Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

lulu1205
26. jan 2018

@esperia tal viete ked vtacka lapaju... ja viem ze tp vraj ani hygiena nepovoluje nic vlastne dieta konzumovat v skolke nesmie

kelienka
28. jan 2018

@katlenad dobry vecer. Nas syn chodil do jasliciek Beruska. Boli tam vyborne ucitelky aj pani riaditelka. Naozaj mozem len odporucat. Syn bol spokojny. Keby sme sa nestahovali, necham ho tam aj v skolke. Pred tym chodil do Zabiatka a pristup sa neda porovnat. V Zabiatku ho strasili, ked nechcel jest. Je to dva roky co uz tam nie je a stale spomina na zlu skusenost. Pekny vecer. Lenka

katlenad
29. jan 2018

@kelienka a maju nejake ihrisko vlastne pri skolke? Pocula som ze nie. Tak neviem ako tam potom riesia pobyt vonku. Pozriet sa tam da ist az buduci tyzden

kelienka
29. jan 2018

@katlenad maju take mini ihrisko, ale chodia na prechadzky, do parku, na ihrisko k blokom. Ked tam chodil nas maly ihrisko este nemali. Hravali sa hlavne v parku, co hovoril a videla som fotkuy. Teraz maju take mini. Ucitelka kazdy den povedala, aky bol ci zjedol alebo nie. Nikdy neklamali a to bolo pre mna velke plus.

katlenad
29. jan 2018

@kelienka super, dakujem. Pojdeme to tam teda obzriet 😊

katlenad
1. feb 2018

@kelienka toto je to ihrisko? Este sme neboli dnu pozriet, tak s apytam. Lebo je to hroza teda

kelienka
1. feb 2018

@katlenad ano. Ked nas chodil tak nemali ziadne ihrisko. To som vam aj vyssie pisala.

katlenad
1. feb 2018

@kelienka dakujem pekne za odpoved. Idem teda hladat dalej 😊

patrisa19
2. feb 2018

My sme dávali naše deti len do slonika . Jedno chodilo do spoločenského pavilóna ,kde mali veľmi zlate učiteľky aj skvelý program pre deti a druhé sme dali do berusky . Učiteľky boli všade veľmi zlate a riaditeľka tak isto . Ihrisko síce nemali ale robí sa na tom . Teraz to len oplotili pokial viem a cez zimu i tak veľa vody nenamútia vonku . Nám išlo hlavne o učiteľky . Ale každému už čo je prvorade , keď Vám ide o ihrisko tak hľadajte inde @kelienka .

katlenad
2. feb 2018

Samozrejme ze ide o aj o ucitelky. Na slonika mam ale protichodne reakcie. Niekto je velmi spokojny, niekto vobec. A myslim ze to kde travia deti cas je dost dolezite. Aj v zime sa da travit kvalitny cas vonku. Ved je tam do 16:30.

kelienka
2. feb 2018

@patrisa19 aj nam islo hlavne o ucitelky, a v Beruske tiez boli skvele. Hravali sa deti vonku, ci uz na ihrisku alebo v parku. Von boli a vybehali sa.

li_via
13. feb 2018

Ahojte. Mate nejake skusensti s jaslami Slonik v Myslave alebo jasle Stvorlistok na KVP?? Dakujem za info 🙂

esperia
13. feb 2018

@lulu1205 tykych je praveže veľa, ktore su spojene jasle so školkou, ale deti beru až od 2 rokov, prečo potom maju narok pytať cely prispevok ktory sa dava ak date dieťa do školky? Pre deti pod 3 rky maju taxu 280 300 eur, pre tie nad 3 roky potom oveľa menej, 50, alebo rôzne. Práve preto, že chcú peniaze ako za jasle, tvária sa že to zvládnu ako v jasliach, že majú personál a tak, tak preto by sa aj tak mali starať. Potom nech nechcú peniaze.

aelwen
11. okt 2018

@wal mozem sa spytat aky problem ste mali vy s DJ Vcielka?lebo ked sme spomenuli,ze hceme dieta preradit,pani riaditelka zacala vytahovat,ze im musime vyplatit 2mesiace,ale nevie mi zabezbezit,aby sa to,ze uz vie dopredu o tom,ze dieta odchadza,neodrazilo na pristupe uciteliek k dietatu.

wal
12. okt 2018

@aelwen my sme jednoducho vzali dieťa bez upozornenia,pristup učiteliek z mojho pohladu ziadny,starostlivosť žiadna...proste dieťa bolo v škôlke a učiteľky len davali pozor,radšej sme zaplatili

ja851976
12. okt 2018

@wal
@aelwen no moj syn chodil do Vcielky 4 dni, kedy som ho odtial hned brala prec a pani riaditelka nam nevratila nic. Cele mesacne skolne, plus zapisne sme jej tam nechali!!! Chodil dokoky 9 hodin - bol v adaptacnom tzydni. Toto je na zalobu normalne, len som uz nemala energiu......., rodic MUSI vsetko, no skolka NIC.

katlenad
12. okt 2018

My sme nakoniec zvolili MS Vilocka. Beru deti od 2 rokov a zatial mozem len chvalit. Fakt velka spokojnost. S pristupom, starostlivostou, travenim casu v skolke.

wal
12. okt 2018

@ja851976 my sme zaplatili este dva mesiace,a tiez som sa nechcela natahovat

lulu1205
12. okt 2018

@wal je to tak v kazdej sukromnej skolke. Predpokladam ze vsetky tieto podmienky si v zmluve ktoru rodic podpisuje

ja851976
12. okt 2018

@katlenad na Vilocku som pocula len chvalu.

