trošičku ešte je aj mimo domova. Hranicu už pozná, že maminka sa nebije!!! Lebo mama bude zlá. Ak ho chytili, že bude protivný a ako odtrhnutý vagón, tak som ho upozornila, že či chce pusisko od maminky 😘 a že on je pekný chlapček. Teraz keď mu poviem NIE, chápe to ale už má neľúbi (v tej chvíľke) 😀 musí nejako zvrchovať. Chytím ho a vybozkávam, on sa ukľudní a vysvetlím mu prečo nie. Viditeľné je kľudnejší.