Ako odnaučiť štvorročné dieťa kakať do plienky?

veronika01992
14. apr 2021

Ahojte chcem sa spýtať môj syn bude mat 4 roky a mame problém kakat do záchoda...cikat ide bez problémov uz sme 3 roky bez plienky len to kakanie vykaka sa len do plienky pár kart sa vykakal do záchodika ale potom to prišlo zase a len plienka...a už som skúšala vsetko aj si sadne na WC ze ide kakat sedi mé tam a nic zase si vypýta plienku

luckalukas_1
14. apr 2021

povedat mu, ze tie plienky co mate este doma su posledne, ze v obchode sa uz take velke nepredavaju, tak ho pripravit psychicky nato ze coskoro bude musiet kakat do zachoda

panelacikova
14. apr 2021

@veronika01992 nechaj ho v tom pokadenom zo dve hodiny. nech si to vychutná.... 4-ročné dieťa je už dosť veľké na to, aby pochopilo, že toto sa robí do záchodu...

martina1201
14. apr 2021

@veronika01992 a nočník ste neskúšali? Možno sa bojí sedieť na záchode alebo mu vadí že keď sa vykaka tak to čľupne do záchoda a ofrcka mu to zadok.

mattyna38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika01992
autor
14. apr 2021

@luckalukas_1 to už s skúšala a nezabralo

veronika01992
autor
14. apr 2021

@martina1201 aj ten som skúšala nechce tam sedieť na WC ma ten podsedak tam rad sedi ale nevykaka

veronika01992
autor
14. apr 2021

@mattyna38 toto iste mame aj my

luckalukas_1
14. apr 2021

@veronika01992 este ma napadlo, ze moju mladsiu sestru mama strasila s pokakanou plienkou, normalne za nou behala ze to do nej poutiera 😂😂 je to dost brutalne ale veru od vtedy do plienky nekakala 😆

mimka11111
14. apr 2021

@veronika01992 ahoj, tak mu skús povedať,že ho necháš na záchode "samého" a nech sa kľudne skúsi "sám " vykakat... u nás práve toto zabralo aj na cikanie

mattyna38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
14. apr 2021

@mattyna38 Štvorročné dieťa??? To chce čas??? Dokedy? Do osemnástky? Tu už treba radikálne aj surovo. Nech nešpekuluje, jednoducho treba kakať do záchoda/nočníka a basta. Ja by som ho nechala v tej smradľavej plienke aj dva dni.

cica8
14. apr 2021

@asia83 ako nic proti tebe, ale asi nevies co urobi psychicky natlak na dieťa koli kakaniu..... Ver neni to prijemne ked s nim koli tvojej rade skonci u psychologa....

staleja
14. apr 2021

Dobrý deň. Veru pozor na nátlak. Detská psychika je neskutočné zradná. Môj starší syn vďaka nej začal stolicu úplne zadržiavať a poviem vám bola by som rada nie v 4 rokoch, ale aj v 8-9 keby sa mi vykakal hoc kde, do plienky doma by bol sen. My sme skončili v nemocnici, na klystíry, hrozila nám operácia. Roky sa mi nevykakal bez špeciálnej čipky (nie obyčajnej glycerínovej)! Takže vám želá pevne nervy, ale hlavne trpezlivosť. Raz to prejde, rozumček mu dospeje a tak ako ja budete možno o pár rokov niekomu vy radiť, ďakovať Bohu, že to už má vaše dieťa za sebou... +

alenka7777
14. apr 2021

@veronika01992 mala som to s dcerou, nezaberalo nic. musela som to urobit nasilu, nedala som jej plienky, povedala som jej, ze uz nemame a v obchode pre take velke deti uz nepredavaju. bol plac, krik, zadrziavanie, trvalo to cca 2 tyzdne, potom si zvykla.

janynyna
28. apr 2021

Ja mam doma síce 2,5 ročného ale na neho zabralo keď som mu dala nocnik normálne do kuchyne pod stôl zasunula stoličky a nechala ho tak. Raz som to skúsila a fungovalo. Skus mu nájsť miesto kde bude mať svoje súkromie.

denulikkrtko2
9. jún 2022

@veronika01992 ahojte ak to pomôže ja som objavila kvapky ktoré by mali tento blok odstrániť možno tým niekomu pomôžem my ich zatiaľ užívame týždeň ale dala som si urobiť špeciálne kvapky aj na spánok a strach že spí sam synček to musím povedať že zaberá veľmi dobre tak uvidíme či to pomôže aj s kakanim

lubomiradana
25. sep 2022

Máme chlapčeka adoptovaného, bude mať štyri roky a nechce kakať ani do záchoda ani do nocnika. Párkrát už aj sám vyhodil plienky, že už je veľký a už bude kakať iba na nočník ale stále skončíme na plienke. Má jednoducho v sebe to, že sa nevie vykakať po sediacky. On sa vykakať jedine postojačky. S volaním problém nemá. Vedel by nám niekto poradiť, ako ho presvedčiť na nočník? Nepomáhajú ani hračky, dary. Keď mu kúpime aj darček a nutime ho na záchod ,nevykaka sa ani keď mu ich zoberieme. Nakoniec sa zlutujeme, dáme plienku a hneď sa vykakať, ale po stojacky. Poprosime o radu

dari161
17. jan 2024

@lubomiradana Dobrý deň, mám rovnaký problém so skoro trojročným. Ako keby mu to fyziologicky išlo jedine postojačky, ja neviem gravitácia 😃… pri hre. Na nočníku bude vysedávať dobre že nie aj hodinu, až má červené otlačené od sedacej plochy na zadku. Obložím ho hračkami, aby sa pohrúžil do hry, ale nič. Ešte NIKDY sa nevykakal do nočníka, proste to v tom sede nejde. Založím plienku, dá si lego na stolček a už hovorí “mám kako v pienke”. Chcem sa Vás opýtať, v škôlke to nejako akceptovali? Či sa to už upravilo a teda kaká tam, kde má? ďakujem pekne za odpoveď