Chorá škôlkarka a platenie poplatkov v škôlke

viktoria12
15. feb 2012

ahojte ak viete poradte mi ,mam dceru v septembri nastupila do skolky ,a mame problem a to tento, nastupila o tyzden neskor z dvovodu ze bola chora , potom bola v školke tak maximalne od septembra do oktobra asi 6 krat , z dvovodu ze bola stale chora , v novembri sme odniesli do skolky papier od lekara ze neodporuca aby sla do skolky do januara .ide o to ze ked som bola v novebri v skolke odniest papier od lekara povedali nam ze ze za october musime zaplatit skolne lebo bola dva dni tak som zaplatila , a riaditelka povedala ze za november uz nebudem musiet platii lebo ked je pn tak vraj netreba pislai sme aj papier na odpustenie skolkeno z dvovodu ze je stale chora ,v tedy povedali ze je všetko ok ,v decembri nam volali ze treba zapaltiti skolne ze braj sa musi ja som povedala ze naco ved je vypisana a nechodi , v januari nam zase doktorka dala papier e vobec neodporuca skolku tak nam dala potvrdenie ze od januara az do septembra ,tak som volala do skolky ze čo sa deje ze nenastupi uz vobec , dnes som bola ju celkom odhlasit a povedali ze ju neodhlasia pokila nezaplatim skolne za 4 mesiace co tam vlastne nebola, a ze si mam dat ziadost na vratenie poplatku ze mozno to na magistrate schvalia a vratia to , ale ja som sa pytala preco nam povedali ze nemame platit ked nechodila a zrazu mam zaplatit za všetko co vlastne tam ani nebola , a v septembri som všetko zapatila aj triedny fond , aj pracovny zosit som jej zpatila všetko ,nedostala ani mikulasa ani nic a teraz sa pytam za co amma platit skolne ked tam nebola a preco nechcu vratit poplatky co som zpaltila , ako triedny fond pracovny zosit a veci co sm nakupila ako hygienicke , ak viete poradte,

vefi89
15. feb 2012

@viktoria12 priamo na magistrát by som zašla a pekný cirkus zrobila..!

jankapiknova
15. feb 2012

@viktoria12 - čo ja viem,tak čo sa týka školneho(11eur) sa plati vždy aj ked dieta marodi a nieje v školke, samozrejme už stravu a ostatne nie. 😉

viktoria12
autor
15. feb 2012

@vefi89 myslis ? lebo ja uz neviem prečo am za to platit.

titkovamiriam
15. feb 2012

@viktoria12 no ak bola v danom mesiaci co i len den musis platit,je to poplatok zriadovatelovi nie skolke,a treba odhlasit vzdy skor na ten daný mesiac

viktoria12
autor
15. feb 2012

@titkovamiriam od novebra nebola v skolke a dali sme papier od lekara od novembra do januara a od januara do septembra

titkovamiriam
15. feb 2012

@viktoria12 tak potom neviem 😠 preco chcu platby!!!!

viktoria12
autor
15. feb 2012
koniarova
15. feb 2012

@viktoria12 Určite to majú v nejakom všeobecne záväznom nariadení. 😒 Kontaktuj magistrát.

gangulienka
15. feb 2012

ja tiez viem ze je to tak ze ak aspon jeden den v mesiaci je v skolke tak sa platit musi za cely mesiac a ak nepride cely mesiac a donesie papier od lekara platit sa nema....ale mam pocit ze kazda skolka si vsetko robi po svojom

titkovamiriam
15. feb 2012

@viktoria12 ako vidim uz je tu taka rada presne ako pise
@koniarova chod za zriadovatelom

lula26
16. feb 2012

@viktoria12 , požiadala si o prerušenie dochádzky aj písomne? Podľa legislatívy sa RP neplatí, okrem iného, aj keď nie je dieťa v MŠ 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní. V tvojom prípade by som žiadala o prerušenie dochádzky na dobu neurčitú, či určitú.

viktoria12
autor
16. feb 2012

@lula26 aj pisomne sme ziadali

ivuska6
16. feb 2012

u nas v skolke sa plati mesacne 7 € a skolne 25€ poplatok na cely rok z toho kupuju co potrebuju peru a atd co treba to skolne si musime uhradit keby aj dva mesiace nechodi a ostatne zacne ale tych 7€ ked nieje dieta v skolke cely mesiac sa neplati ako nahle je tam uz jeden den zaplatit ich musime . a co sa tyka mikulasa bud jej mali dat darcek alebo naspet peniaze .

