Odovzdanie dieťaťa rodičovi

17. okt 2021

Ahojte
Potrebujem poradiť. Môže pani učiteľka v škôlke keď po dieťa niekto príde, dieťa z triedy do šatne pustiť samé? Totiž neraz sa stalo, že sme prišli pre dieťa zazvonili a prišiel spolužiak že kto ide domov, povedali sme meno a tak dieťa poslali. Učiteľka neprišla dieťa "odovzdať".
Kameru v škôlke nemáme, takže môže hocikto pre dieťa prísť. Jedná sa o dieťa v predškolskej triede.

hipuska
17. okt 2021

No, ak je tam učiteľka sama.....môže v triede ostať 20 deti samých ak ide ucitelka dieťa odovzdat?

bagre
17. okt 2021

neviem či môže, ak je to pre teba v niečom problém, opýtaj sa priamo jej... ale ako môže hocikto prísť po dieťa? Dieťa s ním len tak odíde? Hádam ho neunesú ako vo filme... ďalšia vec je, že ostatné deti už po mesiaci poznajú kto ku komu patrí, ak chodí jedna osoba.

evkamotka
17. okt 2021

Ostatne deti nech ta netrapia. Daj si vzdy záležať na svojom a ucitelkam povec, ze vam na tom zalezi, aby sa dieta neposielalo na dialku ale osobne

klip0
17. okt 2021

A prečo nechodíte normálne k dverám triedy po dieťa ? Keď môžte ísť do šatne prečo sa to nerobí takto ? Nejak nerozumiem prečo by sa malo vyberať či buď učiteľka pôjde odovzdať dieťa a nechá samu plnú triedu alebo pôjde dieťa samé. Veď nech príde rodič k dverám, toto je zvláštne a ešte som sa s tým nestretla (som učiteľka v MŠ )

nwnw
17. okt 2021

U nas nie. Ucitelka prebera aj odovzdava dieta vzdy. Ked nemoze ucitelka, tak pomahaju aj kucharky a upratovacky.
Este aj dedkovcom sme museli dat splnomocnenie, ze mozu vyzdvihnut zo skolky. 😉

maciatkolulu
17. okt 2021

Ako sa dostanete do tej šatne?

marca12
17. okt 2021

@klip0 a k vam sa bezne dostanu rodicia? Lebo u nas kvoli covidu nikto nesmie ist do budovy,satne su daleko od vchodu a takisto triedy.

hipuska
17. okt 2021

U nás nesmie nikto vstúpiť do budovy. Takže, rodičia čakajú von, pred dverami a deti postupne vychádzajú von. Nikto sa nestará, či tam ten rodič je alebo nie je. Ale, sme malá dedina a každý tu každého pozná. Ak si s tým nie ok, pýtaj sa učiteľky. A súhlasím, deti poznajú druhých rodičov veľmi dobre.
@bagre

ailiba
17. okt 2021

Neviem, ako to tam majú zorganizované, ale čo ja viem v materskéj škole vždy učiteľka prebera dieťa od zákonnéhu zástupcu, alebo poverenej osoby osobne. Tak, ako ho aj rodič musí osobne odovzdať učiteľke.

petulda333
17. okt 2021

Vojdem do satne a zamierim k triede. Deti ma zbadaju a uz kricia, ze oli ide domov. Ja sa vzdy ucitelke ukazem a ak ide niekto iny tak tiez.

evkamotka
17. okt 2021

@maciatkolulu
@marca12
My ako rodicia mozeme normalne do budovy, do satni az po triedu

lenka2710
17. okt 2021

My sme napríklad mohli chodiť až priamo k dverám triedy, kde sme si dieťa vyzdvihli, samozrejme deti už kričali kto ide domov a kto pre neho prišiel, ale je tu veľká škôlka, 11 tried, takže keby mala každé jedno dieťa vyprevadzat trebárs upratovačka, tak sa dochodi! Ale napríklad v susednej dedinke, tam nemohli rodičia vôbec vstúpiť do budovy škôlky, ani ráno ani poobede! Ráno tam čakala upratovačka a deti brala a poobede to isté, ale jednalo sa o malu škôlku, 3 triedy

simca06022011
17. okt 2021

Nechodila učiteľka osobne odovzdať dieťa "do ruky" ale pozrela kto prisiel/ide prec.

mogaa
17. okt 2021

u nás v meste sa do škôlok chodí, to čo popisuje autorka u nás platí len v školách.....teda rodičia čakajú vždy pred budovou a len zazvonia že pre koho dieťa si idú a učiteľka dané dieťa pošle....únos neprichádza do úvahy keďže je tam vždy viac ľudí a deti vedia že s cudzím nesmú ísť....v škôlkach sa ide normálne až k triede a oznámi sa pre koho dieťa sa prišlo....

klip0
17. okt 2021

@marca12 a to to dieťa ide samé do šatne a samé potom von ? Tak to ok určite nieje. U nás idú normálne dovnútra. Alebo sa oblečú v triede a dieťa sa cez dvere odovzdá (mame vchod pri triede). Neviem ako kto je zodpovedný za dieťa kým ide samé ? Ja by som ako učiteľka s týmto nesúhlasila lebo dieťa je ešte pod mojou zodpovednosťou a čokoľvek sa môže stať

6mia6
17. okt 2021

Niektore škôlky si z toho covidu urobili vlastný svet. My chodíme normálne do škôlky až k triede. Tam dieťa odvozdavam, aj beriem.

