Ako odnaučiť 3 ročné dieťa od plienok v noci?

katieg85
28. dec 2012

mojho syna som naucila na nocnik ked mal presne 2 roky a do tyzdna sa pekne naucil,ale uz ma 3 roky aj 2 mesiace a stale ma na noc plienku ani raz mi ju nenechal rano suchu,nemislite ze ma nejaky problem ,mal niekto z vas taky isty problem.moju dceru som tiez naucila v 2rokoch a hned prestala v noci cikat 3 mesiace som jej este davala na noc ale mala suchu a ked mala 2 roky aj 3 mesiace tak som jej nedavala vobec .ani som ju to nemusela ucit a syn neviem co to je snim.ved este aj ked ide na obed spat take 3 hod.tak ma mokru plienku a to furt pred spanim sa vicika.

k_a_j_k_a
28. dec 2012

Neriesila by som to. Je uplne normalne davat detom do 5 tich rokov na noc plienky. Musi to prist samo, sam si povie, kedy uz plienku na spanie nechce. Moje dievcata sa na den odplienkovali v roku a pol, no dalsieho 3/4roka mali plienku na noc. Potom si same povedali, ze dost. Ja by som na Tvojom mieste pockala do tych 4, takmer piatich rokov a az potom to riesila. Dokonca, kolegina ma 9rocneho syna, kt. musia davat o 22:00-23:00 este vycikat, inak sa mu stane, ze si v noci cvrkne.

monda17
28. dec 2012

Moj ma tiez na noc plienku, ked bude na tom zdravotne lepsie zacnem to riesit asi tak, ze ju jednoducho zrusim. Tak som to urobila aj s plienkou pocas obedneho spanku, lebo som si vsimla, ze ked ju mal nacikal si do nej, ked zaspal neplanovane bez plienky, zostal suchy.

inffinity
28. dec 2012

Toto zalezi na organizmu a neda se to naucit ani natrenovat. Moje mala ma 3,5 roku bez plinky pres den je od 2 roku a na noc davame plinku. Do skolky na odpoledni spinkani davame tu jednorazovou podlozku. Ja to nijak neresim az bude ten spravny cas prijde to samo 😉

juliagregor
28. dec 2012

mozog nenatrenujes... starsi od 18 mesiacov v noci necikal a dvojky s prehladom do 4 rokov... prestali zo dna na deň... nikdy som ich nebudila a ani nijako neriešila...

simaha
28. dec 2012

Moj syn sa oducil od nocnej plienky az 4,5rocny.Nemame ziadny zdravotny problem pockala som kym sam bude pripraveny byt bez plienky.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bajciatko
28. dec 2012

Ja osobne som do nicoho moju dcerku netlacila, do skolku isla este aj s plienkami na den, nielen na spanie, ale na cely den, postupne ju tam od plienok odnaucili, najskor cez den pri beznom noseni a potom aj na spinkanie. Potom nasa dcerka sama jedneho dna povedala, ze ona je uz velika a ze si uz plienocku na nocne spinkanie neprosi a to mala cca 3 roky a 2 mesiace. Ja som to nesilila, vedela som, ze ten cas pride sam od seba a naozaj to tak bolo, jednoducho si to vyziadala ona sama. Takze pokial to nejako u vas nesuri z roznych dovodov, tak skuste nechat dozriet cas. Ono je to dost dolezite, aby si to tie deticky uvedomili same od seba, ze to oni chcu a nerobit to pod nejakym natlakom, lebo rodicia si mysia, ze uz je ten cas.

masinka
28. dec 2012

treba vyskusat dat ho spat bez plienky... aspon na to poobedie (a pod neho nepremokavu plachtu 😉). Mozno budes milo prekvapena. Deti su totiz pohodlne... mam plienku, tak co by som vstaval na nocnik... Aj ak sa stane nehoda, vydrzat aspon dva tyzdne..... ked bude kazdy den pocikany, tak az potom sa vratit k plienkam a skusit zase o par mesiacov. Ked ma uz tri roky, o chvilu ho asi budes chciet dat do skolky, tam mu nikto plienku na spinkanie davat nebude....
Mam to odskusane na mojich detoch. Kym mali na noc/poobedie plienku, tak bola vzdy plna... zabudli sme raz dat a boli suche....odvtedy boli uplne bez plienok a az na obcasnu nehodu ked su prechladnute ( najstarsia od 2,5 roku, mladsia od 1 a tristvrte). Niektore deti samozrejme mozu na odplienkovanie dozriet aj neskor, ale to by zase nebol uz vyse roka bez plienky cez den.

