Ako naučiť dieťa, aby v škôlke spávalo?

nikolkollarova
23. máj 2023

Dobrý deň prosím vás mamičky o radu ako ste naučili svoje deti aby spavali v škôlke bez plaču,mam 6 ročného chlapca a prestal mi v škôlke spávať vôbec tam nechce spávať každé ráno keď ideme do škôlky tak mi stále plače ale až keď odchádzam sa rozplače že tam nechce spať keď odchádzam tak sa normalne hodí na zem a začne kričať ako ste to riešili za každú odpoveď budem v dacna

anjelicek26
23. máj 2023

Tak take velke dieta spat proste nepotrebuje a je to brutalne frustrujuce, ze tam spat "musi"... hodila by som pokec s ucitelkou a o tom, ze predskolak spat skutocne nepotrebuje a nech mu najde inu tichu aktivitu... ja by som tiez plakala musiet lezat hodinu-dve kazdy den bez pohnutia znudene na lehatku. Co potom take male dieta. Skus za neho zabojovat, alebo ho bravat na obed domov (ak sa ti da, ak nie, tak bohuzial, plati to prve...)

simsalabim
23. máj 2023

@nikolkollarova skolkarska klasika, nutit vsetky deti spat. V statnej skolke si asi nepomozes. Ja som starsej dcere po dohode s lekarkou vybavila papier, ze po obede nesmie ist kvoli refluxu 2 hodiny do vodorovnej polohy. Inak neboli ochotni nic akceptovat. A to dcera bola velky nespavec, poobede nespavala od roka-roka a pol vobec a uz ako novorodenec mala omnoho mensiu potrebu spanku ako predpisuju tabulky.

7miriam77
23. máj 2023

Moja nespavala od začiatku škôlky,cize od 3 rokov. No naucila sa potichu lezat v posteli a cakala,kym ostatní vstanú 😂. Podarilo sa jej zaspat asi raz v tyzdni a to mi pani učiteľka vzdy zvestovala ako paradnu vynimocnu spravu 😂😂😂. Spanok sa neda naučiť ani vynútiť

slavomira236
23. máj 2023

@nikolkollarova nenaucisoj zaspal za 3 roky len ked nanho liezla choroba na dalsi den bolchory. Inak sa tam naucil pocas "spanku" obhryzat nechty z nudy ma 9vat a este neprestal . Dcera je teraz predskolacka malo kedy zaspi 2krat ju beriem domov na obed v tyzdni lebo ma kruzky . V zahranici uz 5rocne deti chodia do skly a nespia a unas 6rocne deti lezia od 12stej do 14:30 na lozku chore

melanta
23. máj 2023

6 ročný spať v škôlke? Moja nespávala v 4 už vôbec cez deň. Nechápem, prečo dieťa nútiť spať. A v 6 rokoch duplovane. Ja sa niektorým deťom ani nečudujem. Tiež by som kričala a hádzala sa o zem, keby ma nútili spať ak nechcem.

lenka567899
23. máj 2023

@nikolkollarova a načo má 6 ročný ešte cez deň spat? My žijeme v zahraničí a tu to riešia tak, že menšie deti ktoré chcú spat spia a väčšie sa ticho hrajú (pozerajú si knižky, maľujú atd) moja dcéra má 5 rokov a cez deň spala naposledy keď mala ca 3 roky. Neviem prečo učia deti nasilu spat

elanor
23. máj 2023

a nebolo by nacase dietatu vysvetlit, ze spat nemusi? Staci, ked bude potichucku lezat a oddychovat, aby nevyrusoval deti, co spat chcu alebo potrebuju?
Treba sa zamerat nato, ze nie spat, ale iba oddychovat.

1mina
23. máj 2023

a musi spat ? moja 4 (skoro 5 rocna) cez den nespava pomaly od necelych 2 rokov, v skolke si da pyzamko, lahne si vedla kamosky - dali ich na kraj pri ucitelkach lebo nezvyknu spavat, a bud sa rozpravaju potisko, hraju s plysakmi, daju im knihy. Vinimocne sice zaspi ale nikto ich nenuti.

nikolkollarova
autor
23. máj 2023

On mi to robí iba ráno potom keď odídem tak je dobré že aj zaspi len to ze ráno plakava....

nikolkollarova
autor
23. máj 2023

Ja by som Ho aj bravala domou len ja ráno od 7 do pol štvrtej robím a nemá ísť kto pre neho ani kto ho od viesť takže ráno to mam ťažko a ešte on mi začne vystrajar

sajmonka_1216
23. máj 2023

predstavujete si to niektoré veľmi jednoducho, že nájsť tichú aktivitu...takto to nefunguje
inak toto bežne deti skúšajú na rodičov takéto divadlo, že nechcem, musím atd... a samozrejme musí byť aj plač... a v škôlke potom spia a nemajú žiaden problém..
tiež mi raz rodič vykrikoval že nútim dieťa spať a ono doma plače, že nechce spať.. pozerala som jak vyoraná myš... nútim?? ved to vaše dieťa zaspí medzi prvými...

