Dcéra v škôlke nerozpráva

4. dec 2023

Poradte,doma sa jej usta nezavru a v skolke mi dnes triedna ucitelka povedala,ze dcerka nechce tam ani slovko povedat,ze nema tam preto ani kamaratov😢..dohovaram jej,ze nech rozprava,ucitelky ma rada..neviem v com je chyba..ma 5rokov a tvrdohlavu povahu,ale myslela som,ze komunikuje aspon s ucitelkami a s dvoma dievcatkami,co sa niekedy hra..mate nejake rady prosim?🙏

pribinak
4. dec 2023

Je prvý rok v škôlke? Alebo už chodila aj predtým?

autor
4. dec 2023

@pribinak chodila,ale aj casto chora..doma pekne rozprava,aj ked jej este 2pismenka nejdu,cvicime

katariiinkaa
4. dec 2023

Synovec mal podobný problém.. nakoniec z neho vyšlo že na nich pani učiteľka kričala keď sa rozprávali že majú byť ticho tak bol ticho už stále aby nekričala.. po čase to prešlo a zas fungoval normálne.

rebrambora
4. dec 2023

A ako jej dohovaras? Lebo 'Rozpravaj" alebo 'Preco nerozpravas' na taketo dieta velmi neplati.
Skus prist na dovod. Ja som tiez taka bola, dovodom bola hanblivost, prehnana naviazanost na mamu, nesamostatnost, neskôr sikana. Cize nejak inak na nu skus.

pribinak
4. dec 2023

A tento problém má od začiatku? Lebo ak je to dlhodobý problem tak by som zavážila psychologickú
To že nevie povedať nejaké 2-3 písmena nie je problém, to nevie pol triedy

Na ihrisku v parku ci v obchode komunikuje normálne? Nie je príliš naviazaná na teba ako na mamu ?

kacena4
4. dec 2023

ak naozaj NIC neozprava v škôlke (alebo malo?) moze ist o selektivny mutizmus, lieci to logo v spolupráci s psychologom. treba to podchytit kym pojde do skoly ... drzim palceky

tinkavvv
4. dec 2023

A minuly rok v skolke rozpravala?

autor
4. dec 2023

@tinkavvv ani nie,celkovo je taka plachejsia v tomto

mogaa
4. dec 2023

@tinkavvv presne to isté ma napadlo, či minulý rok rozprávala....ak ano a má druhé učiteľky, môže to byť tým...ak nie, tiež by som zvážila psychologičku....budúci rok v škole môže byť problém....

autor
4. dec 2023

@mogaa psychogicke asi tiez sotva povie🫣

tinkavvv
4. dec 2023

Tak v tom pripade by som to uz urcite riesila s psychologickou.

janickacrazy
4. dec 2023

No riešiť to musíš, keby mala 3-4 roky, tak ešte by to bolo ako tak, ale 5-rocna už je dosť veľká, za chvíľu pôjde do školy a potom už bude neskoro. Môj syn prvý rok v škôlke nerozprával vôbec, no on mal NKS, takže ani doma to nebolo lepšie. Potom sa postupne osmelil. Určite vyhľadaj psychológa a logopediu čím skôr.

brezza
4. dec 2023

Podla mna selektivny mutizmus. Treba to riesit co najskor.

pribinak
4. dec 2023

Psychologické budeš rozprávať hlavne ty, ona až neskôr a určite nejaký podnet pre ňu nájde

Toto vôbec nemusí byt že plachosť a hanblivosti, ale zdravotný problém