barbora29
28. dec 2012

my sme mali ten isty problem dcera mala tri roky vo februari, a plienku na noc sme mali do augusta ,do 3,5 roka. tiez ju mala kazdu noc mokru. prestala som jej davat plienku na noc aj skor ,ale nic ,kazdu noc pocikana.skusila som neskor a v tom auguste, uz sa pocikala asi len tri krat za tyzden a potom sa od vtedy sama v noci budi na cikanie.suchy v noci sme uz asi od novembra.asi to treba len vydrzet ,kazde dieta je ina, starsia dcera spala bez plinky uz v dvoch rokoch a syn v 2.5.a posledna do 3.5. myslim si ze je to v pohode je to individualne

peta1510
28. dec 2012

Tiez si myslim,ze to netreba silit,moj starsi syn mal nocnu plienku tiez do 3,5roka a mladsi uz v 2r.8mes nemal vobec.Lenze starsi je taky,ze ked zaspi,tak spi tak tuho,ze sa na to vobec nezobudil.A potom to preslo samo.Ved hadam do 18tky ju nosit nebude 😀 😀 😀

janinia
28. dec 2012

JA som pocula, ze to moze suvisiet aj s mandlami, neviete o tom niketo nieco? moj syn ma 3,5 roka a cez den uz plienku nenosi roky, no na noc stale. Ma velikanske krcne mandle a chystame sa k doktorovi na kontrolu aj na nosne. Vraj by to mohlo suvisiet s tymto nocnym pocikavanim. Popritom vsak sam uz plienku nechce, nosi ju len preto, lebo to chcem ja, ale to myslim ze je v zime rozumnejsie, ak ho ocikaneho nechcem kazde rano kupat pred tym, ako ide do skolky, ved by mi ochorel. V lete som mu plienku nedavala mal len tu nepremokavu plachtu a to bolo tak ze sa pocikal tak na 50 percent...Ma niekto podobne skusenosti?

saska.t
28. dec 2012

Vobec by som to neriesila, na to musi dieta dospiet moja ma 4,5 roka a na noc ma plienku a rano je vzdy pocurana, skusali sme aj bez, ale este to nefunguje, takze to nesilime, jedna plienka denne ma nezabije, opät skusime v lete ked bude teplo 😉

simonka1304
28. dec 2012

Ja som mojho budila a davala vycikat.Asi tak za dve hodiny ako zaspal.Pekne sa vycikal a hned zase zaspal.Postupne som ho davala neskor v noci,ked som isla napr.ja na w.c.,az som ho prestala budit a vydrzal az do rana.Vecer sa ide vzdy pred spanim vycikat a uz ide az rano....

angellinka
28. dec 2012

do 5 rokov to netreba riesit a deti nestresovat povedal nas pediater 😉

mummy01
28. dec 2012

Vobec neries,moj bude mat o par dni 3 rocky a plienku mame aj cez den.Tiez mi lekarka povedala ze do 5 rokov je to OK a v ziadnom pripade neoducat nasilu.

lukra
28. dec 2012

Prvy syn prestal ako 4.r. druhy 2r ocny cez noc.
Dcera ma 2r.a nepyta sa ani cez den..ja to nesilim. Ked cas pride, bude bez plienok. Horsie je, ked citi ze je do toho tlaceny, moze sa zaseknut este viac.

katka1981
28. dec 2012

Moja ma 3,5 roka, ako 23 mesacna zo dna na den prestala nosit plienku cez den a v noci mala suchu. Ale nie kazdu noc, ale pytala sa. Potom sa jej zlepsil spanok a proste, ked tvrdo spi, tak sa pocika. Nedavno som toho uz mala plne zuby, ze to snad robi schvalne, lebo sa mi velakrat stalo, ze ked sa zobudila, mala plienku cerstvo nacikanu, tak som jej plienku nocnu zrusila. Par dni, ok, ale akonahle tvrdo spala, bola mokra a aj 2x za noc, za dva dni sme sa vratili k plienke. Ked je chora, zle v noci spi, pekne sa pyta, vzdy je sucha, ale ked je v pohode, spi ako poleno a pocika sa. Uz to neplanujem riesit, len cakam, kedy jej dozreje ten hormon, lebo ona zato ozaj chuda nemoze. Vraj je to dedicne, neviem po kom to ma, ale nevadi 🙂 Myslim si, ze je v poriadku, len tvrdo spi, keby mala dostatok hormonu, co spomaluje tvorbu mocu, tak sa nepocika. A ked uz bude mat vek, ze by plienku nemala mat, tak to zacnem riesit potom.

cillikat
28. dec 2012

ja mam 2,5 rocnu dcerku, cez den je bez plienky od 1,5 roka a na noc ma plienku stale, lebo ju ma rano vzdy plnu, tak sa ju bojim nechavat bez plienky, ale tiez som rozmyslala, ci nie je pocikana len z pohodlnosti, ze tu plienku ma.... niekedy sa stane, ze je sucha, ale je to len obcas, tak neviem..... na obed mi v podstate nespava, ale donedavna ak sa stalo, ze zaspala napr. v aute, alebo len na gauci, tak sa pocilkala, teraz ak nahodou zaspi na obed, tak sa uz zobudi, ze jej treba cikat 🙂, tak snad za nejaky cas to bude aj v noci..... ale tiez viem, ze do tych 5 rokov je to v pohode, ak ma dieta na noc plienku 🙂

