Jedna matka dáva do škôlky pernamentne choré dieťa

perla200
2. dec 2013

ahojte dievčatá - takže idem sa opýtat na nejaké právne kroky alebo staznosti či čo? jedna mamička dava pernamentne choré dieťa do skolky, potom to ta moja chytí a sme doma 3 týždne... čo s nou? sú na nu nejaké paky?

zuzkat1
8. dec 2013

Tak ja sa bavim fakt🙂 ze 2 dni teplota a kvoli tomu dieta 2 tyzdne doma..uz neviem ktora to pisala... A Samozrejme existuje take ze 3-4 tyzdne sa dieta lieci ale tam uz je problem s imunitou. A Tym ze sama @perla200 pises ze jej idu brat mandle tak priznavas problem,zdravemu dietatu mandle netreba vyberat... A veru sopliky nakazlive nie su. Podla mna ma slabu imunitu ked je tak casto chora,vela rodicov sa napr.stazuje na skolku a pritom dieta napr.neprimerane oblieka (sama som videla dieta v oteplovackach uz oktobri!!-to bolo teplo). Atd. Treba hladat pricinu. Aj u teba ked si tak casto chora. Moja sice nie je casto chora. Ale ak aj je este som to od nej nikdy nechytila.
Je jednoduche povedat ze na vine je dieta xy,ale na to treba dokazy a naozaj neriesit 2 kychnutia hned lekarom. Uz aj u nas sa stalo ze mala mala teplotu 38,5 a bol piatok-teplota uz 2hy den tak ze pred vikendom zajdeme k dr. A dr ze mala je ok,ak nebude mat teplotu moze ist v pondelok do skolky (a to mame naozaj super lekarku).
Nemyslim to v zlom,ale fakt sa treba zamysliet ci tym izolovanim a ofukovanim neublizujeme viac nez pomahame.

prasiatko30
8. dec 2013

Treba riesit vlastne dieta a nie hladat cierneho petra v spoluziakoch, spoluziakovych matkach a co ja viem v kom. V tom ja vidim velky rozdiel tu su deti chore preto lebo je chore vsetko na neho leti ale nie preto ze ma chorych spoluziakov

Ked byvala dcera chora kazdy mesiac tak som nechodila hladat medzi detmi v jej triede kto sopli alebo kto kasle riesila som vlastne dieta s doktormi

marissenka
8. dec 2013

@perla200 toto iste je aj u nas v skole..niektore mamicky tam vodia deti evidentne chore a ucitelky im utieraju sopliky.ideme porazit. a ked sme sa na to stazovali,ze preco vlastne take dieta preberu..a ze rodicia si prinesu potvrdenie od lekara,ze dieta je zdrave!! no kocurkovo!! a veselo mu utieraju sople!a decko kycha sopli a nakazi polku skolky.

yarnie
8. dec 2013

@jonas17 ďakujem za rady. Mlieko nepijú, ani vo varení. Iba ryžové. Teplty znižujeme opatrne a ako sú už väčší, aj tá imunita pracuje lepšie a vidno, že ak sa teplota nemusí znižovať, keď je do tých 38,5-7 tak sama klesne a aj priebeh choroby je potom rýchlejší a ľahší. Ale keď má dieťa 39 a viac, tak znižujeme poctivo, vtedy im srdce ide vyskočiť hrudníčka, to nie je sranda. Majú zníženú imunitu, odmalička. Prečo, na to ti žiadny imunológ nedá odpoveď. Možno dedične, boli sme s mužom chorľavé deti. Synček aj autoimunitnú poruchu krvi už našťastie v remisii. Každý rok sme 4-5 týždňov v kuse v horách. Chodíme k moru, máme inhalátor, používame zvlhčovač vzduchu s generátorom ozónu, snažím sa o čo najzdravšiu stravu, dopĺňame vitamíny, bylinky, éterické oleje, prírodné prostriedky recepty starých mám. To všetko veľmi pomáha, už nie sú chorí nonstop, ale tá jeseň zima teraz začala nie dobre. Synčekovi teraz vybrali nosnú mandľu, snáď aj to pomôže. Bojujeme, ale aj my máme s mužom svoje dg a keď ochorejú, tak aj my a to je veľmi vyčerpávajúce.

perla200
autor
9. dec 2013

@zuzkat1 bav sa na sebe a chod radit do iných tém dobre? nikto tu tvoje rady nepotrebuje....
ano vo vsetkom mas pravdu ale z čoho ma tie mandle? asi z chorých detí ale to tebe vysvetlovat nebudem....
moje dieťa neofukujem, neobliekam ju neprimerane, som uplne normalna matka - žiadna dokonalosť ako ostatné tu.... simonka je krásne šikovné dieta....a už na to viac krát upozornujem - riesime matku inú nie mna....ja som tiež celkom v poriadku na rozdiel od iných tu.....
až si si nevsimla stale v tejto téme je viac nazorov ktoré riesia matku ako to že riesite mna....bozajte ma v rit....

