Kedy skončí plač v škôlke?

miruslb
3. sep 2020

Ahojte maminy. Prosím vás, dokedy cca vaše detičky plakavali v škôlke? Naša má 2 roky a 3 mesiace a ona keď vidí v škôlke plakať deti, tak následne začne aj ona. Možno by ani neplakala keby nevidí druhé deti. Lebo oni niektoré nie že plačú, ale tam je to až hystericky plač, totálna bezmocnosť tých detí. Oni doslova vreštia a kričia úplne z celej sily, dokonca jeden chlapec máva až fialové pery. Tak by som rada skúsenosti od vás, ktoré to máte za sebou, že kedy cca nastáva taký zlom a tie deti sa ukludnia.

evkamotka
3. sep 2020

Moj 2r4m chodil mesiac a stale plakal. Mohla si mesiac dva pockat, ti novi by si uz zvykli a dcerka by prisla do skolky kde uz maju vsetci ťažký začiatok za sebou

20erika07
3. sep 2020

@miruslb mojim detom "dozrel " na toto mozog cca v 4rokoch. Ale oni boli z tej druhej strany, tie kriciace deti, nie tí co vidia a placu tiez 😁

7miriam77
3. sep 2020

Moja sice isla az v 3 rockoch, no plakavala denne asi mesiac...a potom tam uz chodila s radostou a vysmiata kazde rano. A tak je to doteraz 🙂 Kazde dietatko si zvykne...na ucitelky...najde si kamaratky...bude dobre, neboj

mogaa
3. sep 2020

@miruslb chodí do štátnej škôlky či súkromnej? výhoda súkromnej u detí pod 3roky je že na 1učiteľku je menej detí a tie deti sa tam aj berú ako maličké - čiže učiteľky aj popestujú, poláskajú...v štátnej škôlke to zväčša nie je možné, keď je na 1učiteľku do desiatej 20detí, musí si poradiť ako vie a teda ak plače viac detí, jednoducho smola - má len 2ruky...naša začala chodiť do súkromnej keď mala 2roky,v triede cca 16detí na 3učiteľky...naša nikdy neplakala, teda raz aj to keď ju prvý krát dali spať do cestovnej postielky keďže bola najladšia...naša spávala v normálnej posteli,...potom si trochu pomrnkala vždy pred spánkom, ale nebol to klasický plač, skôr také mrnčanie že nechce spať....ale boli tam aj deti ktoré si nezvykli, ráno plakali, potom prestali ale stáli vždy bokom - nezapájali sa, nejedli - vtedy aj učuiteľky sami povedali že dieťa ešte nie je pripravené....bežne pri trojročných sa berie za "normálne" ak dieťa po príchode plače taký mesiac....samozrejme ka je to prípad že mama odíde a dieťa prestane😉ono sú deti čo zvádnu škôlku v pohode v 2rokoch a sú aj také čo na ňu nie sú pripravené ani v 4rokoch.....naša miluje deti a aj celkovo nemá problém sa hrať s kýmkoľvek dospelým(neznámym človeko) kto je ochotný sa jej venovať....takže preto v tej škôlke nemala problém...

miruslb
autor
3. sep 2020

@mogaa je v štátnej. My bývame v obci a tu je iba táto škôlka. Okresné mesto máme 5 km vzdialené, ale keďže má ledva 6000 obyvateľov aj s primestskymi časťami, tak tam tiež nie je súkromná škôlka. Iba 2 štátne. A v triede nie je jediná pod 3 roky. Tento rok ich je tam viac ako obvykle.

mogaa
3. sep 2020

@miruslb no 2,3roka na štátnu škôlku je málo, takže pravdepodobne nebude ešte pripravená...si predstav 20detí na 1učiteľku a 5 z nich plače....učiteľka neôže tíšiť viac ako 2deti naraz, takže tam ich nechajú nech sa vyrevú....a dieťa si buď zvykne alebo ho "zlomia"a zieri sa tým že tam musí byť....záleží od skladby triedy a koľko je detí takých malých ako tvoja...veľa detí nezvláda škôlku ani v 3rokoch, nieto mladšie deti...

