Dlhodobo choré dieťa a škôlka

nalarla_
4. dec 2022

Ahojte,
je tu nejaká mamička s dieťatkom, ktoré bolo dlho choré a teda nebolo dlho v škôlke? .. Moja dcérka je už 2 mesiac doma,po nastúpení do škôlky (má 3 roky) jej nedoliečená nádcha cez kadejaké iné veci prerástla do zápalu prínosových dutín, stále riešime suchý kašeľ a čakáme tento týždeň na kontrolu ORL či je už ok.. no ako si to nedávam, mám v hlave nejaký blok, obávam sa, že je to “zlé”, že ju držím doma a mala by byť v škôlke … ľudia v mojom okolí sa na mňa zvláštne dívajú keď poviem, že je doma a potom ju vidia ako iba trochu pokašlieva.. aj dnes si jedna mamička rýpla, prečo ju už nenechám ísť do škôlky a pretáčala očami, keď som povedala čo je vo veci.. akoby som ju držala doma proti jej vôli. Tento týžden dobrala atb, 2 mesiace sa trápime s kašľom a upchatým nosom, aj s neochotnou doktorkou to tak dlho trvá, a nedávno jej ORL zistila hlienohnis v nose, inak vyzerá byť dcerka zdrava, je ulietaná, hravá…
Chápem, že každý ma iný pohľad na to, kedy je dieťa choré, pre niekoho sú soplíky moc, pre iného to nič nie je .. ale som snáď zlá, že chcem aby moje dieťa plne vyzdravelo? Alebo by som to už nemala riešiť a nechať ju ísť do škôlky ?

andreakotesova
4. dec 2022

Keby si chodila do prace, tak už je v škôlke dávno.

bluka2
4. dec 2022

Čím menej doktorov navštívis, tým menej jej toho zistia 😜
Dlhý text, ale nepochopila som podstatu - je jej teraz niečo? Či len nechodí do škôlky, pokým nebudeš mať potvrdené od lekára, že je zdravá? Osobne si myslím, že keby nebola, všimla by si si to. Takže moje dieťa by už bolo v škôlke...

dzulli1980
4. dec 2022

Má urobené výtery z nosa, z hrdla? ... to je základ, na tom treba trvať ... pokiaľ tam má nejaké "zvieratko", treba nasadiť zodpovedajúce ATB, pokiaľ pediatrička dáva ATB len tak na slepo, nevylieči sa ... inak deti štandardne soplia, keď nastúpia do škôlky ... moja dcéra, pokiaľ nemá suchý dráždivý kašeľ, horúčku, črevnú virózu, funguje v štandardnom režime ... škôlka, teraz už škola ... tak, ako bolo vyššie spomenuté, keby si chodila do práce, takýto "luxus" len skrz sople by si si dovoliť veru nemohla, veľmi málo zamestnávateľov je natoľko tolerantných.
@nalarla_

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianarem
4. dec 2022

@nalarla_ A ako sa jej paci v skolke, resp. ako znasa dlhy pobyt doma? Ja som skor za doliecovanie, no pri takychto dlhodobejsich problemoch by som uz brala do uvahy aj to, ci dieta do skolky chce ist, ci by mu to prospelo, alebo naopak ci by mu to len sposobilo stres a potencialne pridalo k problemom. Otazka je aj to, ci by ti ju do skolky zobrali, kazda skolka ma ine pravidla na zdravotny stav, ktory akceptuju.

nalarla_
autor
4. dec 2022

Mala moraxellu na zaklade krorej sme sa dostali na Orl kde jej minuly tyzden zistili aj zapal prinosovych dutin.
teraz dobrala atb a ideme na kontrolu. A ano aj doteraz jej nieco bolo, v noci bola aj hodinu hore kvoli dusivemu kaslu.
Ano, obavam sa aj ci jej tento pobyt doma prospieva ale proste nam sa ten jej stav doteraz nezdal taky ze by som ju dala k detom. Jednak aj kvoli tomu, ze nechcem aby nakazila ine deti a aj kvoli tomu ze ten kasel ju vycerpaval.
Takze to nie je len o tom ci mam alebo nemam pracu.. luxus, neluxus..
Proste ja uz sama neviem co robit, tocime sa v tom a k tomu tieto reci ostatnych ludi, no dakujem pekne ..

ailiba
4. dec 2022

@nalarla_ ak mas moznost tak ju uplne doliec. Je to velmi dolezite pre imunitu. Ja by som to urobila tak. Preto su v skolke vsetci chorlavi, lebo tam chodia nedoliecene deti. Inak je to dost bezne, ze deti po nastupe do skolky su prvy rok stale chore... Na jar sa to zlepsi. Kto ma co pretacat oci? To nechapem. Som alergicka, ked to niekto tvrdi, ze je to "len kaslik" a pod.... A moj syn potom opat chory. To mam aj ja pretacat oci? Ale bohuzial, to je kolektiv, beriem to tak, ze sa tomu vyhnut neda. Ale vzdy ho poriadne doliecim...

