Čo jedia deti v škôlke?

24. nov 2023

Ahojte, dcérka nám nastupuje pravdepodobne od januára do škôlky, tak ma zaujíma čo zvyknú deti v škôlke jesť?
Majú tam normálne 3-4 jedlá do dňa? Ja sa vôbec neviem dopátrať k jedálnemu lístku v našej škôlke a ani iných v mojom okolí.
Chcela by som vyskúšať malej pripravovať tieto jedlá keďže je dosť vyberavá v jedení a bojím sa že tam bude hladná, keď je hladná tak je pekne protivná. Má 2,5 roka. Ja si pamätám len tie fajné natierky s chlebíkom a kakauko zo škôlky 😃
Prosím vás, ak máte nejaký jedálny lístok k dispozícii k nahliadnutiu budem vďačná 🙏🏼 viem že sa to môže líšiť ale pre inšpiráciu mi to pomôže.
Ďakujem

elzus
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elzus
24. nov 2023

Napríklad takto

ariannazara
24. nov 2023

Napíš mi správu pošlem ti nás jedálny 😅 mam sfoteny co mali ten týždeň

lucijalucy
24. nov 2023

U nás takto napríklad

lucynecka
24. nov 2023

U nás takto

slavomira236
24. nov 2023

@elzus bravcovy rezen vyprazany??moji za 6rokov v skolke rezen nemali.

blumie
24. nov 2023

Toto bolo u nas v skolke tento tyzden, inak sa da pozriet na https://www.eskoly.sk/ tam len zadas nejaku MS z listu ziadne meno a heslo nemusis zadavat.

maranco
24. nov 2023

@slavomira236 je to porušenie vyhlášky
h) vyprážané jedlá sa nepripravujú pre deti v materských školách,
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2...

elzus
24. nov 2023

@slavomira236 on bol pečený v rúre tam je hviezdička. Nie originál vyprážaný

4stanka4
24. nov 2023

naši majú napríklad toto

beata_k
24. nov 2023
ukulela
24. nov 2023

Skusaj natierky, rozne polievky.... hlavme tie natierky.

paciko9
24. nov 2023

Aj nasa panicka nezje doma skoro nic, stale varime dookola to iste. Doma sa jej doprosujem aby jedla. Tiez som mala s toho paniku. Ale v skolke zje vsetko co jej nalozia. 😊

1mina
25. nov 2023

Moja tiez doma vymrva a zrovna mi ju ucitelka v skolke chvalila ze zje viac ako chlapci 😂 a kolkokrat spomina taku natierku a polievku zo skolky, ale ked to speavim doma, tak ze to neni take dobre ako od kucharok v skolke 🤷😂

jennimia
25. nov 2023

@elzus vy mate riadne smakocinky v skolke moja ma kazdy tyzden to iste ako rezance so slivkovym lekvarom alebo rybu ako hermelin alebo bravcove plece s cestovinou

jennimia
25. nov 2023

Nase sice uz starsie, davno som nefotila😅

jennimia
25. nov 2023

Maminky u vas tiez deti dostavaju len polku z ovocia napr hruska a jablka polku banan tiez a pomaranc na mesiaciky rozoberu a tie daju na polku? Ze 1 pomaranc je na celu triedu napr ?

1mina
25. nov 2023

@jennimia nie u nas cele, nosi to v batozku domov hrusku, banan, jablcko, pomaranc...

stevvvka
25. nov 2023

Nepotrebuješ KOnkretny jedálniček, každá škôlka to ma inak, podstatne je, že kuchárky idú podľa normy, majú dane, že v týždni musí byť na obed strukovína, zelenina, mäso, ryba, 1xtyzdenne majú sladký obed...
Ranomaju desiatu, na obed polievka plus hlavne jedlo a olovrant. Od hladu neumrie neboj sa. 😊

jennimia
25. nov 2023

@1mina vidite moja ani to nesmie, ak to nezje smola ale domov brat si nesmie, minule chcela ze malemu bracekovi vezme slivku polku do ov lebo ona nema rada no nedovolili ze ked si neprosi ma nechat ostatnym aby si mohli dat 🤷‍♀️

1mina
26. nov 2023

@jennimia to nechapem, asi maju tak malo ovocia ze to polia ? Nasi dostavaju normalne cele kusy, ale presne moja dcera sice rada papa ovocie, ale ona to nosi domov si zjest alebo ze aj bracekovi dat ochutnat take zo skolky 😃 a aj take veci ze cerealne tycinky, jogurt, vyziva ak maju na olovrant a nezje si to zabali do ruksaku

1mina
26. nov 2023

@jennimia a k tomu maju asi aj pomimo nejake jalbcka co nie su v jedalnicke, lebo pravidlene poobede ked pridem a cakam na dceru kym sa dohra 😂 ucitelka im rozkrajava navyse po olovrante jablka a ponuka aj synovi co do skolky ani nechodi

jennimia
27. nov 2023

@1mina moja len ked mali tyzden ovocia sme mohli doniest a mohli jest aj to sa ale polilo, ja som chcela zo zahradky jablka hrusky hrozno a nic mi nedovolili ze len to co maju v jedalnicku mozu( jedna ucitelka) ale druha triedna ta im aj marshmalouns kupi 😅 pri nej aj kolace mozem detom doniest ale pri prvej nie🤷‍♀️ no mna dost hneva to ze neplatim male peniaze za stravu a dostanu len polku ved to je chore

maranco
27. nov 2023

@jennimia ak chceš dodávať do školskej jedálne ovocie, musíš sa zaregistrovať na hygiene, jedáleň nemôže prijať potraviny od hocikoho bez toho papiera z hygieny.

saxana000
27. nov 2023

@slavomira236 vyprazany mala vzdy skola a skolka mavala na prirodno.byva to v jedalnicku v poznamke

maranco
27. nov 2023

@jennimia Registrácia na regionálnej potravinovej a veterinárnej správe je zdarma a nie je administratívne náročná. Je to potrebný krok, aby v prípade nejakých zdravotných problémov vedeli vystopovať alebo vylúčiť zdroj ich problémov.

tanyag
27. nov 2023

@jennimia U nás dokonca celé balenie jahôd dostanú a môžu si vziať domov, 2-3 slivky, 2-3 mandarínky, ...atď. moja to ani nezje ale dajú jej do skrinky a potom si to berie domov...

1mina
27. nov 2023

@jennimia je to skoda ozaj, lebo moja uplne v pohode zje cele ovocie aj viac kusov ale rada si ho nosi domov proste, a maloktore dieta moznonaj vladze hned po obede si zjest tu svoju polku ovocia.... nastastie u nas neni nejak problem so stravou, aj ked som sa jej pytala ze napr na ranajky vie zjest svoje dva chlebiky a este si pyta tak jej este daju 😂 a pritom je chuducka ale lubi sa najest

jennimia
27. nov 2023

@1mina prave my mame problem s jedenim a musime ju doslova nutit aby jedla je hrozne chuda vsetko na nej vysi🙈 az 2 chlebiky? Nasi maju len 1 polku a ze ked chcu duplu tak uz neni 🤷‍♀️ a to sme nie sukromna skolka kokos 🤦‍♀️