fiafia
3. sep 2020

@miruslb moja ma 3,5 do škôlky chodí od 2,5 a stále ráno plače. Potom je už v pohode. Horšie je keď plačú iné deti, to narieka tiez 😓

petra9517
3. sep 2020

Pane bože 🙏 ja keď toto čítam, beha mi mráz po chrbte že toto ma zažívať moje dieťa. No neexistuje aby mesiac plakal a ja by som ho tam i tak zase niesla s tým, že veď si zvykne. Toto je veľmi veľmi zle nastavený systém. A deti sú obeťami....

kittykat22
3. sep 2020

@miruslb tak ona place preto, lebo je mala. 2 roky a 3 mesiace je fakt malo aby si po nej nieco chcela. Nedokaze logicky uvazovat, nedokaze sa orientovat v case a je to vlastne este uplne male dieta ktore nevie ako sa ma zachovat v krizovej situacii. Mozno by pomohlo keby si ju brala po obede. Skolka je urcena pre deti 3+ co sa tyka kolektivu, poctu deti a pristupu 😕

evkamotka
3. sep 2020

@petra9517 súhlasím. Ja mam svojho aktualne doma. Ale doma vkuse place. Za vsetko. Dnes vosiel do detskej, ja som prelozila hracku na ine miesto a zacal vrieskat na pol mesta. Cez obed som k nemu dala servitku, mala ohnuty roztek. To si mala vidiet ako nariekal ze nie je rovno. Neskutocne. Hysterci za hluposti. Poplakat si moze aj do skolky, ocividne to je jedno. Akurat by sa snad po nejakom case konecne dal dokopy a sam najedol, sam vyzul, sam umyl ruky. Lebo to vie a pekne. Len doma je mama a nema problem spustit kraval na niekolko hodin. Fakt neskutocne. Uz nech ide do skolky, bude mi ho luto ale toto si budem opakovat

terezia1477
3. sep 2020

@evkamotka mozno by som sa poradila s psychologickou, alebo pediatrickou preistotu

evkamotka
3. sep 2020

@terezia1477 on je iba taky traged. Inak normalny 🙂

mogaa
3. sep 2020

@petra9517 ono sú deti čo ešte v 5-tich rokoch plačú, dnes tu bol príspevok že dieťa prváčka plače v škole.....väčšina detí čo plače, plače pokiaľ je tma rodič, rodič odíde a dieťa s plačom prestane.....a toto môžu kledne trvať mesiac ale aj celý rok....vtedy je to uplne v pohode.....ale samozrejme ak dieťa plače mza amou aj počas dňa , vtedy to už v poriadku nie je a jednoducho nie je pripravené na škôlku....

madono
3. sep 2020

Môj syn išiel do škôlky ako trojročný a prestal plakať ako druhák na ZŠ..... PS: nežartujem...

lubkavargova1
3. sep 2020

U nas je adaptacny proces cca 6 mesiacov..cca 2 tyzdne kazde rano rev jak by ich drali z koze a potom sa to ukludni a je to lepsie. My stale tvrdime, ze pokial je mamicka v klude aj dieta je v klude. Tento rok naprilad z 19 deti len 2 placu. Ale to je v pohode, to je tam ten vzdor skor, nie su zvyknte na pravidla a na system. Ale to je v pohode, to sa naucia. Minuly rok sme mali 21 deti z toho 7 plakalo, z toho 3 kopali, a z toho 1 aj kusalo.

matus7030
3. sep 2020

@petra9517 učím na prvom stupni a asi pred 3 rokmi som mala žiaka, ktorý plakal celý 1 ročník. Nepamätám si deň bez plaču. Ráno, cez prestávky, na obede...celý rok a to nepreháňam. Nech som ako učiteľka robila čokoľvek. A viete čo pomohlo? Šoková terapia. Napriek týmto ročným plačom sa rodičia odvážili a dovolím si povedať, že aj ja a na konci roka v júni som ho zobrala na 6 dní do školy v prírode. Takže 3 roky preplakané v MŠ a 1 rok v ZŠ ukončil až tento týždeň "šokovou terapiou".
.