zorkahorka
4. dec 2022

Ja som syna aj doliecila a aj tak sa mi vratil o par dni chory... uplne bezny kolotoc. Bolo jedno,ci bola jesen alebo jar. Doteraz to vzdy schytal aj v juni

trinneo
5. dec 2022

Vobec si nevsimaj ostatne mamicky a presne kvoli takým matkám, ktore nedoliecia deti a dávajú ich tam chore, zdrave deti hned ochoreju a si v zacarovanom kolotoči...daj dieťa do skolky, az ked bude zdrave a nie hned po ATB...ale aj tak po týždni ho budes mat znova doma🤔

adrianap83
5. dec 2022

@nalarla_ vieš čo, kašli na to a dolieč ju poriadne. Tebe sa zdá ulietana, ale v škôlke by navrch chytila ďalšie srandy. Doma si poležká, keď sa jej chce, v škôlke unavená. Keďže brala ATB, imunita stále znížená, organizmus bojuje. Ber ohľad hlavne na svoje dieťa, ostatných nerieš.

arcanne2
5. dec 2022

@nalarla_ no môj malý bol teraz 5 týždňov doma, tiež kašeľ, zvýšená teplota,sopel. Potreboval sa proste doliečiť poriadne. Podľa mňa najhoršie čo môže byť, je keď ide z choroby do choroby. Veď škôlka jej neujde, pokiaľ tá netlačí práca. Tiež mám nervy na mamičky,ktoré tam vodia usoplene, ukaslane deti. Chápem keď niekto musí chodiť do práce, ale ak je mamička doma napr. na RD, nevidím dôvod vodiť tam choré dieťa. A čo vlastne koho do toho, že máš dieťa doma😁

nalarla_
autor
9. dec 2022

Ďakujem dievčatá… inak aby toho nebolo málo tak sme všetci doma chytili črevnú virózu, takže si ešte pobudne doma no ..
Ešte taká otázka, potrebovali ste potom do škôlky (ak bolo tak dlho doma) potvrdenie o tom, že je už zdravé??

arcanne2
9. dec 2022

@nalarla_ držte sa. Náš malý bol necelý týždeň v škôlke, teraz 40teploty. Cize ja ho už asi do Vianoc nechám doma, nechcem celé sviatky presedieť doma s teplotami. Potvrdenie sme nepotrebovali, ale pravidelne podpisuje papier, že nemá covid

lienka.7
9. dec 2022

@nalarla_ a myslíš si, ze ked ju teraz doliecis, tak o mesiac nebude zase chorá... jasne ze bude. Tie bacily sa tam budu točiť stále dookola. Nezabránis tomu proste, ze nejaká matka (ktorá proste nemoze byt doma ako ty) tam nedá chore dieta. Týmto to neospravedlňujem samozrejme, ale vieš, je nemysliteľné aby bola tvoja na 100% zdravá, co i len bez kasla a tak sla do skolky. To si ju môžeš nechať doma tak do apríla- mája, kým sa neotepli.

nalarla_
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nalarla_
autor
9. dec 2022

@lienka.7 ja nehovorim ze neocakavam dalsie choroby, ocakavam a prave preto som ju chcela doliecit z dvojmesacnych soplov a kasla. Pretoze je pre mna nepredstavitelne aby na toto nieco este chytila. Ja som si vedoma ze nicomu nezabranim. Som si vedoma ze mozno o tyzden bude zase chora. Ale ja som chora z tych reci, a nechapania okolia, ze ju chcem doliecit 🙃 a taktiez z toho ze sa moje dieta nevedelo doliecit. Takze tu ide u tuto konkretnu dlhotrvajucu chorobu, kde z nadchy vysiel zapal hrtana a zo zapalu hrtana zapal prinosovyvh dutin... A nedala by som ju takto do skolky ci som doma, ci pracujem.. a teraz ked uz bola v konecne takom stave ze moze ist sme chytili od znamych crevnu chripku..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darius_a
9. dec 2022

Pokoj.
Tvoje dieťa, tvoja situácia.
Prvý rok je zväčša otrasný.
Áno, doliec si ju, koľko ty uznáš za vhodne.
Ale môže byť aj 100 percent zdravá a za chvíľku ju máš zasa doma.
Mozno zvaz polden.

trinneo
10. dec 2022

Dobre robis a tie reči ostatnych ber jednym uchom dnu, druhym von a kašli na ne....co sa ja a asi kazda mam napocuva toho, ze dieta rastie chorobami a pod. kecy, dokonca kolega v praci(stara skola cca 80tnik) my to stále hovorí, ked sa stazujem jeho kolegyni, ale nad toto vsetko sa treba povzniest. Ludia su uz raz taki, vsetecni, vždy ochotní ponuknut svoju radu a ty sa len musis naucit si z toho nic nerobit, tak ako ked sa dieta narodilo a vsetci ponukali rady ako kojit/dokrmovat,obliekat/neobliekat,nosit/nenosit....ja som presne kvoli dolieceniu obyc. sopla dieta nedala v septembri do skolky, lebo som vedela, ze na toto chyti este nieco ine a vobec som nepocuvala od ostatnych, ze uz ju mam dat a pod., lebo si take reci nepripustam...viem ze po tyzdni v skolke aj tak bude doma znova, ale co uz....