Ako stíhate vyzdvihnúť deti zo škôlky?

meluela
27. jún 2014

Nejako mi to matematicky nesedí.
Škôlka (štátna) otvorená od 7.30 do 17.00, obvykly prichod okolo 8.00.
Pracovna doba vo veľmi optimistickom variante 8,5 hod s obed. prestavkou, cesta v pripade ze praca je blizko 2x30 min.
S prichodom o 8.00 to nevychadza, takze o 7.30, cize odchod z domu pred 7.00.
Potom to na minutu sedi. Staci vsak jedna zapcha v meste, polhodinove zdrzanie v praci, nehovoriac o dlhsom vysedavani v praci na natlak sefa ci skutocnosti, ze v mnohych office joboch sa nezacina o o 8.00, ze praca moze byt dalej a pod.

Ako to riesite?
Prosim ziadne blbe poznamky od megahrdiniek, ide mi len o skusenosti na inspiraciu ako to mate zariadene.

alietam
27. jún 2014

nás to čaká od septembra mala nastupuje do školky syn uz chodi ale kedze som ešte doma tak v pohode.Ked pôjdem do roboty ak dáka sa najde lebo ma caka vypoved v praci ale budu nuteny chodit po deti nasi lebo ak mi nedaju vypoved pracovna doba na rano idem na 9 tu do roboty nie je problém odniest deti do školky je otvorena od 6 do 16.30 ale horsie to bude ked robim do 16 + cesta domov 30 min. a ked mi daju vypoved tak neviem aka bude pracovna doba v novej robote totiz brat budem hocijaku len aby bola daka volna tak budu musiet pomoct nasi sice budu dochadzat byvaju na dedine a svokrovci 100 km od nas takze ty urcite nie.A ked nebudú moct naši tak uz len daku pani zaplatit aby po ne isla a ostala s nimi kym neprideme je to smutne takto sa nahat neviem si to predstavit ked pôjde syn na tok školy ze ešte večer sa s nim ucit a vonka neviem kedy sa s nimi pôjde ☹

janka_mt
27. jún 2014

no ja som slobodna mamicka, pracovna doba 9-17, a škôlka otvorena 6 - 16 🙄 takze mam dievca ktore mi pre syna chodi do škôly, a normalne ju platim...velmi tazko sa daju v dnesnej dobe zvládnut taketo situacie, a to fakt neviem ako to bude ked zacne chodit do školy :-/

wandeirra
27. jún 2014

U nas je skolka iba do 15,45. Cize som mohla robit len na polovicny uvazok.platena opatrovatelka s tym bol problem najst zodpovednu osobu..pri druhom synovi asi ostanem doma tiez si to neviem predstavit ako by som stihala o 15.40 ho brat zo skolky pri 8,5hod.prac.dobe :((( a este horsie su prazdniny kazdu chvilu.clovek ak chce pracovat normalne tak jedine si platit niekoho na strazenie inac neni sanca ak babky nefunguju.

babulina
27. jún 2014

Ja mam trojstvrtinovy uvazok inak by sme to nestihali a kruzky uz vobec nie, pracujem 8.15-15h, 15.30 som v skolke, chce to vsak tolerantneho a chapaveho sefa

niki101988
27. jún 2014

Naša dcéra chodí do súkromnej školy.Začínajú 8.00,vozí tatino ja len raz do týždňa.Zo školy chodí so mnou ak nerobím do 19.00 alebo MM a jedneho spolužiaka otec ju vozí tiež lebo bývajú ulicu od nás.Keď je MM. na služobke chodím ja, sused,opatrovateľka ak je na viac ako 14 dní preč príde svokra.
Inak obdivujem to dobiehanie do škôlky a družin na poslednú chvíľu.Vybrať zo školy ani nie je problém skôr po dni v robote náročnom sa ešte niečo učiť a pod. Prázdniny našťastie tábor a 3 páry starých rodičov 🙂

