4 ročný syn nechce kakať do záchoda. Čo s tým?

aluli
18. mar 2013

Moj 4-rocny syn nechce kakat na zachod,nema problem so zapchou,chce kakat iba do plienky, ak mu ju nedam nekaka aj 3 dni,stale to zadrzuje,potom sa kludne pokaka do slipu.Na zachod aj na nocnik si sadne ,ale ani za svet sa tam nevykaka,nemate s tym skusenosti?

malinkaaninka
19. mar 2013

nemám,ale poradila by som urobiť mu to na záchode zábavné.dať mu mobil,nech sa hrá kým sedí.a dostal by odmenu za to,že posedel aj keby nič nebolo..skús to po dobrom.a povie prečo?možno sa bojí niečoho.skús mu nájsť na youtube videá detí na wc,ukaž mu že sa neboja,že sú čistotné.

berus222
19. mar 2013

nepomoze nic, uz mam odskusane. nas kakal rok do plienky a to ju uz nemal ani na noc. len na kakanie. urobila som to drasticky, raz som mu ju nedala. nekakal asi 4 dni, potom mal zapchu, dala som mu glycerinovy cipok a uz sa musel vykakat. takto sme to urobili 2x po sebe a uz zacal chodit na zachod, lebo sa boji cipku.

daniela1978
19. mar 2013

moj malý mal takýto istý problém. kakal len do plienky, inak ani z asvet a to aj s plienkou sa išiel skryť niekde, aby ho nebolo vidno. moj malý mal problémy s vyúrázdnovaním aj bez toho, aby som ho nutila na záchod, takže sme to nijako neriešili a ked chcel kakať, dali sme mu plienku. ked už sme videli, že kakanie sa mu ustálilo a kakal už bez problémov, tak sme mu povedali, že ked sa skúsi vykakať na záchod, určite mu niečo Ježiško prinesie...takže kým sa pokúšal kakať na záchode, chytro sme mu niečo šupli na balkon a celý šťastný, že sa vykakal, tak utekaaaaaal a potešil sa. trápiť by som ho nenechala, že by som mu plienku nedala, jednoducho prestal kakať do plienky, ked bol nachystaný. nie je to žiadna veda.

matozazzo
19. mar 2013

Hladaj pricinu, preco to robi... Ma tvrdu stolicu? Ak nema, po psychickej stranke je plienka = mamka ma prebali, bude so mnou... Razne zakrocit, ak nie, zajst k psychologovi, preco ste to neriesili uz skor? Ako to riesite v skolke?

cat
19. mar 2013

ja na tvojom mieste mu tú plienku nedám ani za nič na svete. Lebo on vie, že po 2-3 dňoch ty ustúpiš a dáš mu ju. Ja by som mu stále opakovala, že plienku už jednoducho nedostane a kaká sa do záchoda. Čo už 4r. dieťa veeelmi dobre vie.

janake
19. mar 2013

Aj my sme mali plienku na kakanie do 4 rokov. Skúšala som všetko možné. Keď som mu plienku nedala, proste nekakal. Nikdy som to nevydržala dlhšie ako 3 dni...som sa bála. Deti majú radi plány...akože keď budeš mať narodeniny....keď bude chodiť Ježiško....alebo neviemčo....tak pôjdeš na nočník, záchod. U nás nakoniec v deň 4-tých narodenín slávnostne prvý krát vypustil do nočníka. To bolo radosti. Ale musel sa na to pripraviť sám...s výdatnou pomocou našich rečí okolo toho. V škôlke proste nikdy nekakal, nosil si to domov.

zuzanka.j
19. mar 2013

moj bude mat 3 roky a tiez robil cosi podobne. ak nahodou nemas, tak kup to sedatko pre deti na zachod. a my sme mu tiez davali odmeny. fungovalo lizatko. pekne som mu ho nachystala a ked sa vykakal dostal ho. zo zaciatku aj len preto ze tam sedel a tlacil.

