Ako často sú choré vaše deti, ktoré chodia do škôlky?

brita7777
28. sep 2020

Mam dve deti, 2 a 4. Rocne ochorieme asi 6krat, vzdy to zlizneme s detmi aj my. Su to nastastie lahsie nachladnutia, ktore si ale vacsinou vyzaduju minimalne tyzden byt doma. Raz rocne prip. dvakrat rocne - vaznejsie ako horucky, laryngitidy.
Obe deti chodia do skolky. Berieme vitaminy, starsi imunoglukan uz skoro rok. Pride mi, ze sme chori dost casto. Napriklad sme boli nachladnuti pred mesiacom a znova mame temer to iste po mesiaci. Ako je to u Vas? nejake tipy ?

unicornlady
28. sep 2020

2 dni v škôlke a obe kašeľ, sopel, trochu teploty

a takto v jeseni, zime, tiež zhruba každý mesiac

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam11
28. sep 2020

@brita7777 nebyvame chori. Deti raz za rok nádchu, keď vypijú niečo studené. Ináč nie.

heidy222
28. sep 2020

My to mame Tak istom. Ale tyzden nezostavame doma, teda za normalnych okolnosti.

nelinka2009
28. sep 2020

@brita7777 nevypisuj a vezmi ich aj seba k imunologovi

suzie26
28. sep 2020

2r dcéra brala ATB iba raz pritom všetci okolo nej sme boli chorí. Staršia 1-2x do roka. A ja kedy ako väčšinou sa z toho vylížem bez ATB

adula12
28. sep 2020

ja nebyvam chora vobec. naposledy mozno jak decko som mala anginu. raz za rok mam "soplik", ktory za 3dni je fuc. a deti maju mozno 1x do roka vracacky trojdnove a 1x do roka sopel s kaslikom (na tyzden liecby bez atb). nic strasne. deti maju 5 a 8r.

sisaka
28. sep 2020

Nebývame skoro vôbec chorí, deti, jedno je už dospelé tak 1-2x do roka nejaká nádcha ináč nič, v živote nemali ani angínu, ani zápal priedušiek, laryngitida a pod., dcéra mala atb koli chorobe naposledy pred nejakými 15. rokmi ( ma 22) syn pred 9. (Ma 12)v 3 rokoch bol chorý 4x na zápal stredného ucha, keď začal chodiť do škôlky, potom ho to nejak prešlo a odvtedy nič. My rodičia bývame chorí tiež tak 1-2 do roka s nejakou nádchou, naposledy atb si už ani nepamätám... črevnu chrípku mali decká pred takmer 10. rokmi pamätám si to presne, keďže to dostali po. Vianociach, keď sme navštívili jednu milú rodinku, ktorá sa neunuvala nám povedať, že 3 clenovia rodiny majú črevnu chrípku 😡
Normalnu chrípku som mala naposledy pred vyše 20. rokmi, decká nikdy, muž neviem, ale rozhodne za posledných 20 rokov nie.
Typy neviem, nemám pocit, že by som robila niečo špeciálne, pri začínajúcej chorobe - bolesť hrdla, kýchanie a pod. zvysim príjem vit. C, dám si D, to zvyknem brat len sporadicky, zinok urobím si niekoľko krat za deň zázvorový čaj s medom, citrónom a turmerikom (kurkuma?) a ak to odchytim v tomto počiatočnom štádiu choroba ani nevypukne

zumama
28. sep 2020

Zdravím. Tiež sme mali ten problém. Synovček bol pomaly viac doma ako v škôlke. Alebo chorý než zdravý. Už to išlo na nervy. Pripisovali sme to neskorému nástupu do kolektívu, nastúpil do škôlky až v 5. rokoch, takže musel neskôr budovať kolektívnu imunitu. No a po druhé, pani doktorka zavelila vybrať mandle, že aj tam bude riadny zádrheľ. Medzitým sme však natrafili na výskum s probiotikami, ktorý robila pani doktorka Nagyová z Detského pediatrického centra JuvenaliA v Dunajskej Strede, vyskúšali sme tie isté probiotiká a dávky, ten istý postup aj my, doma, a musím "poklopať", imunita išla hore, okrem toho aj lepšie papanie a kakanie. Dúfam, že nám to vydrží. Vďačne tie probiotiká odporúčam ďalej. Sú to také jahôdkové cmúľacie tablety - 12,5mld probiotík skupiny Lab4 a 50mlg. vitamínu C v jednej dávke. Nechcel nám to sám papať, ako deti z článku, museli sme mu to natajňáša drviť a rozmiešať do letného čajíku. PS: mandle sme nakoniec vyberať nemuseli. https://rodicom.sk/liecime/prevencia/2489-je-to...

