Dáte deti v júni do škôlky?

katik999
14. máj 2020

Pýtala som sa už v školáckej skupine, ale nikto mi neodpovedal zatial a týka sa to aj skolkarov. Vy dáte detičky do školky, ked ich otvoria? A ked nedate, ostava ocr alebo nie, lebo som čítala toto a teraz neviem... https://www.parlamentnelisty.sk/spravy/ekonomia...
Dakujem za odpovede

katulienkax
14. máj 2020

@amienne ale ved skolka nikdy povinna nebola tak netaraj povinne su len zakladne skoly, nikto nikoho nenuti dat deti do skolky predsa

katulienkax
14. máj 2020

@asia83 ano ti zdravotnici na SK su strasne prepracovani az sa smejem, ved ani zubar ma neosetri a ORL ma ani vidiet nechcel a nemocnice su poloprazdne lebo korona , skor take predavacky, su prepracovane a potom ti studenti co robia vytery ale ti to robia casto dobrovolne

asia83
15. máj 2020

@katulienkax Je tu všetko opačne. My sme Kocúrkovo, nie Slovensko. Zdravotníci sú na tom rovnako ako predtým, nemajú viac roboty, práveže menej, ako ste aj opísali. Starí ľudia v najlepšom čase na nákupy, kedy mladí nemôžu, no stále sú v obchodoch tí najstarší po jedenástej, pred deviatou. Deti nemôžu do škôl, škôlok, hlavne že stále sa stretávajú bez rozostupov, nesedia doma furt.

miriam11
15. máj 2020

@katik999 keď sa bude dat, určite dám. Potrebujem pracovať.

dovozadokoca
15. máj 2020

Dala by som hneď, som síce na materskej, ale mám skúšky a spoliehala som sa, že jedno dieťa bude fuč. :D Tých 300 potvrdených chorých by ma teda nezastavilo.

dzina007
15. máj 2020

Moji do skolky nepojdu. Ak bude platit OCR budu so mnou doma ak nie pojdu k starkej. Nie preto ze sa bojim virusu. Ale nepaci sa mi tie vymysli nad ktorymi uvazuju. Aby si deti v kuse dezinfikovali ruky aby mali od seba odstup a nehrali sa moc spolu pripadne obmedzene hodiny skolky co mi situaciu neriesi ak v nej nebudu moct stravit 8.5 hodiny.

bibi33
15. máj 2020

urcite oboch dam...
denne chodime okolo velkeho mestskeho ihriskoveho arealu a vcera som tam naratala 57 deti,kopec bez ruska;hrali basketbal,korculovali,cvicili,posedavali v skupinkach... tak mozu ist aj do skol a skolok...
najlepsie je pritom pocuvat rozhovory mnohych ihriskovych mamiciek,ako im toto cele vlastne vyhovuje,su doma,v klude si porobia,nemusia sa nikam ponahlat-do skol a na kruzky a este im stat daco plati... vsak muz potiahne zas,ako ked bola na materskej (to,ze napr.kamoska ma muza strhaneho,lebo robi ako kon,a zenuska by pritom mohla ist naspat robit,9-rocne dieta by im postrazila jeho sestra,ale vsak ved na ocr je super doma...)
radsej dam deti teraz,akoby mali zacinat az v septembri (syn bude skolak uz-cize novy kolektiv,priestory,vsetko),ked dojde "soplava" sezona zas a ta dlho ocakavana x-ta vlna korony... pretoze ta korona tu bude stale a co teraz?nedame tie deti zas polroka nikde?zavreme zase vsetko? to nas cele SK polozi na lopatky... cielom tohto nebolo koronu zastavit,ale spomalit...

elizita
15. máj 2020

@michala11111 deti su doma neni 4 mesiace, ved od cca 16.3 su zatvorene skolky.. to su este len 2 mesiace

amienne
15. máj 2020

@daisylucky ano sak ja to tak beriem a rozumiem, ze niekto musi s existencnych dovodov dat. Ja som len reagovala na dota ci dam alebo nie 😉

amienne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maciatkolulu
15. máj 2020