sisaha
16. feb 2012

@viktoria12 nic ine, iba sa stazovat a ziadat pisomne zdôvodnenie, ze ako je mozne, ked si ju odhlasila a dolozila papier od lekara ziadaju platby..

tinki
16. feb 2012

@viktoria12 tak to neviem, pretože my platíme, len ak je dieťa v škôlke, čo i len jeden deň. Platíme 5 eur. Ak nie je celý mesiac, tak sa neplatí. Opýtaj sa na mestskom úrade, resp. zriaďovateľa škôlky. Ale nemáš prečo platiť. Dieťa ti do škôlky nechodilo.

sympa1
16. feb 2012

@viktoria12 skolne sa plati ci tam je alebo nieje, je tam zahlasena a drzia jej miesto

doma1
17. feb 2012

ahoj 😉
my platime 8,50eur mesacne, ak pride co i len jedenkrat. ak vymeska cely mesiac, tak neplatime poplatok. mame vsak dobru riaditelku, jedna mamicka musela dcerku nechat doma 2-3 mesiace, a volali jej zo skolky, nech pride aspon na mikulasa, inokedy na besiedku atd, aby dievcatko malo zazitok, darceky,,, ani vtedy jej neuctovala poplatok, dokonca mali vianocny vecierok s rozdavanim darcekov, tak ju zavolali na stedru veceru /obed/, ze nech ma dievcatko radost. neplatili nic ani za to jedlo. riaditelka dokonca nosila darceky od mikulasa detom priamo domov, ked nemohli prist. ale to uz odbocujem. dolezite, ze neplatit nic, pokial nenavstevuje skolku cely kalendarny mesiac.
@viktoria12

viktoria12
autor
17. feb 2012

volala som na magistrat a musim platit , a ze vraj mozem potom dat ziadost o vratenie ale najprv musim zaplatit. je to postavene na hlavu.

sisaha
17. feb 2012

@viktoria12 hej a potom nebude toho kto ti peniaze vrati...Urob to naopak, napis o odpustenie poplatku a vysvetli situaciu... 😉 Pretoze ak uz niekto ma peniaze, tak je lahsie napisat, preco nevratit. Ale ked nema, musi odpisovat rovnako, ale uz nemusi nic vracat a teda je vacsia pravdepodobnost, ked rozpises a opises kvoli nepriaznivemu zdravotnemu stavu vasu zhorsenu fin. situaciu a ze si urobila vsetko v sulade s predpismi - teda si ju riadne odhlasila atd...

viktoria12
autor
17. feb 2012

ze vraj pokial nevyplatim nemozu odhlasit zo skolky, ze vraj sa to tak robi v ke ,

sisaha
17. feb 2012

@viktoria12 prepac, pisem ako hotentot, ked odbieham od rozpisaneho prispevku..., cize je vacsia pravdepodobnost, ked sa rozpises ze si ju odhlasila (mozes si zistit ako je to v inych mestach, ze tam platit nemusia), mate horsiu fin. situaciu, kvoli chorobnosti dietata, ze ti napisu, ze ti to odpustaju.. 😉 Ja by som dopredu neplatitla..To mas ako s pokutami, raz zaplatis, darmo sa potom budes domahat vratenia kvoli neopravnenosti..

sisaha
17. feb 2012

@viktoria12 napis im list, napis, ze rozumies, ale ze ty si dieta z tych dvoch mesiacov u riaditelky riadne odhlasila, dieta skolku ani raz nenavstivilo a pod

lucia.kl
17. feb 2012

toto mi je divné, paltí sa školné iba ak bolo dieťa čo i len jeden deň v mesiaci v škôlke, alebo ak nechodilo z rodinných dôvodou, ak má potvrdenie od lekára a celý kalendárny mesiac nebola v škôlke nemáš prečo platiť školné... spýtala by som sa priamo na magistráte na ich vyjadrenia a potom by som s tým ( najlepšie písomné) išla do škôlky..

sisaha
17. feb 2012

@viktoria12 a este jedna moja skusenost. Do telefonu vedia pracovnicky nakecat veci uplne ine ako ked sa vyjadria pisomne...Pretoze "co psáno, to je dáno"..