katlenad
12. okt 2018

Isli sme tam po velmi zlej skusenosti so statnou skolkou na odporucania znamych. A zatial nemozem povedat nic zle, este aj ohladom financii a platenia su ochotni vyjst v ustrety.

wal
12. okt 2018

@lulu1205 áno? Aj to že vám deti chodia po dvore zasoplene,uplakane a ucitelky sedia na lavicke a kecaju? Super,keď mala plače,beriem,tecie jeh z nosa ale nebola sama....v triede bola neprezuta...a keď sa jej pytam co robila učiteľka,tak dostanem odpoved-fajcila

lulu1205
13. okt 2018

@wal pisala som ohladne platby ze vsetky skolky takto funguju. Bohuzial asi ste si vybrali zlu skolku ked tam maju takyto personal. Ja by som bez referencii dieta nedala

aelwen
20. okt 2018

Maminky,vedeli by ste mi napísať recenziu na mat. skolku bubbly,-na Alešovom nábreží?má byť bilingválne a v štýle montessori?

ja851976
20. okt 2018

@aelwen Mala som tam krsnata dve dopopy dva a pol roka....... Bilingvalne znamena, ze 1x do tyzdna pride na hodinku dievca a hraju sa v anglictine - ale deti pochytili celkom dost si myslim. Montesori - urcite nie prava a ostro dodrziavajuca montesori ideu. Ale napr. hracky maju skor montesori, ako z dracika..... Inak skolku doporucujem, naozaj nemam co zle povedat, deti chodili bez problem, I ked uprimne, pred dvoma rokmi to bolo exelentne, teraz si myslim, ze je to vyborna skolka.

aelwen
20. okt 2018

@ja851976 boli sme tam a praveze som nemala z toho pocit,zeby pristupovali k detom stylom montessori,ked som sa spytala na aktivity montessori,ucitelka mi povedala,ze musia ist podla smernic MS,co chapem...ale nic k tomu viac nespomenula,ake aktivity alebo co....to ma trochu odradilo a neviem sa rozhodnut, bilingavlnost ani nespomenula.to som sa iba docitala,ze je tam aj tato moznost

rosnicka2015
21. okt 2018

Mamičky, nechcem nejako rýpať ani zo neberte v zlom, len sa pozastavujem nad tým, ako veľmi bazírujete na Montessori, alternatívnych prístupoch, bilingválnom vzdelávaní. My všetky sme z generácie, keď nebolo žiadne Montessori, Waldorfská pedagogika a pod. A sme nejaké hlúpe alebo máme menej zručnosti či vedomostí? A co sa týka jazykov, nebojte sa, deti sú ako také hubky, nasávajú všetko neskutočne rýchlo. Verte mi, úplne im bude stačiť, ak sa začnú učiť jazyky v škole,moja staršia dcéra má 15 a učí sa už 4.cudzí jazyk (ang. a nem. na ZŠ, ruštinu teraz na gympli a ešte si pridala Franc. na Jazykovke), nič im neujde. Pre takéto malé detičky je dôležité, aby ich učiteľky naučili základné veci týkajúce sa vzťahov, samostatnosti, kolektívnemu porozumeniu, aby k nim ony samy mali pekný vzťah a vedeli ich pochopiť, dôležitejšia ako vzdelanosť á úroveň je v tomto veku psychická a sociálna zrelosť a tú si budujú v jasliach a škôlkach. Prosím, bolo to myslené v dobrom.

ja851976
21. okt 2018

@aelwen Vies, ja nie som velmi montesori naklonema, takze to ma vobec netrapilo..... Pacilo sa mi, ze napr. piekli mufinky. Urobili cesto, miesili, spolu piekli a na olovrant zjedli, pacilo sa mi, ze kazdy den maju v specialnej miestnosti rozcvicku, v lete rano cvicilli na dvore, že sa moje krsnata naucili napr. mesiace v roku, dni v tyzdni, planety, lucne kvety..........., ze boli v ZOO, zeleznickou, mali sokoliara, policajtov, v lete mali na dvore stan a stanovali. Proste spuuuustu aktivit. Neviem ci je to montesori, ale je to do zivota a to je podstatne. Za 2 mesiace v statnej skolke, kde chodia tiez velmi radi sa nenaucili nic, nedialo sa okrem rodicovskeho nic.

aelwen
22. okt 2018

@ja851976 to som si tiež pozrela na fb stránke, že to robili, ale na fotkách sú iné učiteľky s akou som sa ja rozprávala. len ma to prekvapilo, že na moju otázku mi nevie učiteľka odpovedať a spomenúť ani jednu aktivitu len, že sa musia radiť smernicou. Presne toto som od nej čakala, že vymenuje aspoň niečo z toho, čo ste vymenovali vy. Nadobudla so z nej pocit, že sa to robilo predtým tak a teraz už tak nie, možno s inými učiteľkami??? neviem. a áno to, čo ste vymenovali je učenie formou montessori. učí sa pri bežných činnostiach v kuchyni, v prírode...

ja851976
22. okt 2018

@aelwen myslim, ze Ste rozpravala s majitelkou. Nie priamo s ucitelkami - tie su tam dve a nikdy sa nerozpravali s rodicmi deti, co este len pridu..... A pani majitelka tam nie je cely den, ale je tam casto. A teda sa cudujem, lebo prehlad ma. Na aktivitách mimo priestor skolky sa zucastnuje.