Ako postupovať, keď chcem napísať sťažnosť na škôlku?

svenka
5. sep 2012

maminky, dnes sa mi 3,5 rocny syn vratil zo skolky s velkou navretou hrcou/modrinou na chrbe (cca 5x3 cm) a dvomi mensimi po jej okrajoch, vzdialenych od nej zo 2, 3 cm... vyzera to, akoby mu niekto po chrbatiku vytal nejakou palicou... je to umiestnene v dolnej casti chrbta...

maly mi povedal, ze ked boli vonku, tak ho jeden spoluziak zhodil a udrel... zrejme nejakym papekom, lebo boli v parku, kde su stromy... (toho chlapca nevinim, ale ucitelku, ktora tam je na to, aby sa taketo veci nestavali...)

ja si uvedomujem, ze deti sa v skolke pohadaju, vystrajaju, pobiju atd... ved cely minuly rok maly do skolky chodil, takze viem, ze sa stava hocico, ale teraz som mimoriadne nastvana aj zlaknuta, ved maly mohol prist o oblicky, je to blizko miechy, stat sa mohlo hocico...

takze chcem napisat a zajtra riaditelke ms odovzdat pisomnu staznost... len neviem, co presne mam v texte uviest, lebo nemam dokaz, ze k tej „bolacke“ prisiel v skolke...
taktiez tam chcem spomenut, ze este minuly skolsky rok im maly 2x usiel zo skolky (ked boli na vychadzke) a prisiel mi domov zabuchat na dvere, ze chce ist domov... (aj ked si nie som ista, ci je spravne spominat veci, ktore sa stali pred niekolkymi mesiacmi, zrejme nie, ale chcem to len spomenut, v ramci toho, ze tieto „neprijemnosti“ sa vzdy stavaju len ked je s detmi jedna konkr. ucitelka, a ze ta deti nezvlada a preto sa stava to co sa stava...)

maminky, poradite mi? ako to naformulovat, ako ma taka staznost vyzerat?

elise
5. sep 2012

@svenka pýtaj si záznam o uraze - čokolvek sa stane v škôlke treba o tom spísať záznam takže učitelka je povinná ti dať kopiu záznamu a určite ťa mala okamžite telefonicky informovať čo sa stalo.

tinki
6. sep 2012

@svenka a na tvojom mieste, ak sa dá, mením škôlku... 🙂 Držím palce, aby si to vyriešila. To je neskutočné, taká starostlivosť..

kimmie
6. sep 2012

Nic v zlom, ale to musela byt poriadna supa aby Tvoj maly skoncil s opuchnutou velkou modrinou na chrbate?! No dobre, moze sa stat, ale ucitelka ta urcite mala informovat o podrobnostiach. Tiez, co ak by si vtedy nebola doma ked maly utiekol zo skolky? Potom by akoze sedel na chodniku a cakal kym prides, alebo sa vratil spat do skolky?
Tiez mam skolkara, velkeho pacifistu, a niekedy si myslim ze maly chlapci by mali povinne absolvovat kurz sebeobrany pred nastupom do skolky, seriozne. Ked moj syn zacal v skolke bol tam jeden bitkar co si nanho zasadol, moj manzel napisal staznost a riaditel nam odporucil aby sme si nasli novu skolku. To dieta bolo synom jeho zastupcu.
Nakoniec to dopadlo dobre, nasli sme super novu skolku so zlatou pani ucitelkou. Syn sa s radostou rano budi a zo skolky chodi s usmevom. A to kym chodil do tej starej, tak bol v peknom strese, kazde rano sa sam od seba budil o 6:00 s placom ze on nechce ist do skolky, nastastie tam dlho nechodil.
Takze pozor s tymi staznostami, treba mat zadne dvierka, alebo plan B. Drzim paste.