gabika7706
17. feb 2012

@viktoria12 isla by som tam osobne, nech Ti pani do oci povie, ze to musis zaplatit, ked vsetko z Tvojej strany bolo splnene...ja tiez viem od nasej riaditelky tak, ze pokial je dieta aspon jeden den v mesiaci v skolke, skolne sa plati, inak nie, ale treba papier... Vo VZN ma mesto len par riadkov, pisu tam, len kto vobec neplati, ale v Zakone je pisane toto:
(7) Príspevok v materskej škole sa neuhrádza za dieťa,
a) ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
b) ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľovi materskej školy doklad o tom, že je poberateľom dávky
v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
c) ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu.

(8) Príspevok v materskej škole na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa neuhrádza za dieťa,
a) ktoré má prerušenú dochádzku do materskej školy na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych
dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,
b) ktoré nedochádzalo do materskej školy v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka materskej školy zapríčinená zriaďovateľom alebo inými
závažnými dôvodmi; v týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca pomernú časť určeného príspevku

VZN najdes tu http://www.kosice.sk/vzn.asp?id=111
a zakon je c. 245/2008 par.28 (odkazuju nan vo VZN...)

smatulka
17. feb 2012

@viktoria12 poplatok za skolku musis platit za kazdy mesiac, pokial je tvoje dieta prihlasene do skolky, ak tvoje dieta nebolo v skolke cely mesiac, mozes od zriadovatela ziadat, aby ti poplatok vratilo spat... bohuzial je to tak... teraz v tvojej situacii by som tam isla osobne s uz vypisanymi ziadostami na vratenie poplatku, ktore by som dolozila potvrdenim od lekarky, povedz, ze na zaklade obdrzanych informacii si nezaplatila a ze teda ti nemusia nic vracat, ze je to zrovnane... mozno ti vyhoveju, mozno nie... ale ako sa pise aj vyssie, to rozhodnutie o neplateni vydava zriadovatel a nie riaditelka skolky a ta ta mala informovat o spravnom postupe

mimcak
18. feb 2012

No my sme tiež často chorý prvý ked sme začali do škôlky ochoreli sme a 2 mes.sme v škôlke neboli,ale školné sme platili a až ked sme do škôlky nastúpili tak vtedy sme písali tu žiadosť o vrátenie školného a peniažky sa nám tak presunuli na dalšie mesiace.Takže ako píšu musí sa plaťiť a až tak sa dáva žiadosť.No my sme zhodou okolnosti nastúpili do škôlky teraz vop february,lebo sme kvôli zdravotnému stavu nechodili do škôlky od 14.10. a hospodárka mi hovorila aby som do žiadosti napísala presný datum od kedy do škôlky nechodíme čiže od 14.10,lebo po novom počítaju dní.Nie celý mesia.Takže nám vrátia peniažky aj za oktober od 14.10 .Chodíme do škôlky v KE.Mynulí školský rok to tak nebolo,ale vraj je nové vyhlásenie takže sa to počíta už tak.

miichalka
8. sep 2012

ahojte ja mam tiez problem zo skolkou. moje dievcata nastupili do skolky 3.9.2012 ato bol prvy den kde ta starsia bola do obeda a to mala v skolke desiatu a obed a potom isla domov a ta druha zase bola v skolke prvy krat tak som po nu bola v skolke od 8.00 do 10.00 a mala iba desiatu.... na druhy den v skolke uz neboli. nedali sme ich tam a boli sme ich vyhlasit zo skolky ze tam uz nepojdu a chceme ich dat do sukromnej skolky lebo si ja po materskej hladam pracu.ale riaditelka skolky mi oznamila ze ak deti boli aspon jeden det skolke tak mam zaplatit skolne za dve deti 14 eur a az potom nam da oznamenie o odstupeni zo skolky...neviem ci mala na to pravo sak tam neboli ani cely den jedna bola 2 hodiny a druha bola 4 hodiny...vie mi niekto povedat ako to vlastne ma byt???

dejnas
8. sep 2012

@miichalka má na to právo... deti boli v škôlke... je úplne jedno, či na pár hodín, alebo celý deň...

maminka11
9. sep 2012

@miichalka je to spravne, co iba jednu hodinu je dieta v ms musi rodic zaplatit skolne a stravu za odobrane jedlo