Dcéra sa všetkého bojí. Poraďte čo mám robiť

elena6044
9. aug 2011

☹ Moja dcera ma 4 roki a strašne sa všetkeho boji uš 2 tyždne nespavame dovod deti pri našej bytovke.Poplašili ju že exystuju strigi bosorki a strašidla .Uš sme jej to všeliako visvetlovali že ju oklamali že to su vimisli ale nič nepomaha chodi som nov dokonca aj na zachod spava snami uš 2 tyžden ja uš neviem čo je to spat celu noc a viete poradte mi

ichbinich
9. aug 2011

Kdesi som citala, ze ked sa deti boja napr. strasidiel, ze sa doporuca ist pozriet pred spanim pod postel s baterkou, ze tam nie su, alebo teda ich tou baterkou vyhnat.
Bohuzial 4 rocne deti nechapu logicke vysvetlenia, takze vysvetlovat, ze ju oklamali, asi nepomoze, ako sama vidis.
Proti strigam mozes skusit taky trik, ze kupite kaktus (lebo ma pichliace) a povies dcerke, ze strigy a bosorky sa kaktusu boja, ze kde je kaktus, tam nepojdu. A das ho do dcerkinej izby. Bude sa on starat a bude sa citit v bezpeci, lebo strigy sa boja kaktusov 😉
Ked nechces kaktus, tak si vymysli nieco ine, zaveste zvoknohru alebo dreamcatcher alebo si spravite spolu same z kartonu nejaku "ochranu proti strigam" a potom ju date do izby na stenu alebo do okna. Potom ale musi aj otec a stari rodicia vedeit o tom, ze je to ochrana proti strigam a brat to vazne. To je velmi dolezite, aby tomu naozaj verila (ako veri na strigy), a aby to malo aj ziadany vysledok.
Drzim palce!

elena6044
autor
10. aug 2011

@ichbinich dakujem za radu pokusim sa niečo stoho použit 🙂