Čo robiť, ak 6-ročná dcérka nechce spávať sama?

lucynell
31. dec 2019

Ahojte poradte co mam robit dcerka 6rocna nechce spavat sama v detskej izbe zaspi ale iba ked som pri nej akonahle zaspi chvilku pockam a idem do spalne dvere ma otvorene dokoran takze bat sa nemusi nema coho ale vYdrzi max 4hodky a dojde do spalne alebo musim ist k nej naspet do izby ale mam strach ako to bude kedze v maji nam pribudne babatko alo to bude vsetko😳

habibim
31. dec 2019

Presne toho sme sa báli aj my... A nakoniec prišlo bábätko a ona sama asi 2mesiace predtým nez sa narodilo odišla... V jedného dňa na druhý prišla, že chce spat už sama vo svojej izbe a nemusíme tam s nou byť ona je veľká.. Problém potom bol keď malý prišiel, a ona chcela byť s nami keď aj on, asi týždeň to trvalo (zrejme žiarlivosť, strach) .. Ale uspokojila sa s tým, že keď ocko pôjde pracovať (chodí po teréne) tak môže spat so mnou a bracekom v spálni... A tak to mame zaužívané dodnes... Príde to samé.. Do mája času dosť... Ale je pravda, že sme s ňou veľa hovorili, že bude veľká sestra, bude kráľovná svojej izby, atď atd

evittam
31. dec 2019

@lucynell Syn spaval sam vo vlastnej izbe cca od 1roka, dovtedy sme spavali všetci spolu nakoľko sme nemali este spálňu. Jasne ze niekedy príbehol. Dcerka sa narodila ked mal skoro 6. Ziadny problém. A od 3.mesiaca dcerky pekne spavali spolu vo svojej izbicke.

gabika0825
31. dec 2019

@lucynell Lebo nie je naučená spať vo svojom a sama. Keby ste ju na to učili skorej tak je to v poriadku. Kamarátka má tiež 5 ročného chlapca a mala tento problém, lenže on snimi spával od narodenia v posteli. Potom mu spravili izbu a nechcel dlho, mal až amok hysterický keď mali ísť spať a kamoška ho poslala spať do izby. Tak potom to urobila tak že mu vysvetlila že sa mu nič nestane že oni by sa zobudili keby niečo a pomaly to skúšali. A teraz vraj občas prilezie k nim ale už to nie je také a pekne vie zaspať.

7rebeka11
31. dec 2019

Aj my máme presne to isté. Mala 4,5 ročná kým spí s nami v posteli, prespí pokojne celú noc. Akonáhle je vo svojej izbe, aj 10x za noc volá maminka!!! Koľkokrát rezignujem a je pre mňa jednoduchšie ju nechať u nás v posteli, lebo vstávať ráno taká nevyspana do práce nie je ktovie čo. A to tiež v máji čakáme druhé bábätko. Neviem čo bude, jedine ju učiť stále na jej posteľ

leskovael
31. dec 2019

@gabika0825 no u nas napr spal maly sam vo svojej izbe od roka... Dokonca chcel spat iba u seba aj ked som ho občas volala ci nechce jednu noc spat s nami... Mne to chýbalo...a nechcel... Potom pred 5tim rokom začalo to, že ked išiel na ecko v noci tak už prišiel ku nám do rána.. Prišlo sťahovanie a dočasne sme asi 4mesiace spali v jednej spálni, po prestahovani už nechce spať sam v izbe a bude mať 6.. Čiže naučený bol spat od malinkata sam a zrazu ho chytilo ze sa boji a spi u nás, aj spat musíme chodiť s nim.. Takže nie vždy je to o tom či sa dieťa učí od mala spat samé.

evittam
31. dec 2019

@leskovael Lenze si zabudla na jednu podstatnú vec u vas a tou je dosť veľká zmena ci uz pre vas tak este viac pre dieta-stahovanie.😉 A ano deti maju vyvojove obdobia a aj tie naše niekedy prisli častejšie niekedy aj mesiace vôbec.😉

leskovael
31. dec 2019

@evittam tak ano bola to určite zmena, ale ono to uz začalo ako 4,5r, začal chodiť k nam do postele vnoci a to sme byvali ešte v starom. Takže podla mňa sa len dostal do veku kedy sa začína možno báť tmy, chodil do škôlky takže ani s nami už nebol celé dni napr a podobne, viac veci si uvedomuje.. Tak isto aj strach.. ved ja si pamätám tiež som sa necítila 2x dobre v tme a to som už bola aj školáčka a bala som sa pomaly na wcko v noci ísť.. Určite beriem do úvahy aj zmenu, ale myslím si, že má teraz obdobie také kedy nas možno viac potrebuje pri sebe, aj v spánku, aby sa cítil istejšie..

briseovna01
31. dec 2019

Ahoj, náš je rovnako starý a tiež pri ňom zaspávame buď ja alebo manžel, keď zaspí presúvame sa do spálne a spí sám normálne do rána. Ak má zlý sen zobudí sa a príde do spálne tak si jeden z nás k nemu musí ísť ľahnúť. Nebude to trvať naveky takže mne to nevadí. Máme tiež malé mimi a buď ide ona spat skôr, alebo s jedným zaspava jeden a s druhým druhý. Ak náhodou manžel nie je doma, tak uspim prv malú a potom ide spať on. U nás to nie je nejaký problém, zvládame to v pohode.

gabika0825
2. jan 2020

@leskovael Ale v takom prípade mu trebalo vysvetliť, aby si lahol do svojej postielky a nie chodiť za vami. Jasné že keď to dovoliš tak si na to zvykne. Treba ho to naučiť znova , porozprávať sa o tom čoho sa bojí, vysvetliť mu že je veľký chalan a mal by spať sám, poprípade porovnať a povedať mu že iné deticky v jeho veku spia tiež samé a že či on je male dieťa keď musí pri mame. Určite ked takto na neho pôjdeš tak sa nauči. Veľa štastia