@prasiatko30 nechodím po skolkach - lebo nemam čas - ja pracujem a do skolky ju nosím len ked možem alebo mam dovolenku, keby si čítala začiatok témy tak to vies a nemudrujes tu zbytočne.... téma je o inej matke nie o mne.... ano chodím s nou po lekároch ked je chorá....ako aj iné, nie nejdem s nou hned ked jej vyletí sopel, nedopujem ju antibiotikami len ked je to nutné aj to sa dr. opýtam či je to nutné.... chodíme na prechádzky, varím zdravo a dopujem ju domacimi jablkami, a tiež vsetkým ovocím ktoré je dostupné.... neje chipsy, ani nepozna cukor, nechodíme do mc donaldu a netuší čo je hamburger...aj ked o nom stale hovorí.... este niečo?
a žijeme v novom dome - takže žiadne plesne alebo n iečo iné....chodí čistá - síce nie značková, a je velmi stastná - aspon to tvrdí - este niečo? kludne sa pýtajte

perla200
autor
9. dec 2013

a prosím Vás naozaj - nechajte mna už tak....ja som sa poučila - ano niektoré mate pravdu....nechajte ma žiť... kludne si tu diskutujte...ale neoznačujte ma v príspevkoch....dakujem ....

zuzkat1
9. dec 2013

@perla200 ja teba ale vobec neriesim... Pisala som vo vseobecnosti... Jednoducho skolky su take... Aj moja kamoska mala syna ktory bol prve 2roky skolky tyzden v skolke a 3tyzdne doma a to mala skolku,kde dieta ked sa im nepozdavalo okamzite otocili vo dverach! Takze kto bol na vine? imunita. Nechapem preco reagujes hned agresine ked ti tu povedia ze chyba moze byt v imunite? Zato este moze byt krasna a sikovna-to sa nevylucuje.

zuzkat1
9. dec 2013

@perla200 aha...uz viem kde ta "riesim". Tam ze to od nej chytis... Tak nechcela som ta tym urazit,len sa mi to nezda ok. Je v tvojom zaujme to riesit,nie v mojom.takze ak ti to nevadi nechaj to tak.

matkamirko
9. dec 2013

Niektore deti maju problem s imunitou, a pokial su v skolke stale chore, tak by mal rodic zvazit, ze dieta z kolektivu vyluci na isty cas-imunita sa buduje postupne. Zial su deti, ktore ju maju velmi oslabenu, a takym casty pobyt v pritomnosti inych, chorych deti, skodi, Vtedy sa im imunitny system este viac oslabuje-takze treba vyckat, a niekedy okolo toho 6-teho roku, by sa to malo postupne zacat upravovat. A zial niektory z rodicov bude musiet s dietatom zostat doma(ved peniaze su sice potrebne, ale nie su vsetko).
Ale je tu i druha strana, kedy ma dieta imunitu uplne ukazkovu(oapkovane odbery, testy), ale aj tak je v kolektive permanentne chore. Vtedy treba hladat vinnika niekde inde. Moze to byt nejaka alergia(jedlo, prach, roztoce..), vtedy je potrebne zahajit liecbu, vylucit alergeny. Ale moze to byt aj dieta, dospely clovek-bacilonosic, Vtedy zial nepomoze nic, pretoze taky prenasa chorobu aj vtedy, ked vyzera byt zdravy-takze ho odhalit nevieme. A je ich okolo nas naozaj dost. Takze niektore mamy sa mozu aj pretrhnut s otuzovanim, s vitaminami, s kadecim...ale pokial je niekto prenasac, tak nepomoze nic.

perla200
autor
9. dec 2013

@zuzkat1 ok mier - ok peace.... dakujem za info...

prasiatko30
9. dec 2013

@perla200 za prve nechapem preco sa ta to tak dotklo
Akoby som ti to bolo vyslovene adresovala tebe - schvalom som tam nenapisala nikoho lebo to bolo myslene vseobecne a pisala som hlavne o tom aky je rozdiel vo vnimani detskych ochoreni, nejdem povedat na sk ale tu na MK urcite u vacsiny, a ako to vnimam ja v mojom okoli - nic viac a nic menej

perla200
autor
9. dec 2013

@prasiatko30 ok mier peace....🙂))) len to tak vyznelo prečítaj si svoj príspevok.....

