Ako odnaučiť 3 ročné dieťa od plienok v noci?

katieg85
28. dec 2012

mojho syna som naucila na nocnik ked mal presne 2 roky a do tyzdna sa pekne naucil,ale uz ma 3 roky aj 2 mesiace a stale ma na noc plienku ani raz mi ju nenechal rano suchu,nemislite ze ma nejaky problem ,mal niekto z vas taky isty problem.moju dceru som tiez naucila v 2rokoch a hned prestala v noci cikat 3 mesiace som jej este davala na noc ale mala suchu a ked mala 2 roky aj 3 mesiace tak som jej nedavala vobec .ani som ju to nemusela ucit a syn neviem co to je snim.ved este aj ked ide na obed spat take 3 hod.tak ma mokru plienku a to furt pred spanim sa vicika.

polarka_sk
21. nov 2013

Ahojte, my mame podobny problem. Mala ma 4 roky a na noci jej davam plienku. Ked mala 3 roky, skusala som ju v noci budit a nosit na WC, az ma z toho seklo v krizoch a skoncila som na urgente. Okrem toho mala v noci kricala, nech ju necham spat a pod. Takze som sa na to vykaslala a cakam, kedy sama pride za mnou, ze uz nechce plienku. Lekarka mi tiez vravela, ze do 5 rokov je to oka. Tak dufam, ze u nas to bude skor, aspon o den 🙂

civavava
20. mar 2014

ahojte babule, moj syn bude mat teraz v nedelu 4 roky, a ma na noc plienku...

misko22
10. nov 2014

katieg85 ja mam taky isty problem s mojim synom neviem co s tym

katjaga
11. nov 2014

misko22 ja som mala malu do troch rokov tiež naučenu spavat s plienkou ☹ Cez den ju viac ako rok nemala ale bez nej mi nezaspala. Až raz ku mne prišla sestra na noc a čudovala sa že take velke dievčatko stale spava v plienke. Trošku ma to zamrzelo a vtedy som si uvedomila že s nastupom do školky by to mala tažke kedže plienku mala aj cez obedny spanok. Tak som si jeden večer povedala že plienku nedame. Malej som vysvetlila že ritka sa musi vetrat a že plienky už nemame,že stoja vela peniažkov (čo je aj pravda !!! ) 😀 Tak prvy tyžden som ju v noci nosievala spiacu na wc a vždy sa vycikala. Potom po par dnoch som ju nechavala do rana s tym že večer som na nu davala pozor aby pred spanim nepila vela vody. Samozrejme sa mi asi 3-4 krat pocikala,ale som jej stale vysvetlovala že ked sa jej chce ist cikat tak ma musi zobudit aj v noci a pojdeme na wc. Par krat sa aj v noci budievala na cikanie ,ale po mesiaci už bolo všetko tak ako ma byt a hlavne že už sa nam tieto nehody nestavaju. Dietatko to dokaže velmi rychlo pochopit,ale je to v mamičke aby v tomto zotrvala a nie že ked sa dietatko prvy krat pocika,tak hned šup plienku na ritku. Teraz predsa predavaju aj nepremokave plachty ,ktore sa daju pod plachtu na posteli,takže sa netreba bat že Vam dieta madrac precika. 😵 par krat sa mu to stane že mu ujde 😝 ale uvidite že to pochopi a aj maminka bude spokojnejšie aj penaženka plnšia 😀

kacicka30
19. nov 2016

@peta1510 ahoj a to si ho vobec nedala cikat ja ho dam pred spanim niekedy ide aj pocas rozpravky a este plno cika,,,,a pocika sa potom v skolke,,a to ked este nechodil nepocikal sa ked spal poobede

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacicka30
19. nov 2016

@fidka79 ano lenze isli sme do skolky cez den super sam cika kaka..ale pocas spanku tam sa pocika viac krat stane sa ze nie ale viac ano...a pritom predtym doma ked bol nie,,,,tak neviem ci to nebude vadit ucitelkam viete,,

majca1581
19. nov 2016

@kacicka30 máme presne ale presne tento problém ako cez kopirak 😕 dávala som podložku pre istotu stále sa budila mokra 😕nič nezabera zatiaľ ani budenie V noci

ika_ba
19. nov 2016

my sme na tom boli rovnako minuly rok, ked isla do skolky, potom sme zmenili rezim, ked zaspala, cca do hodiny som ju davala na serblik, a potom este raz v noci, pomohlo to, v skolke sa uz cez spanie nepocikala, len ked uz na nu liezla choroba

kacicka30
19. nov 2016

@ika_ba lenze ja ho ked dam zacne plakat velmi az dusit,,,a konec ospaty vystresovany ledva ho utisimmm je ospaty a necika to nefunguje,,,,skusala som,,,

kacicka30
19. nov 2016

@majca1581 este doma by som to nejak ozelela ze pojde to nejak ale chodi do skolky aby nebol problem,,,s budenim po hidne dvoch nepomaha moc je zaspaty s place az sa dusi to neni dobre tak budit niektore sa mozu zobudit zobrat a polozit cika,,,no tu nezabera teraz...a bojim sa aby to nebol problem v skolke,,i ked preco ved ma neprem,plachtu a niekedy sa nepocika no vacsinou ano,,,ze hlboko spi,,,

ika_ba
19. nov 2016

tak ten plac sme mali aj my, ale tak okolo dvoch rokov, vtedy som aj nadavala, ze ju nebudem davat cikat na serblik, a potom sa to zlomilo a spinka, ani sa pocas cikania nezobudi, asi to chce cas, aj ked ta viem pochopit ze mas zo skolky stres

kacicka30
19. nov 2016

@ika_ba no on jasne je ospaty zobudi sa mysli si nutene je zmeteny,,,niektory cikaju vo sne na wc serbliku,,v skolke praveze su taky co sa zabudnu pocas hrania a tak to vobec nemame problem,,,sam ide,,,ale toto a tak neviem ci vsade inak ale ked bude dalej casto sa pocikavat v skolke poas spania tak neviem,,,,doma na noc keby mu nedam vsetko by precikal total aj raz som zabudla dat nepocikal sa no dalej uz ano....tak ale namlo by im to tak vadit ved maju neprem.plachtu daju vsetko vyprat domou,,,

lilu74
9. máj 2017

My sme sa prelakli ze ma maly zapal mocaku-mal vysoke crp a isli sme do nemocnice aby oblicky mu pozreli.lekarka hovorila ze treba zrusit nocne plienky-tak do 2tyzdnov bol odplienkovany aj od nich. Pekne sa vypytal v noci prip. zacal plakat a to sme vedeli ze treba utekat na wc. Bola som rada ze ich nema a problemy sme uz potom nemali. Plienky mu nechybali vzdy sa pekne vypytal na wc. Akurat ze sa zacal stazovat ze ho svrbi ritka tak som mu ju mastila bepanthenom na vecer sup do pyzamka a rano bolo vsetko v poriadku.

kacicka30
9. máj 2017

A preco ze treba zrusit nocne plienky??no ja ked mu nesam pocika vsetko...zaradom..ja zas tak viem ze do 5 rokou to pride samo instinkt...ale ako xez den perfekt uz si aj utre ide sam.