lilitela
29. sep 2020

@brita7777 Napodobne, 2 tyzdne v skolke a uz 2 tyzdne vkuse sopel. Vies jak som si slubovala od tej jarnej korony, ked vsetci nosili ruska, vsetko zavrete, skoly, skolky, ze vsetky tieto virusy pokapu, lebo ich nebude mat kto prenasat a ze ake to bude super po nastupe do skolky? No a vidis... vsetko po starom.

neluskas
29. sep 2020

@brita7777 ahoj,moje dve deti užívajú prírodné produkty na podporu imunity.uz viac ako dva roky sme neboli chorí.a keď sa stane,tak je to len obyčajný soplik a za dva dni sme fit

halci
29. sep 2020

@brita7777 Obavam sa, ze clovek si tym musi prejst. Nase byvali velmi casto chore, druha dcera to vzdy dostala od prvej. Stale sople, potom kasel. Teraz maju 5 a 8 rokov a byvaju chore podstatne menej.

mogaa
29. sep 2020

@brita7777 naša pred škôlkou do 2rokov mala len 6.chorobu a osýpky.....po nástupe do škôlky - prvý mesiac v škôlke 5dní a hneď zápal priedušiek, druhý mesiac opäť len 5dní a začala vracať - skončila v nemocnici že nejaký vírus - CRP jej vyskočilo až na 3.deň.....dovtedy ak bola v škôlke tak len bežné sople.....inak tie detské vírusy sú veľmi agresívne, aj keď u malej to bol len priesvitný soplík a príp.1deň teplota - dospelých to draplo ako riadne prechladnutie a trvalo im to aj týždeň dva kým sa z toho dostali....malej dávno nič nebolo

mogaa
29. sep 2020

@brita7777 *odvtedy

robin30
29. sep 2020

Nie je chora odkedy berie rakytnikovy olej

brita7777
autor
29. sep 2020

@neluskas a ktore konkretne ? my uzivame iba imunoglukan teda syn, tiez mu vyberali nosne mandle v januari no chory je aj tak.

katka708
29. sep 2020

Môj syn po nástupe do škôlky bol nonstop chorý od septembra do apríla. 6x ATB. Zápaly priedušiek,.... Bolo to tak zlé, že v marci mu museli vybrať nosné mandle pre ktoré nevedel už dýchať. Po operácii ešte raz ochorel a odvtedy už len prechladnutia. ATB bral naposledy ako 4 ročný. (Ma takmer 7) s obyčajným soplikom mohol chodiť aj do škôlky, pripadne keď potom trochu pokasliaval.... Nevadilo to. Za zimu bol takto prechladnuty alebo nakazený dajaký neškodným vírusom asi 3-4x doma zostal vždy tak 3-4 dni a všetko ok. Teraz uvidíme ako bude v skole. Už bol kvôli nádche týždeň doma....

nevenka
29. sep 2020

Od krcnej doktorky mam informaciu, ze dieta predskolskeho veku, ked ma 8x do roka nadchu, soplik, kaslik, proste virozu, ktora nie je nutna liecit antibiotikami, tak je to OK. My sme permanentne zasopleni, ako nastupia do skolky, nikdy to neprejde tak uplne. Jedine, co pomohlo, bolo, ked na jar ostali doma a par mesiacov sa z toho vylizali a neboli vobec chori. Teraz september a uz je to tu zas. Syn uz teda chodi do skoly a uz bol tyzden doma. Dcerka je doma, lebo stale ma suchy kasel. Alergo, imuno, krcne - vsetko v poriadku. Tak este davame medicinalne huby (mycocomplex od mycomedica), ideme skusit probiotika do nosa a synovi velmi pomaha konvicka a preplachy nosa nou. Aj krcna mandla sa zmensila. Antibiotika maju tak 1x do roka, podla krcnej je to uplne v poriadku. Manzel to znasa v pohode, ja som s kazdym chora a pritom chodim na imunologiu, kde mam vysledky teraz uplne ukazkove...Ale viem, ze ked sme mimo skolky, tak sme s chorobami upne v pohode. Tam musia kolovat uz take vyslachtene virusy a bakterie, ze az...🙄🤔😅

sense
29. sep 2020

Praktický vôbec okrem detských chorôb kiahne rýchly veľmi ľahký priebeh, 1x sarlach, ruky nohy ústa 2x, 1x zápal pluc v 3 rokoch... Teraz ma 7,5 a posledný rok ani prechladnuta nebola... Ja za posledné roky 1x zápal stredného ucha a priedusiek žiadna chrípka žiadna angína nič, na jar nádcha z alergie