Ako jedia vaši drobci v škôlke?

iveta143
4. sep 2018

Ahojte maminy.chcem sa opytat...moja dcerka nastupila do skolky ale v jedle je velmi vyberava uz odmalicka. Vase ratolesti zjedia vsetko alebo su aj deti ktore len "zobkaju". Bojim sa aby mi neschudla.bude mat vobec inspiraciu zjest aj nieco co predtym nechcela? Dakujem

lubik87
4. sep 2018

Môj prvý polrok jedol.leb suchý chlebík alebo rožky ..to čo ochutnal.mu nechutilo tak to vzdal aj pri ďalších obedoch ...potom začal polievky a ryžu s maskom.potom zemiak s maskom...doteraz ani doma nezje cestoviny , sladké obedy buchty palacinky koláče ..nieje na sladké ...a mliečne polievky ...a tie ich otrasné pomazanky neje doteraz :D

pribinak
4. sep 2018

niektori rodicia poobede ked pridu po deti donesu pol obchodu. cize deti sa rychlo naucia, ze nevadi, ked nejem, ved mama - oco nieco prinesu.
ja som nosila len ovocie, sem-tam nejake orechy, ci maly keks, ale nie co vidim u niektorych rodicov a syn sa naucil.
jasne, ze ani ked koncil skolku nejedol vsetko, ale naucil sa na vacsinu jedal.

pribinak
4. sep 2018

a mali sme na nastenke recepty s natierkami a kolacom, tak sme to spolu so synom robili doma, aby mal pocit, ze je to super jedlo v ms

masinka
4. sep 2018

nasa Julka ked nastupila do skolky, tak pri vyzdvihovani hlasili ucitelky kto ako papal..... Misko... zjedol len polievku, druheho sa ani nedotkol, Jurko, masko pobabral, zemiaciky vsetky nechal.... Julka, pytala duplu .... ked to takto bolo uz treti den, tak mi to bolo az blbe.... ze si zrejme myslia, ze jej doma ani jest nedavam 😀 ale teda velka cast deti jedla naozaj malicko....

prevenar
4. sep 2018

@iveta143 super , ako doma 😀 ..lebo sme nosili komplet nasu stravu 😲

mogaa
4. sep 2018

U nás je veľa takých mamičiek že si povedia že veď v škôlke sa naučí jesť a deti dajú do škôlky nepripravené - nevedia sami jesť a potom sa čudujú že deti im nejedia alebo schudnú lebo zjedia málo. Jasne že 3-ročné dieťa ešte nevie jesť poriadne napr.polievku, ale u nás boli deti čo nevedeli jesť ani zemiaky ani ryžu proste nič....V skupine mali 2 učiteľky a tie tým najmenším pomáhali alebo im pár lyžičiek dali a potom to už bolo na deťoch kto koľko zjedol...Detí bolo v skupine 20, 2 učiteľky a na obed bolo cca 45minút....Ono záleží koľko je tam takých nepripravených detí, je jasné že učiteľka sa nebude celý obed venovať len jednému dieťaťu ktoré bude krmiť ako doma mama....Ale deti sa tam naučia jesť, teda aspom niečo lebo pochopia že inak budú hladné. Učiteľka mu môže dať pár lyžičiek ale nie celý obed, lebo ich je tam veľa. Ale zase sa netreba báť, keď nezje obed, poobede je chlebík - tak od hladu nezomrie🙂

mogaa
4. sep 2018

A keď sa bojíš toho že jej nebude chutiť, tak tým sa zbytočne trápiš.....Uvidí jesť ostatné deti, tak niečo zje aj ona....A práve preto je tá škôlka dobrá že deti sa tam naučia jesť aj nové jedlá čo doma bežne nejedia. Je pravda že niektoré im budú chutiť, iné nie, ale ani dospelému nechutí všetko. Ale niečo zjedia aj keď zo začiatku to bude také zobkanie🙂

iveta143
autor
4. sep 2018

Dakujem vsetkym za povzbudenie...ja som si fakt myslela ze len moja je taka vymyselnicka...snad sa nauci...

sorciera24
4. sep 2018

moj zje vsetko, ako fakt nakompletku, ale od polroka som varila vsetko aj ho uvila...je velky jedak, praveze opacny problem, ten kusok chlebika mu asi enstaci, lebo ja musim tiez doniest poobede cosi,a le z dovodu, ze mu je malo, hoci zje vsetko a aj pyta na pridavok (a to nie ej gula), on to vybeha.....

evittam
4. sep 2018

@sorciera24 Presne ako u nas. Aj syn aj dcérka žiadny problem a s váhou žiadny problém-skor by kludne mohli mat o nejaké kilecko viac. A ono skor ani nie sú hladni poobede len proste doma su zvyknute tie deti,ze tu im das jablcko,tam keksik a v skolke maju rezim-bud zje alebo ma smolu ak si spomenie, že chce neskôr...😉

deti95060810
4. sep 2018

moje deti v MŠ nejedli...alebo veľmi málo. chodili odtiaľ hladné ako vĺčence....

romiada
4. sep 2018

@iveta143 moja dcera neznasala tie pomazanky na ranajky. Raz ma za to "sfukla" riaditelka skolky vo dverach ze to sa tak nemoze...ze to musi jest. A ja jej na to: viete co? Nemusi. Doma ma plnohodnotne ranajky, takze ak nechce, treba ju nechat, ja s tym problem nemam. A po tomto uz s tym dala pokoj 😉👍

katkullka
9. sep 2018

Moj maly má 3,5 je doma preberavy a nezje hocičo ale odkedy je v skolke tak tam zje vsetko a minule si pytal aj duplu lebo mu tam chuti lepsie ako doma. K obedu mali parene buchty s lekvarom a zjedol dve a ked sa vyspinkali dostali chlebik s pomazankou a aj tie zjedol dva. Tam mu chuti lepšie ako doma.