maciatkolulu
17. okt 2021

@evkamotka nemusíte zvoniť, to je otvorené pre každého, či ako?

maciatkolulu
17. okt 2021

@klip0 u nás to bolo a pokiaľ viem stále aj je, že sa dole zazvoní a učiteľka donesie dieťa, tie co chodia na obed domov sú nachystané a sup len dole. Malo to svoje čaro, keďže si ich vyzliekli a obliekali učiteľky, respektíve sa pekne učili obliekať sami. Nevidím na tom nič zvláštne. Ja keď som bola malá, bolo to podobne a tiež sa skriekalo na celú triedu, petkoooo ide domov

klip0
17. okt 2021

@maciatkolulu áno pokiaľ učiteľka vidí aj na triedu alebo sú tam dve je to úplne okej

autor
17. okt 2021

@hipuska minulé roky dieťa odovzdávali.
@nwnw ved toto ze aj my sme dávali splnomocnenie. Dokonca učiteľka tvrdila, že ak príde po dieťa niekto iný bude od dotyčného pýtať OP.

Doteraz dieťa ked chodilo do inej triedy, učiteľka ho doniesla až k šatni takže videla KTO prišiel ale od tohto roka nie. Len pošle nejaké dieťa že kto ide domov a dotyčné dieťa pošle. A rodič ide iba do šatne. U nás sa zvoní pri šatni, povie sa meno a tak dieťa pošlu. Takže vlastne pre dieťa môže prísť aj sused ak učiteľka nevidí kto prišiel

lubkavargova1
17. okt 2021

Tak určite to nie je normalne. Ja osobne ak pedagóg s tým tiez bojujem, ze kolegynky davaju deti surodencom, tetke, ujcovy a dobre, ze nie susedovi-konovy-psom...ako uz som sa aj parkrat pochytila s kolegynkou pre toto, lebo nasledne pocuvat rozculenych rodicov ako sa stazuju, nie je prijemna vec...Ja osobne viem len odporucit jedno, prist pekne za ucitelkou a povedat jej, ze si nezelas, aby dieta takto bolo odovzdane aj ked je predskolak...nedajboze sa nieco stane, vzdy nesie zodpovednost ucitel a teda jednou nohou sme vzdy v base...

klip0
17. okt 2021

Tak keď píšeš že idete do šatne tak fakt nerozumiem prečo nemôžete ísť k triede, veď ste v budove tak či tak. A asi by som nato aj reagovala. Fakt si neviem predstaviť že ako učiteľka toto robím, ani keby mi to vedenie prikáže

autor
17. okt 2021

@klip0 my keď vojdeme do šatne, tak hneď su umývadlá, trieda je až potom

klip0
17. okt 2021

No to nevadí v budove ste tak či tak.

autor
17. okt 2021

@lubkavargova1 vieš, my sme aj rozmýšľali že pošlem napr mamu nech po dieťa ide. Odídu a potom pôjdem hore, že som si prišla po dieťa čo by z toho bolo len aby sme aj my z toho nemali problém 🤔🤔🤔 samozrejme by sme boli dohodnuté

autor
17. okt 2021

@klip0 ono keby že učiteľka pozrie že aha ide ten a ten domov ale ona pošle dieťa iba Max pošle spolužiaka. A hoc sú to 5 ročne deti nik nevie co sa môže stať

klip0
17. okt 2021

Ja by som sa na toto ako rodič určite ozvala. Ja by som nezapala doma keby čo i len jedno dieťa takto odovzdám a nie že bežne všetky. Toto keby im vidí nejaká kontrola tak by sa netešili

elanor
17. okt 2021

nie je to v poriadku, ucitelka ma vidiet komu dava dieta.
ved sa dohodni s nejakou kamoskou, alebo inym clenom rodiny, koho nemas v splnomocneni na preberanie dietata, ale dieta ho doverne pozna.
Nechaj nech ta osoba preberie dieta, ty cakaj za rohom. Ten clovek potom nech iode s dietatom trebars na blizke ihrisko, alebo do cukrarne a o 10 minut nakracaj do skolky ty, ze si si prisla po dieta. A nech ti pekne krasne pani ucitelka vysvetli kde je tvoje dieta a komu ho bez dovolenia na papieri zverila. Kludne sa vyhrazaj policiou. Nech sa trosku spamataju...

autor
17. okt 2021

@elanor na toto sme mysleli aj my. Mama je síce na splnomocneni ale stále pre dieťa chodím ja takže pošlem mamu samozrejme sa dohodneme a vyzdvihne ho ona a ja ptm naklušem do škôlky že kde mám dieťa.

simca06022011
17. okt 2021

Aky problem by si z toho mala mat, len tam posli niekoho 😊 spoliehaju sa ucitelky trochu aj na to, ze dieta nepojde prec s hocikym... Ale co ak napr. Rodiica nechcú aby dieta hocikto bral zo škôlky, ci uz rozvedeny Rodicia, tety, babky... Dieta ich pozna ale nemaju splnomocnenie na vyberanie dietata zo škôlky.
Ja by som sa asi pred týmto testom opytala ako to maju odsledovane... Lebo mi aj skolakov sme brali tak ze sice spoluziaci loslali ale ucitelka videla kamerou po koho kto prisiel, ak deti zdvihli telefon...