lucya89
6. sep 2012

no ako s tym ze chlapec dosiel s modrinou by som riesila asi najprv rozhovorom s ucitelkou ci vobec o tom vie a ci vie poovedat co sa stalo .. i ked podla mna mala hned informovat ze co sa stalo.. a to ze maly usiel zo skolky tak to je podla mna velky pruser pre nich ... to sa ako moze stat ? a keby si nebola doma ? a keby sa mu nieco stalo ? no ja by som im asi len tak nenaletela na to ze ho pustili .. chcela by som vidiet ako by sa tvarili keby si ponho prisla do skolky a on tam nebol (kedze by bol uz doma) alebo co by robili keby zistili ze nie je medzi detmi .. no sila

zuzanocka
6. sep 2012

scasti suhlasim s @sofinka333 - urazy sa stavali, aj sa stavat budu.. to dnes len vsetci tak ofukuju svoje deti, ze ich stavaju do pozicie modly..
ALE
nemyslim si, ze je OK, ak ti dieta niekto tak zmasakruje v skolke, ze ma modriny, ako si popisala - odkial ich vsak ma? mozno sam spadol na preliezke, mozno ho ozaj niekto udrel - ak to bolo ine dieta, povedala by som o tom v prvom rade rodicom dotycneho dietata, dalej ucitelke, ak by sa to nijak neriesilo.. je tu riaditelka, zriadovatel skolky.. postup by mal byt dodrzany! na to tam riaditelka je.

kam by sme prisli, keby sa na vsetko hned podavali staznosti a nevedeli sme si ludsky vydiskutovat, co sa deje?

latvia
6. sep 2012

@sofinka333 reagujes typicky ako ja ked som nemala dieta....ked budes uz mat vlastne dieta, potom pochopis o com tieto diskusie su. ja nie som nejaka uzkostliva matka, ale skusilo by moje dieta prist zo skolky pocas dna, kedy tam mal este byt a videli by az v bratislave jaky besny vystup by som urobila 😠 az ked sa stanes matkou , zistis ze uz sa celozivotne budes bat o svoje dieta a budes tieto veci riesit uplne inac ako ked si dieta nemala

@svenka uz po prvej situacii kedy tvoje dieta utieklo by som podala staznost a zacala riesit.pokojnou formou, ale toto sa nesmie stavat, a uz vobe cnie opakovane.....predstavit si ze dieta utecie a niekde ho zrazi auto, tak ma asi porazi

aduskatt
6. sep 2012

@sofinka333 mala som mavnut rukou nad tym, ze ucitelky sa rozpravali vnutri, deti boli same na dvore a moj syn skoncil v nemocnici s potrhanymi vazmi a vyskocenym stavcom na krcnej chrbtici, ktory sa zastavil 1 mm od miechy a ani jedna ucitelka nevedela, co a ako sa stalo?.ale sak mavnime si nad urazmi v skolke rukou, lebo to sa stava?..Nie som si ista, ci je toto ten najlepsi pristup🙂 a uprimne Ti zelam, aby si nieco take nikdy nemusela prezit

pammy
6. sep 2012

@sofinka333 - mila osoba sofinka, vidiet ze nemas deti, takze este netusis co je to laska k dietatu a zodpovednost za dieta. a krasny to prispevok... hned v uvode osocit starostlivu maminu... 'si normalna'... ja sa pytam teba, ci si ty normalna, takto utocit.

@svenka, drizm palce, nech sa vam to vyriesi. so staznostou neporadim, nepisla som, ale poviem, ti ze som bola tiez riadne sklamana. pondelok maly spal v slipkoch (jediny), lebo vraj nevedeli v skrinke najst pyzamo (ooo ake velke su tie skrinky) a dnes som mu podala cez plot teplaky, lebo bolo 18C a zle som ho rano obliekla a ked som sla naspat z obchodu tak ich mala ucitelka prevesene na pleci... to je asi ta 'opicia laska' ..

nefertitka
6. sep 2012

tie, co tu pisete, ze je normalne, a stava sa to, ze dieta ujde zo skolky, asi fakt nie ste normalne, sorry, ale len tolko k tomu

cmulinko
6. sep 2012

velkym problemom slovenskych skol a matyerskych skol je,ze mame vela deti a malo ucitelov a v niektorych situaciach jednoducho ucitel nema sancu zasiahnut vcas,ale utek zo skolky je aj pre mna silna kava....a bolo by mi jedno ci sme od skolky 5 ci 70m.uz nie jednarodina prisla o dieta vo vlastnom dvore...nie to este 5 m od domu na ulici.

gretkab
6. sep 2012

Ja sa nechcem zastavat ziadnej strany, ale podla mna je fajn porozpravat sa o probleme skor, ako poslem pisomnu staznost.