monikamalacky
19. mar 2013

Ja mám syna,ten má 4r a stále nechce kakať na záchode ani nočníku.On si nakaka do nohavíc.Zatial to neriešime lebo keď bol na záchode tak si natrhol zadok a bolelo ho to.Tak čakám až mu to dojde samému,lebo aj rozprávať začal až keď mal 3r-bol leniví alebo sa nemal očom s nami rozprávať 🙂

mamavera
24. mar 2013

V prvom rade musíš mať istotu, že je zdravotne v poriadku a že mu kakanie na záchode nespôsobilo nejakú traumu, ktorú má zafixovanú. Daj mu plienku, ale látkovú, povedz, že také, aké mal doteraz, vám už nepredajú, kľudne sa do nej môže vykakať, ale si ju potom operie, čo aj uskutočni. Drsné,ale účinné.

mirell
16. apr 2013

ja mám podobný problém s 5 ročným synom, nechce ani za svet kakať na záchod, kaká len na nočník a to každý 2-3.deň. Môžem mu hovoriť hocčo, nič nezaberie. SOm už zúfalá, neviem čo mám robiť

maruskak
17. apr 2013

Ahojte 🙂 Mám síce len jedno dieťa, ale čítam, že vačšinou chlapci maju problém s kakaním...Aj u nás bol problém s kakaním,len do plienky,na zachod chodieval cikat tak,že sadol a cikal...ale vonku pri strome jedna úúžasna fontána 🙂)))) Kakal len do plienky,inak nie...súhlasím s nazorom Janake,deti radi planuju a snovaju 🙂 Náš šintirko sa naučil až na chalupe,kde máme malú kadibudku,nechcel ani panovi,tak som mu dala na trávu noviny a kakal na noviny... 🙂ale vedel,že len na chalupe takto može a potom postupne,nenásilne,pomaly si sám sadol na zachodik a bolo to radosti.Čo sa týka školky,nosil domov,ako správny gazda 🙂 ale stalo sa,že sa pokakal,lebo sa hanbil pýtať pani učiteľku. Nakoniec sám pochopil, že keď nepôjde kakať,bude ho bolieť bruško...teraz už volá učiteľku...Problém má s utieraním,lebo vždy argumentuje, že si zle poutiera a bacile mu ostanú na dupe... 🙂 Ale vytrvám, musí sám nato prísť....Neviem či chlapcom všetko trvá tak dlhšie,ale treba mať trpezlivosť,všetko pôjde,len netlačiť a nekričať na dieťa,toto nie je dobrá cesta...A nemyslím si, že je to psychického rázu, skôr si myslím, že sú to chlapci a neskor z nich budú muži....(Ved pozrime na svoji,čo máme doma?! Jasne su muži a muži...niektorým treba aj 100-krat hovoriť...ved to asi poznáte...xixixixixi)

kakulka3105
31. dec 2019

Moja dcera ma 7 rokov a stale kaka iba do plienky

seliselka
26. feb 2021

kakulka3105

Cize chodi do skoly s plienkou? Ja sa toho bojim ako bude..nasa dcera ma 4 roky a stale kaka do plienky..my sme skusili aj nemozne a nic nezabralo...je velmi mudra inteligentna a prave toto nevie...doma mame pohodu klud..nevie co su hadky...krasne rozprava od 2 rokov...vie kopec veci, a prave tuto beznu vec nevie...od malicka nechcela nocnik rovno skocila na zachod krasne pisa na zachode od malicka, mame nasadku na wc ale kakanie to je jedna tragedia plac zufalstvo...a ak jej nedam jednoducho nekaka...viac ako 4 dni som neskusila, bala som sa kvoli jej zdraviu...uz aj tie 4 dni si vycitam, lebo ju potom bolelo brusko....to nieje take jednoduche ako niekto pise nedala by som...keby to zazila a mala ten pripad neviem ci by sa prizerala ako ma dieta krce kazdy den a zdrziava....doktorka mi povedala, nech kaka aj na persky koberec len nech sa vykaka, lebo ak by jej to neslo vtedy by bol velky problem....uz nejeden pripad bol co kvoli tomu zomrelo dieta....ja ked dam plienku kaka hned, ked nedam ani za svet ..a sedi na zachode len kvoli mne ale aj tak nakoniec vstane ze jej netreba aj ked treba....je to hrozne