@asia83 dofrasa na vás treba naozaj to vysnene zahraničie! Myslíš, že v AT sú ocr??? Hovno, že sa tak musím vyjadriť, škôlky sú celý čas, zobrali iba deti zamestnaných rodičov, si predstav, ze bez obeda u nás. Teraz 18. Nastuoujubdetibdinskolky a opäť si predstav, ze idú iba deti ZAMESTNANYCH rodičov a potom predskolaci, po nich jedinacikovia a deti, ktoré sa potrebujú lepší v nemčine, materská a bezamestni majú smolu, ved ja neviem, vírusy sa robili, kopec ludi je bez práce, problémy, opluvali ste sa na uliciach, ruská, ruská ruská a teraz ste diskriminovane, lebo sedíte doma s jedným deckom??? Ale ocr manžel s radosťou poberal pripadne, to už nevadilo, že si doma aj ty, ako hnidy😂😂😂

amienne
15. máj 2020

@katulienkax prosim citaj s porozumenim. Ja viem ze to je dobrovolne. Vravim, ze aj keby to bolo povinne nedam. Ja nikomu svoj nazor nevnucujem. Tak poprosim slusnost v konunikacii. A mimochodom 5 rocne deti ju uz budu mat povinnu.

mogaa
15. máj 2020

@maciatkolulu ja som tiež len pozerala ako puk - tu niektoré mamičky doma na materskej a manžel doma na OČR s druhým dieťaťom a potom budú vyplakávať že nemajú peniaze....prípadne ešte vláda bude potom tá zlá že zamestnávateľ musí prepúšťať(lebo dostal malú pomoc) a prepustí práve tých čo boli na OČR....pritom je nad slnko jasné že vo veľa firmách sa bude prepúšťať a pôjdu hlavne tí čo ostali na OČR a nie tí čo chodili do práce v čase korony(teda tam kde zamestnávateľ fungoval)...potom sa budeme sťažovať že na nič neni, pritom niektoré mamičky by boli najračej na OČR až do vynájdenia vakcíny(samozrejme potom zase nebudú chcieť očkovať)....

lienka77
15. máj 2020

Ja osobne si myslím, že sa nemáte čoho obávať. My žijeme v Štokholme a deti sú po cely čas epidémie v škole. Ani jeden prípad covid sme v škole nemali. V škole musia byt len zdravé deti, žiadne rúška, žiadne sociálne odstupy .... len rodičia do školy nesmú.

miriam11
15. máj 2020

@asia83 mne to diskriminačné nepripadá. Ved pracujuci rodičia potrebujú zarobiť a ísť do práce, lenže nemôžu, lebo škôlky sú zavreté. Matky na MD a RD sú doma po celý rok, tak nech pochopia situáciu a nechajú si deti doma, keď počet detí bude obmedzený.. Co na tom nechápeš??? A ešte sa cítiš ukrivdena?

felycity
15. máj 2020

Zatiaľ nedám, záleží aj od podmienok zo školy, my máme poruchy učenia a tento individuálny prístup v učení nám ohromne vyhovuje. Absolútne nepovažujem za diskriminačné to, že deti rodičov, ktorí sú doma by ostali doma / osobne si myslím, že postupne sa to bude meniť/, zabúdame, že ide o výnimočnú situáciu, a preto žiaľ príchadza aj k nejakým kompromisom, či " obetám". Nemyslím, si, že dieťa ak nenastúpi, tak bude to mať až taký "zlý "vplyv, ak to nejde, ako rodič by som hľadala riešenie, deti sa môžu stretnúť už spolu vonku, rodičia môžu doma pokojne s deťmi pracovať , je mnohoo možností. Každý by sme mohli teraz kričať, že to je diskriminácia, že ja nemôžem ísť do práce, lebo sú niektoré časti zatvorené a iní môžu a takto by sme mohli ísť dookola... Takže počkajme si ako to celé bude, aké budú nariadenia a opatrenia, nakoniec zistíme, že mnohým deťom nebude vyhovovať teplo, rúško, odstup a Budú chýbať ich kamoši, čo ostali doma. ďakujme za to, že tu nemáme toľko chorých, lebo ak by sme mali, tak zas by sme kričali, prečo tento štát niečo neurobí. Ver me, že tie obmedzenia sa budú postupne a rýchlo meniť tak, aby sme sa opäť dostali do starých koľají.

mogaa
15. máj 2020

@miriam11 pre mňa by bolo zase diskriminačné keby zobrali do škôlky dieťa ktorého matka je doma a moje nie, hoci ja chodím do práce...ale dúfam že vyhrá zdravý rozum a ak bude väčší záujem ako počet detí čo môžu ísť do škôlky - uprednostnia deti pracujúcich rodičov

luuckka
15. máj 2020

@daisylucky už sa nesmie uprednostniť dieťa kvôli trvalému príkazu pretože sa nejaký otecko zažaloval škôlku lebo nemohol dať dieťa tam kde chcel z kapacitných dôvodov a súd vyhral preto sa táto podmienka vypustila

markaterka
15. máj 2020

A čo budete robiť v septembri? Ani vtedy nedáte deti do škôl a škôlky? Ten vírus tu je a už tu aj zostane.