simca06022011
23. máj 2023

@nikolkollarova je uz velky, je trosku smiesne ze sa hodi o zem a place ze nechce spat. Tak mu proste povedz, ze su tam aj ine deti, ktore to potrebuju a proste si len lahne a moze rozmyslat ho hocicom, robit ine nemoze, lebo potom mensie deti by nespali tiez a boli by zle cele poobedie alebo nieco podobne :D a to je vsetko... ja by som to nijak inak neriesila. Pripadne sa opytala ucitelky, ci si nemoze knihu "citat" v posteli alebo nieco ine.

maryetta
23. máj 2023

Ved to uz iba mesiac. A aspon co mysme mali skolku tak nikdy spat nemuseli ale bol povinny oddych na lozku.

harmona
23. máj 2023

Ono je niekedy dost rozdiel medzi tym, co povedia deti, ze sa deje v skolke a medzi skutocnostou, to viem aj podla svojej. Ona tiez nespava od malinka, ale v skolke ich nenutia. Nechcu, tak nespia, jedine co je, tak nemozu rusit ostatne deti.

nikolkollarova
autor
23. máj 2023

Mali on aj zaspí len jak som pisala to ráno je ťažké u selijako som to skúšala ah som mu povedala ze prídem ale keby iba ze plače ale on sa ZAVESI A NEPUSTI PRETYM MI TO NEROBIL ale teraz začal nerozumiem neviem ako mu to už mám vysvetliť aby tomu pochopil už všeličo som skúšala

luccija
23. máj 2023

@nikolkollarova nemáte pri vstupe učiteľku?my sme vždy deti nenapadne zaujali, lebo tie scény pri šatni by trvali hodinu.Porozpravaj sa s učiteľkou nech ho nenutia môže ležať oddychovať nemusí spat.Je to trápenie niektoré deti sa tak mrvili hodinu aj pol hrali sa s rukami, nitkou na pyžame bolo mi ich ľúto, ale ten oddych je potrebny

akvi
23. máj 2023

6 ročné už ozaj spať nemusí. A niektoré naše škôlky fakt nechápem, či ich baví za každú cenu nútiť deti ležať bez pohnutia a byť ticho. Vôbec sa nečudujem, že dieťa je tak frustrované z toho, že plače a hádže sa o zem. Nevie inak dať najavo svoje zufalstvo. Spravila by som všetko preto, aby si ho mohla hneď po obede vziať domov.

nikolkollarova
autor
23. máj 2023

@akvi len ja robím do pol stvrtej a doma som o štvrtej a to z autobusu idem pre neho takže nemám nikoho kto by ho na obed vzal domou

nikolkollarova
autor
23. máj 2023

Učiteľka mu viac krát povedala ze nemusí spať len ležať ale problem je len ráno skúšam vselijako ale nedá sa ho nijako zaujat

lubina
23. máj 2023

@nikolkollarova klasicka skolka. Nastastie u nas bola ucitelka s riaditelkou super a predskolaci boli v triede kym mensie deti spali a mohli si v tichosti kresli, alebo pozerali knizky, niekedy im ucitelka potichu citala....ved 6-rocne deti skutocne nepotrebuju spat. Konecne aj skolky by sa mali trosku prisposobit veku deti ...a urcite nie lezat a nespat, ved to je pre dieta frustrujuce.......

nikolkollarova
autor
23. máj 2023

@lubina aj tu sú super ci učiteľky alebo zástupkyňa naozaj sú súper takže neviem kde je chyba keď každé ráno vystraja

akvi
23. máj 2023

@nikolkollarova no chyba je v tom, že on si ešte nedokáže zastať sám seba pred autoritou, akou je učiteľka. Takže jasné, že v škôlke posluchne a ľahne. Ale je to pre neho veľmi náročné a frustrujúce. Pamätám si seba v škôlke, neznášala som spať. Boli učiteľky, ktoré to tolerovali, že som nespala, nechali ma ležať 15 minút a potom mi dali niečo robiť. Okrem jednej učiteľky, ktorá nám občas zastupovala. Tá nedovolila ani sa pohnúť, hneď upozorňovala a ja som sa jej tak bála, že som ležala strnulo pod perinou, zaspať som nezaspala a bála sa aj pohnúť. Nikdy nezabudnem, ako som vstávala spotená ako myš, lebo som nemala odvahu ani paplón zo seba stiahnuť, keď mi bolo teplo. Doživotná trauma u mňa. A dieťa ti dáva svojimi extremnymi prejavmi najavo svoju maximálnu frustráciu, lebo kde inde, ako doma, tam má bezpečie a už nevie, ako inak by ti povedal, že mu je vrcholne nepríjemné ležať dve hodiny bez slova a pohybu. A ak sa nedá z práce odísť, najprv by som skúsila ukecat učiteľky, nech mu dovolia robiť v tichosti niečo. A ak nie, tak na tých pár týždňov by som zohnala napríklad študentku, ktorá by ho vyzdvihla počkala s ním kým prídeš ty.

nikolkollarova
autor
23. máj 2023

@akvi myslíte ako opatrovateľku ja mam netere ale ani jedna nechcú pomôcť je to zložité