matisekc
19. dec 2013

u nas je v skolke tento isty problem, deti tam chodia usoplene, ukaslane niekedy mam v satni pocit ze som v cakarni u dokiho a najviac ma vytaca ze su v skolke usoplene deti ktore maju mamy doma len je pre nich pohodlnejsie dat dieta do skolky a mat doma pokoj. Som mamou skoro 4 rocnej dcery ktora ma chore srdiecko a k tomu pridruzeny problem z imunitou, davam ju do skolky na 4 hodiny(tolko nam odsuhlasila kardiologicka aj imunologicka) je sice viac doma ako v skolke ale kedze do skolky medzi deticky chodi rada vzdy ked sa vyzdravie tak ju tam dam, vydrzi tam tak najviac tyzden a zase sa dostavia sople a kasel, myslim si ze keby do skolky chodili naozaj len deti zdrave tak by sa tam tie sople netocili.
neviem kto to tu napisal ze ved len sopel nie je choroba, ale dovolim si odporovat aj len sopel je choroba, povacsine virus, a ak niektori rodicia su presvedceni a v skolke sa ohanaju s tym ze je to s alergie tak nech donesu potvrdenie, bezne sa u alergologicky pre skolku vydavaju

wild.horses
19. dec 2013

Nema skolka/ skola nejake pevne stanovene pravidla, kedy dieta moze ist spat do skoly po prekonani choroby?

Nezijem na Slovensku, tak sorry, ze vam tu vstupujem do debaty, ale zase mozem povedat len za skolky v UK, ze napr. ak ma nasadene antibiotika, tak prvych 48 hodin od prvej davky nemoze dieta ist spat. Takisto ak vracia alebo hnackuje, az po 48 hodinach (niektore skolky maju 24 hodin) po poslednej epizode a tak. Ked dieta horuckuje, tak tiez volaju rodicom a tak...
Pokial si sama skola/ skolka neda pevne pravidla, tak to nikdy nebude fungovat, pretoze ludia (aj rodicia) si chorobu vykladaju kazdy inym sposobom.
Podla mna to uz treba brat ako fakt, ze dieta bude castejsie chore po nastupe do kolektivu, s ktorym je v kazdodennom kontakte. Nastastie, tu povolenie od doktora, ze mozeme ist spat do skolky mat nemusime a ani krvne testy. To sa mi zda trochu prehnane. Ako moze doktor vylucit, ze dieta uz nema ani naznak virusu?
... ale, kazdy podla vlastneho usudku! 🙂

jonas17
19. dec 2013

ja si myslím, že je to asi tak, každý máme v sebe nejaký stafylokoky, streptokoky, hemofily a iné veci. spokojne si žijú, pokiaľ je imunita v poriadku, dieťa je zdravo živené, otužované, v poriadku, tie baktérie znáša a organizmus si vie s nimi poradiť. ale zrazu može nastať okamih, stres, smútok, plač, zima, organizmus sa zamerá na túto situáciu a v tej chvíli nedáva pozor na hemofila, stafyla a ostatnýých a tie sa rozmnožia a začnú robiť šarapatu...sopel, kašeľ, teplota...aj navonok zdravé dieťa má v nose baktérie, no a to oslabené to hned schytá....no a možno je to všetko úúúplne inak 😀

januschka10
19. dec 2013

@perla200 podla mna na to nie su ziadne paky. Ja zijem v Taliansku, tu su deti v skolke usoplene a ukaslane celu zimu, lenze v pohode to prezivaju v skolke, nemaju ziadne ine komplikacie. Moj maly bol 1. rok v skolke non stop chory, november+december som ho musela nechat doma,lebo hrozila operacia usi. Lenze to bolo moje dieta. Teraz bol tiez 3 tyzdne doma chory,pretoze sa nevedel dostat zo soplov a potom sa zapalili aj usi. Pytala som sa mamiciek,ze ci je v skolke vela chorych,ale ze nie,je plny stav. Takze dnes Davide nastupil do skolky, sople im tam tecu vsetkym, takmer vsetci kaslu. Tak uvidim co bude. Ja som nazoru,ze tie deti nemozeme drzat v bubline, jednoducho sa musia naucit ubranit sa. Keby kazde soplave dieta bolo doma,tak by mohli na zimu skolky zatvorit. Podla mna to nie je o tom,ze ked je mama doma,tak si ho ma doma drzat a liecit. Ja som tiez doma. Lenze tie deti musia byt v kolektive a musia sa s tym naucit trosku aj zit. Ja som tiez chodila so soplom do skoly aj do prace.

januschka10
19. dec 2013

No a tu sa nieco take ze vyter nerobi. Takze nikto nikdy nevie,ze co tie decka maju. Lenze ak aj niekto ma nejaky bacil v nose ci v hrdle, moze byt len prenasacom. Takze to tiez nema velky vyznam. Mozno len v pripade,ze to dieta je opakovane chore. Su deti co su silne a zdrave a su tie slabsie. U nas sa to kazdym rokom zlepsovalo.

janamexico
8. mar 2018

Ahojte manicky viemze tema je stara ale mam sina doma pravidelne od vianoc kazde 2 tyzdne chodi do 1 triedy stale sople zahlieneny mynuly tyzden sme boli na vytere zisteny steptokokdokorka hovorila ze v pondel moze ist do skoly bere antibiotika ale uz nekasle abi sople nema co myslite strasne vela vymeskava