alchemilkazltozelena
15. máj 2020

@markaterka budu 10 rokov sediet doma a hovorit si "nevzdavajme to, vydrzme, dobre bude" aj s matelkom na cele 🤦‍♀️ a 1 nakazenym denne 🙈

markaterka
15. máj 2020

@alchemilkazltozelena no presne. Ja by som školy škôlky otvorila a nie, že dobrovoľne. Zas to budú všetci len zneužívať.
Nevedia pochopiť, že ten vírus tu už bude navždy. Ako je tu chrípka a všetko ostatné.

nataliaseidlova
15. máj 2020

Ja 4 rocnu nedam do skolky, lebo som doma s 1.5 rocnym. Dovod je aj ten ze mladsi dost zle znasa skolkraske choroby, z obycajneho kasla skoncil mladsi na ARE takze toto mi fakt nechyba teraz no a dovod je aj ten, ze som doma takze nech su tam deti pracujucich rodicov, nech moja zbytocne nezabera miesto a aj ucitelky budu mat co robit deti chranit a dodrziavat vsetky hygienicke pravidla, takze cim menej deti tym lepsie aj pre ucitelky.

bibi33
15. máj 2020

@alchemilkazltozelena budu zavreti do ockovania,ale samozrejme ockovat nebudu,lebo ktovie co v tej vakcine je😂🙈mnoho ludi si protireci🙈

mogaa
15. máj 2020

@bibi33 veď kolektívna imunita ostatných očkovaných detí ich ochráni😉

dzina007
15. máj 2020

myslim ze vela mamieciek neda nie preto ze sa boja virusu a cakaju na ockovanie. ale co sa rozpravam v okoli vadia im tie podmienky.
Ruska 8 hodin na ustach
v kuse ruky dezinfikovat - ved to ako kozu rozoziera
socialny distanc - odstup deti od seba, obmedzovanie sa hrania spolocne
obmedzene hodiny vyucovania - kde sa hovorilo o skratenych hodinach
urcene casy kedy moze clovek priviest a odviest dieta aby sa v satni nestretvalao vela ludi naraz

toto su veci preco nechcem dat dieta do skolky a preco ich radsej necham doma so mnou alebo starkou.

aby nahodou zazivali to co vo francuzsku - tak aj syn co skolky miluje ju znenavidi

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1997224_smu...

je to sice asi uz extrem.. ale kym nebude jasne povedane ako to bude radsej nech sedia doma

maciatkolulu
15. máj 2020

@dzina007 už je vydané nejaké rozhodnutie, nariadenia, alebo podmienky??? Ja neviem ako vo Francúzsku, ale tu nie, že s kolkári, ale ani školáci nemajú počas vyučovania na ústach ruská, to si kde vyčítala, že 8 hodín? A skolkari...

mogaa
15. máj 2020

@dzina007 rúška sa majú čoskoro vonku rušiť a v škôlkach chodia deti v okolitých štátoch bez rúšok - teda vo vnútri, majú ich mať len vonku....rovnako školy nebudú fungovať ako klasické vyučovanie skôr sa bude uprednostňovať aby boli s deťmi vonku(v rámci možností).....rovnako si nerobím ilúziu že deťom v škôlke budú čistiť riky každú hodinu alebo 2 - možno tak ako doteraz, čiže pred jedlom, po toalete a po návrate z vonku.....

maciatkolulu
15. máj 2020

@mogaa naše deti v AT nemajú ruská ani vonku, ani vnútri ani nijed, deti do 6 rokov nemusia nosiť vobec

mogaa
15. máj 2020

@maciatkolulu tu sú zatiaľ rúška povinné a pre deti od 2rokov, ale už ich chcú na von zrušiť lebo aj tak to veľa ľudí nedodržiava....

maciatkolulu
15. máj 2020

@mogaa ale vonku dvojročné dieťa s Ruskom??? Tu áno vo vlaku ani nikde, proste do 6 rokov nič, škôlka bude teraz od 18 pre deti aj nezamestnaných, ale predskolaci uprednostneni, plus jedinacikovia a deti s potrebou učenia sa jazyka. Dieťa sa odovzdá dole a učiteľky tiež nebudú musieť mať pri deťoch ruská, iba pri preberaní a rodič tiež iba pri odovzdávaní a preberaní, žiadne krížik kde stat a podobne kreteniny, lebo v škôlke v stvrcoch a na ihrisku zvesela nanhromadke, už fakt trápne