bianitka996
17. jún 2021

@seliselka ako vam to pokracuje aj moja 4 rocna to robi a neviem ako ju od toho odnaucit, inak je velmi sikovna, v skolke nekaka, len domov vzdy ked pride pyta si plienku na kakanie..ako 1,5 rocna mala blok z kakania mali sme s tym problemi dlho, uz konecne kaka kazdy den, no zial len do plienky.raz sa jej podarilo na dovolenke do piesku, tak pevne verim, ze raz to pride

seliselka
29. júl 2021

@bianitka996 zatial bez uspechu...uz sme rozpravali aj s lekarkou ci psychologickou no nic..to ma dieta v hlave..to musi prist samo...je to smutne ale nevadi hlavne ze je zdrava, sak z toho musi vyjst...nada nastupuje od septembra do skolky tak som zvedava...nasej sa podarilo 3x vykakat do zachodu to bola oslava haha ale potom opat nic...vzdy povie ze sa boji

lavender273
29. júl 2021

@seliselka moja ma 4.5r a to iste.skusila som od vymyslu sveta vsetko. Bez uspechu 😥 no minuly tyzden sa stal zazrak a sa vy 💩, aj do nocnika aj na wc! Sama isla, len ma zavolala. Som skoro odpadla. No vcera zase bola naspat plienka :(

bianitka996
29. júl 2021

@seliselka ok to pride aj nasej sa podarilo ale 2 krat, a potom znova plienka

seliselka
29. júl 2021

@bianitka996 no hrozne....som necakala ze moja bude v takom veku este plienku :(

bianitka996
29. júl 2021

@seliselka snad to casom pride, pred rokom sme boli aj u psychologicky na terapii hrou a viac nam dieta nicila ako by nam pomohla, preto toutou cestou nechcem

lucmirka124
29. júl 2021

Zeny moje boze moj nesom ta najhorsia mama.vsetko mozne som za 2 roky poskusala. Proste kakat plienka. Inak drzi aj 3-4 dni. Co nema zmysel🤦‍♀️Bo len horsie je. Pochopila som pred pol rokom ked z nicoho nic vysvetlovala nasmu psikovi, ze sa boji kakat do zachodu a nocnika, lebo ju bolelo kakat ked sla na zachod ( 2x pred 2 rokmi sa jej podarilo) od vtedy sa zatala a kaka do plienky. Uz len verim, ze ju prejde strach cico. Bo nepomohlo ani, ze v skolke vidi, ze deti chodia na zachod. Drzi 💩 a kaka doma. Pritom pitny rezim ma dobry myslim, ze dobre pije tekutiny.tiez ma 4,5r🤦‍♀️😆🤷‍♀️

bianitka996
15. jan 2024

@lucmirka124 baby pisem tu znovu, ak mate problemy ze vam deti kakaju do plienok, nerieste to s nikym ani so psychologickami...viac vam dieta donicia...dcera kakavala do plienky az do prazdnin konca augusta a v septembri nastupila so 1.triedy...a koncom augusta sme sa vratili z dovolenky, prehanalo ju hovorim ze , twraz skus zachod a pojde to, plienky uz vyhodime...a odvtedy kaká ako hodinky a len na záchod...Dočkali sme sa , vsetkonma svoj cas aj odhodlanie, zbytocne sme v 4 rokoch chodili psychologicke a platili za terapie hrou, ked aj tak sme si pockali na spravny cas....