Dieťa sa bojí učiteľky v škôlke

daredelilah
6. máj 2021

Dobrý deň mamičky, potrebujem poradiť ohľadom škôlky. Syn nastúpil teraz v 4 rokoch do Mš ( mal zdrav. Problémi), najprv prvé 3 dní bolo všetko v poriadku, a teraz začal robiť ráno v škôlke doslova scény. Veľmi ma to trápi, popravde som to nečakala lebo deti mal vždy moc rad, nikdy som ho nemohla dostať z ihriska. Snažila som sa sním o tom porozprávať no jedine co mi povie je ze sa bojí, spýtala som sa čoho, s on ze pani učiteľky co ma hnedé vlasy lebo kričí ( ma rannú a vždy keď ju vidí tak začne plakať a nechce ísť do triedy). Pritom pani učiteľka je podľa mňa milá, sympatická, vždy sa opýta ci ho môže zobrať lebo inak on by sa mňa nepustil, a iné deti co si všímam s nou nemajú problém a viem aký je syn, niekedy nepocuvne a ak aj po ňom skrikla chápem to, ako mu ale vysvetlím že mu nechce zle a ze kričí lebo možno sa hádajú deti alebo si ubližujú a ona zo tak nemôže nechať? Ako to vyriešiť s nim aby neplakal ráno a nerobil "scény" aby si dal povedať? Už som skúšalapodplacanie sladkosťami že mu kúpim ak to zvládne, alebo že pôjdeme von, proste ho motivovať ale nepomáha. Zatiaľ je tam len týždeň tak neviem ci to proste samé prejde a musí si len zvyknúť alebo mam ísť za pedagogickou? Som s toho strašne nešťastná, a nemám sa s kým poradiť mam len partnera a ten si myslí že to nic nieje že to mám nechať tak. Ďakujem vopred za rady

luccija
7. máj 2021

@daredelilah ešte bude všelico😉musí sú zvyknúť, ak doma bola kľud pohodička si pokojná mama teraz je v kriku, musí si uzurpovat svoje miesto, počúvať pokyny učiteľky.V škôlke je kriku a plaču veľa.Niektorym deťom to trvá týždeň, mesiac a niektoré si nezvyknu nikdy.vysvetluj, motivuj...väčšinou si deti nájdu jednu učiteľku na ktorej lipnu je náhrady mamy a získa istotu.Je lepsie, keď ráno nosí muz