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
talula
28. dec 2012

ja som tiez svoju dceru naucila na nocnik okolo 2rokov ale do 3rokov som jej davala na noc este plienky, vadsinou ich ocikala ale nechavala aj suche, kupila som jej nepremokavu plachtu a vyskusala som jej tu plienku na noc nedat a na moje prekvapenie postel bola sucha, potom asi po tyzdni sa este pocikala zopar krat, ale uz sa mi nepocikava vobec asi pol roka (teraz ma 3,5r). Takze mne to prislo len, ze ked ma tu plienku, tak ma pocit, ze sa do nej musi vypiskat... 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
borkakvaki
28. dec 2012

Moja malá sa ako trojročná budila s takou precikanou plienkou, že som si nevedela predstaviť ako by mohla spať bez plienky. Nijako som ju nenútila vôbec som to neriešila a raz večer mi povedala, že ona nechce plienku. Prehovárala som ju že sa pociká nech si ju zoberie. Nie trvala na svojom. Ráno sa zobudila suchá a odvtedy sa ani raz nepocikala. Vôbec by som to neriešila príde to samé.

lujza123
9. jan 2013

hmmm tak moja 3 r aj cosi ma plienku na noc stale. Rano byva sucha aj par noci po sebe no akonahle jej ju nedam tak sa pocura v spanku do postele 😒 ...nejako sa drzim tej rady ze na to dospeje sama aby vydrzala ....aj ked niekedy rozmyslam ze tym ze jej ju davam to vlastne oddalujem ....proste keby ju par krat necham pocurat sa v noci by sa na to zobudila a telo by sa naucilo ze ked sa chce cikat musi vstat..neviem

mussli
22. jan 2013

Ahoj, moja dcéra má už 4 aj pol a práve teraz riešim toto nočné cikanie, stále som čakala kedy to príde samo ale zdá sa mi že to trvá nejako dlho..velmi ma to trápi, lebo st. syn prestal celkom sám ako 3 ročný....dávam ju v noci cikať, ale nemám pocit že by to pomáhalo, ona to vždy prespí... je to únavné aj pre mňa aj pre dcéru....takže ako píšu baby predo mnou, asi musí dieťa samé dozrieť a u každého je to individuálne...ja stále hovorím, že každú maminu trápi niečo iné...takže by sme sa mali prestať trápiť a nechať dieťa samé sa vyvýjať..papa

susisus
10. apr 2013

slubit zvieratko...vyzera ze to az na male nehody začina fungovat... 😀

daniella224
10. apr 2013

moja ma skoro tri roky a donedavna mala plienku a z nicoho nic sa zacala sam budit takze treba len vydrzat..... musi si to sama uvedomit....a to vypije flasu mlieka vecer :D

noccika
22. okt 2013

Ahojte,ja mám podobny problém,malá mala v aug.3 roky a na noc máme stále plienku,ale este ani dva roky nemala cez den uz sa pytala na nocník.co s tym?

zrka
22. okt 2013

precitaj si odpovede doteraz napisane, ze co s tym 😀 😎

jedina30
22. okt 2013

..kazde dieta je ine,ale odnauci sa... 😉 ..ja som to urobila pri oboch mojich detoch,ze ako som ich odnaucila od plienok cez den a pomaly som ich odnaucila na poobedny spanok a neskor aj v noci...cize ked uz boli cez den bez plienok,tak som im prestala davat poobede(ked som videla,ze maju suche plienky)..samozrejme predtym sa museli ist na wc..parkrat sa stalo,ze sa pocurali,ale neskor dosli nato,..velmi som ich chvalila a davala male odmeny.. 😉 ..a vecer??? mlieko som im davala skor ako isli spat( o 19,00),potom okolo 20:15 zubky, wc a spat..niekedy ked som isla spat,tak som ich davala este na nocnik,no mierne som ich zobudila..len ,aby vedeli..neskor zistili,ze sa im uz neoplati vstavat a spali suchucky az do rana..dcera nema este ani 3 roky a uz davno je bez plienok..neboj,nauci sa to kazdy.. 🙂 🙂

zuzanockamt
22. okt 2013

nechat dieta dozriet a nestresovat ho tym, ze sa od neho nieco ocakava ... nauci sa aj same ... nutenim a neustalym upozornovanim sa akurat dosiahne to, ze dieta bude v strese, cely proces sa predzi, pripadne ako "bonus" sa docieli nocne pomocovanie ... syn ma 3 roky a takmer 2 mesiace a na noc plienku ma, vobec to nevidim ako nejaky problem