Dali by ste dieťa do škôlky, keď ste doma?

katarinka1990
12. aug 2020

Ahojte, v septembri ma ist najstarsi syn (4 roky) prvy krat do skolky, doma mam ešte 2 ročného a 2 mesačného. Veľmi sa teší medzi deti, je to veľmi spoločenske dieta. Ale teraz k veci,kedze zas počty ochoreni stupaju dali by ste dieťa do skolky hoci ste doma? Ja uvazujem o odklade, ak take nieco v skolke vobec je. Lenze ked si zoberiem nakazit sa moze hocikde. Ved uz sa stretávame aj s rodinou, obcas ide so mnou do obchodu, takisto k doktorom.

simonah73
12. aug 2020

@katarinka1990 ani moje nebyvali chore kym nenastupili do skolky, tak sa na to velmi nespoliehaj 😉 a teda ani teraz uz nebyvaju chore ked si vybudovali imunitu, no nech daju raz - dvakrat do roka nadchu ci nejaku anginu.

jana_eyre_2
12. aug 2020

@katarinka1990 presne podľa mňa by bolo fajn aby tam nespaval, čo vravia moje skúsenosti ale aj mojich známych, najviac chorôb deti začali nosiť ak bývali v škôlke aj poobede.. to by mal aj kolektiv ktorý v tom veku zväčša už dieťa potrebuje..

Stredná v 4roch rokoch chodila do súkromnej škôlky ktorá bola len do 1dnej a nespavalo.sa tam, chorá nebola.. keď potom nastúpila do statnej škôlky začal sa kolotoč chorôb aj u nej.. ale tak my nie sme dobrá vzorka asi, moje decká sú všetci alergici, a kým neboli na licbe tak to bol kolobeh.. veľa zdravia zelam..

simonah73
12. aug 2020

@jana_eyre_2 nie vzdy je to pravidlo, moja starsia, kedze to nie je velky jedlik a doteraz nezje vsetko tym ze mama bola cerstva dochodkyna chodievala cely cas len doobeda a byvala chora.

jana_eyre_2
12. aug 2020

@simonah73 ja netvrdím, že to je pravidlo, len že to sú moje skúsenosti.. pri deťoch neexistujú takéto pravidlá v ničom asi..

majusska202
12. aug 2020

@katarinka1990 ja dávam do školy, však ak by to bolo extra zle necháš si ho doma potom.

via88
12. aug 2020

@pribinak oh veru, toto je dobry postreh, nas nastupil v septembri a mali sme doma vsetko, ruky nohy usta, nadchy, sople, kasle a taku anginu, co sme schytali od neho vsetci, ze som myslela jednu noc, ze sa zadusim, 39tky horucky tyzden, v skolke nebol do jari asi ani polovicu casu, nechcem aby to zle vyznelo, ale kam sa hrabe corona 🙂) to nehovorim, ze ja som mala este aj cierny kasel, kto vie ci nie aj maly, spatne mu to z krvi neukazalo uz, ale kaslali sme ako najati ... tiez taka respiracna chutovecka... choroby budu ladejake na zaciatku, tomu sa clovek nevyhne. Ja by som dala.

danielahamar
12. aug 2020

Áno, bez mihnutia oka dala

vroni
12. aug 2020

Dala. Moje deti neboli choré pred školkou a ani počas, žiadne skolkarske choroby sa nekonali a to sa škriatok kamaráti s "morovou ranou" (to dieťa som za štyri roky škôlky bez soplov, kašľa ci horúčky snáď ani nevidela)

jantato
12. aug 2020

@katarinka1990 ked sa teši tak ho daj, vyskuša si a ty uvidiš ako bude a potom sa zariadiš. Moji obaja chodili vytešeni do školky a to cely čas, veľmi ich to tam bavilo a teda mladšieho ešte bavi.

asia83
12. aug 2020

@katarinka1990 Áno. Sú prázdniny a sme chorí všetci. Prvá dcéra (ona ide do škôlky), potom ja, syn a teraz muž. Takže sa dá nakaziť aj inde. Už bolo nudy dosť. Kolektív v škôlke jej treba ako soľ.

maximilie
14. sep 2020

Nie nedala