hettinka
3. sep 2020

@miruslb nasa revala pol roka. A keď píšem revala, tak revala, ako tur, každý deň. Chodila na obed domov a aj tak plakala.
Syn asi týždeň.

andreatytler
4. sep 2020

Boze... ked toto citam tak som zhrozena co ma caka.... To fakt sa im neda nejako pomoct ze nech prestanu plakat skor ako za pol roka?

hettinka
4. sep 2020

@evkamotka naša staršia bola takto urevana do asi 6 rokov. Až na to, že rovnako doma aj v škôlke, u babky, všade. Potom z toho postupne vyrástla a teraz v dospelosti je pohodacka.

ckatka
4. sep 2020

Prečítajte si. Pomôže vám.

Môj malý chodil.od 2 r do jaslí a od 2,5 do štátnej škôlky. A od troch rokov do druhej štátnej škôlky. A vždy sa tesil. Plakal presne 3x aj to vždy mal dôvod (niekedy banalita pre nás, ale preňho vážna vec. Vyriešili sme a Bol kľud).
Hlavne je zmeniť komunikáciu.

hennyinnsbruck
4. sep 2020

Ženy prepáčte že sa miesam ale nedá sa mi neopýtať, keďže furt čítam ako deti plaču v škôlke.

Moja bude mať v novembri 2 roky a vtedy nastupuje do jasiel.
Do súkromných - v rakúsku.

No a v októbri jej začína zvykacka. Trvá ca 3 týždne.
Vy také nemáte na Slovensku?

Normálne sa už začínam tej škôlky bat🙈🙈

mogaa
4. sep 2020

@hennyinnsbruck ale ano aj tu je v niektorých škôlkach adaptačný proces....ono názory sú rôzne, niektoré dlhoroné učitešky sú za to, aby sa deti dali hneď na celý deň aby si nemuseli na 2x zvykať, iné dátať postupne....y v este áme aj škôlky kde sa prvý týždeň chod len na 2--3hodiny, poto pár dní doobeda a až potom celý deň a aj škôlky kde sú hneď deti na celý deň....Deti sú rôzne....Ak dieťa raz nie je pripravené na škôlku bude plakať či ho tam dáš na hodinu či na celý deń.....Ranný plač nie je problém ak dieťa prestane plakať keď nevidí mamu a u väčšiny detí to naozaj tak je, že dieťa prestane po chvílke plakať a začne sa hrať s deťmi alebo učiteľka odvedie jeho pozornosť na niečo iné ako na mamu.....Pokiaľ ale dieťa plače celý deň, nezapája sa, neje a len čaká na mamu, vtedy na škôlku nie je pripravené a treba ho ešte nechať doma....na škôlku sa dieťa pripravuje aby predtým vydržalo byť s niekým iným , nie len s mamou, treba mu o škôlke rozprávať, vodiť ho okolo škôlky kde vidí ako sa deti na dvore hrajú....

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hennyinnsbruck
4. sep 2020

@mogaa ďakujem pekne za vysvetlenie 😊😊

evkamotka
4. sep 2020

@hennyinnsbruck zvykacka nemusi pomoct. Ja som svojho davala v 2r4m na adaptaciu do sukromnej, aj tak plakal

pleja
4. sep 2020

Pre budúce matky škôlkárov. nie každé reve. Naše deti ani raz nerevali. Išli do škôlky 4,5 ročné (skôr sa nedostal) a 3 a pol ročné. Od začiatku boli v škôlke na celý deň. Možno to bolo vekom, možno povahou, možno výchovou, možno naším postojom ku škôlke a/alebo kombináciou týchto faktorov, ťažko povedať.

hennyinnsbruck
4. sep 2020

@evkamotka ok ďakujem 😊 ja som len myslela ze také není na svk zato som sa pýtala... Mojej snáď pomôže... 3 týždne to bude trvať.

evkamotka
4. sep 2020

@hennyinnsbruck to je jedno kolko to trva. V tej synovej mali postoj ze bude v adaptacii kolko bude potrebovat. Bez efektu. A to ho mojkali, na rukach nosili, len nech je ok..

hennyinnsbruck
4. sep 2020

@evkamotka 😔😔😔 ouuu.... No som zvedava ci si moja zvykne snáď hej.