Dilema s chorobami v škôlke, mám pred pôrodom

evitka83
15. feb 2020

Kocky ani neviem, ako by som tuto temu nazvala. Riesim dilemu, ci nevybrat dceru so skolky na nejaky cas. Ma 5,5 r, dcera ma relativne dobru imunitu, zvlada choroby podstatne lepsie a menej casto ako jej spoluziaci. V piatok mi riaditelka oznamila, ze sa u nejakeho chlapca zistili mykoplazmy, dost sa im tam tocia chore deti, dieta sa prelieci a za tyzden je chore zas. Moja dcera bola chora iba raz a s miernym priebehom bez atb. Pointa je, ze som 37tt, sama som nachcipana a unavena, takze riesim ci risknem a necham dceru v skolke, alebo si ju necham doma. Mala je dost narocna na pozornost a hlavne v skolke dost napreduje, doma so mnou stagnuje, deti ju neskutocne tahaju, ma dysfaziu a oneskoreny vyvoj a mesiac mimo skolky na nej dost badat. Ale rovnako ma mata riziko, zeby doniesla mykoplazmy domov k malemu, resp ku mne, ja sa snazim expresne dat dokopy, lebo porod bude skor, bud indukcia alebo CS a desim sa predstavy, zeby som po sekcii este chrchlala a mala sa starat o maleho. Dceru som rodila prirodzene a uz vtedy som mala dlhu rekonvalescenciu. Babo rad 🤷🏻‍♀️😳

fiafia
15. feb 2020

Velmi som zvedava co poradia ostatne mamicky. Ja osobne by som nechala doma, no ja riesim vela co ak, co ked, radsej predvidam ako potom riesim 😊 vela zavisi od konkretneho dietata. Moja je viac doma ako v skolke takze tam by nebolo co riesit. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😊

katulienkax
15. feb 2020

Ked ma dobrú imuňitu tak by som ju nechala už nemá 3 roky už je zvyknutá poznáš jej priebehy ochorení

evitka83
autor
15. feb 2020

@fiafia ale praveze moja dcera nevypadava zo skolky, byva minimalne chora a s rychlym priebehom. Ja dceru dopujem bylinami a imunitu ma fakt, ze betonovu oproti inym detom 😉

hela_tn
15. feb 2020

Moja bola trochu mladšia a mala som ju doma 3 mesiace pred pôrodom,chcela som si ju užiť ešte ako jedináčika a zaroven som sa bála chorôb..taktiež po pôrode som ju mala doma skoro 3 mesiace, do škôlky šla až v júni,keď bolo pekne,potom cez prázdniny bola zase doma..neľutujem rozhodnutie,deti majú super vzťah,nehovorím,že to bolo ľahké,naopak bolo to veľmi náročné, lebo mladšia bola neodlozitelne dieťa,ale zvládla som..taktiež vieš doma pekne pracovať so staršou dcérou, kľudne ju naučíš viac ako v škôlke..

mogaa
15. feb 2020

@evitka83 ved keď je prihlásená tak ju nechaj mesiac dva doma a a budeš platiť len tých cca 20eur mesačne...po narodení dieťaťa uvidíš čo ti bude vyhovovať...jasne že predškolská dieťaťu veľmi pomôže a má to potom ľahšie v škole ako keby ostala doma a hrala sa sama, lebo ty budeš mať čo robiť s bábom...ide o to či od septembra už nastupuje do školy alebo ju chceš ten rok pokiaľ nenastúpi do školy nechať ešte doma....

evitka83
autor
15. feb 2020

@mogaa o peniaze mi nejde, chodi do sukromnej s bude mat odlozenu skolsku dochadzku, nepojde teraz do skoly.

kulumulu123
15. feb 2020

@evitka83 necitala som ine prispevky, ale za seba tiez mam dceru 5,5r a doma 1,5mesacne babo dcera ostava doma min.do konca februara tj 2mes.po porode.... ak mi so skolky nieco donesie co by urcite doniesla tak by Bola chora doma nielen ona ale Este AJ drobec to mi fakt za riziko nestoji.... Takto si to uzivame spolu ako rodinka je to moja super pomocnicka 😍😍😍😍

janage
15. feb 2020

@evitka83 ja som nechala doma cca 6 tyzdnov. Medzitym som ja sama dvakrat ochorela, ze 40horucky a babatko sa nenakazilo. Naopak ked dcera nastupila do prveho rocnika, vtedy donasala domov kde co, aj kiahne, molusky napr. A mladsia je uz teraz druhacka a katastrofa co uz nachytala. Medziinym aj tie mykoplazmy a chlamydie. A kadeco ine co som ani nechyrovala do vtedy ze existuje. Tym chcem povedat, ze prvak ti takisto moze kdeco dovliect k babatku a tam ani neuvazujes, ze by si ho do skoly nedala. Pozri vyskusas a uvidis. Pripadne sa porad s pediatrickou.

heidy222
15. feb 2020

@evitka83 mala som podobnu situaciu, malu som nechala v skolke lebo popri dojceni prvy mesiac a aj prave preto ze si potrebujem oddychnut aj cez den nemam sancu ju cely den zabavit (este aj v zime). Napotvoru dostala chripku, pravu, Ale ja som ockovana vdaka robote v nemocnici a nedostali sme to doma nikto,Ani 6tt babo. Ber to Tak ze nemozes dieta ani seba izolovat, choroba pride aj Tak skor ci neskor. Mimochodom mykoplazmy su Len slabo nakazlive pre ludi s normalnym imunitnym systemom

janickacrazy
15. feb 2020

@evitka83 Ja by som ju nechala v školke, ked teda vravíš, že bola chorá len raz tento rok. Mne ked sa narodil tretí syn, tak druhý mal 5 rokov, chodil do školky a nebýval vobec skoro chorý, ked sa malý narodil, tak normálne chodil do školky a nikdy nič nedoniesol, aj bábo bolo zdravé v pohode tie prvé mesiace, všetko bez problému. Zato tento tretí syn má teraz 4 roky a je chorý každú chvíľu, každé dieťa je iné.

mogaa
15. feb 2020

@mogaa nuž keď je takáto situácia,tak zobrať zo škôlky a dať ju až od septembra🙂

ktochytavzite
15. feb 2020

@evitka83 a co sa. Onis ze nezvkadnes sve deti?