brisilda
27. jún 2014

u nas otvaraju skolku o 6:00 hod. ale co z toho ked v praci treba byt uz od 5:45 hod ........no nevadi to by stihal rano manzel a poobede by som stihala ja kebyze netreba ostavat v praci dlhsie ....jeden nadcas v praci a je pruser nakolko manzel konci o 16:00 /pracu ma vzdialenu 35 min. od domu a vtedy zatvaraju aj skolku v mieste bydliska , rodinu tu nemame cize nam nema kto pomoct ................ na ocerku by som si ja nemohla dovolit ist a manzel tiez nie .....jedine riesenie bolo ostat doma a postarat sa o deti bez stresu 🙂 ....... takze co sa tyka rodiny tak to pekne stiham a financne si doma privyrabam nakolko vyzit z jedneho platu je dost narocne 😝 / no uprednostnujem rodinu a moje " bokovky " davam na vedlajsu kolaj / 😀 ... Pravdu povediac kebyze chodim do prace tak by som nestihala absolutne nic a co by ma najviac mrzelo by bol cas ktory by som nemohla venovat detom kedze doma treba aj varit-upratovat a od 16:00 do 20:00 toho clovek vela nestihne

mamavera
29. jún 2014

neviem, prečo sú tu stále spomínané megahrdinky, nepochopila som to, ale možno som prepnutá na víkendový režim. 🙂 Píšem tu ako učiteľka, aj ako mama. Súhlasím s tým, že materské školy by mali byť otvorené dlhšie, aj do 18,00 - pre rodičov, ktorých pracovná doba nekončí o 15,00. Tých je asi veľmi málo. A tiež si nemyslím, že by sa v materských školách nenašli učiteľky, ktoré by boli ochotné robiť nadčas, aj keď mi je jasné, že by to šlo len vo viactriednych MŠ. Samozrejme, museli by to mať zaplatené. Ani pár eur navyše pre tú učiteľku nepoloží na kolená rozpočet obce, len by to muselo byť legislatívne zastrešené. Lebo mamičky sú dnes radi, ak vôbec prácu majú a nie, aby si v nej ešte diktovali podmienky. Bohužiaľ to je zrejme len utópia, takže babky, susedky, kamarátky, inak to asi nepôjde. Mať dieťa znamená riešiť aj takéto veci.

lalus
29. jún 2014

@olifcek no napríklad, že sú aj práce, kde si pracovnú dobu nevyberieš, cvakáš presný príchod, o 6.00 musíš byť už nastúpená na pracovisku a skôr ako o 18.01 sa "odcvaknúť" nemôžeš 😝
nie každý má prácu, kde je flexibilita povolená, nie každý pracuje v kancelárii... sú aj výrobné závody, ktoré bežia na 3 - 4 zmeny a tam s príchodom a odchodom nepohneš. a nemôže dať predsa každý rodič z podobného podniku výpoveď, kde by sa všetci zamestnali?
a to nemyslím v zlom, len dávam na vedomie, že občas to "nezvládnuteľné" (ako si sama napísala) byť môže a riešením je potom iba zaplatená pani, čo deti vyzdvihuje, resp. výpoveď jedného z rodičov 😒

soniatko
29. jún 2014

tak toto trapi aj mna. muz robi celodenky od 8:30 najmenej do 19:30. ja by som mala od septembra nastupit do prace, kde sa robia celodenky kratky- dlhy tyzden 9-21:00. moja mama robi celodenky 9-20:00vsetci traja mame prace od seba asi 5 min. od domu vzdialene 15 min autom, 45 min autobusom. rano sa to este bude dat, ale poobede to bude byvat horsie.
mam sice tatina, ktory pracuje iba do 12tej, lenze ten by uz malu nezvladol. takze si budeme musiet s maminou dohodnut smeny tak, ze sa nam budu striedat kratke-dlhe tyzdne. lenze to sa zasa neuvidime my 2, ked budu rodinne oslavy a pod.
nastastie, muz je veduci, takze si dokaze naplanovat smeny.ale tiez nemoze mat volno v urcite dni, kedy ako veduci musi byt v praci. no nejako to budeme musiet pozliepat. a od buduceho roka pojde mala snad do skolky. netusim, ako to budeme robit cez prazdniny, ked raz pojde do skoly. bude nam tam visiet 1 rok, kym pojde moja mama na dochodok.

paja74
22. júl 2014

Môžem sa opýtať, koľko platíte pani, ktorá vám dieťa vyzdvihuje zo škôlky? Len tak pre orientáciu... Ďakujem.