Koľko prihlášok na prijatie do škôlky?

2. máj 2023

Dobrý deň, chcem sa spýtať či je nejako obmedzené do koľkých škôlok môžme podať prihlášku v rámci mesta. Pediatrička povedala že len jednu, ale to mi príde zvláštne, keď syna nevezmú do tej jednej tak neviem ako to ďalej riešiť. Vy máte aké skúsenosti?. ďakujem

marci77
2. máj 2023

ja som posielala aj 5 ....ani do jednej mi ju neprijali

pokym obec, v ktorej mate trvaly pobyt nie je schopna zabezpecit dostatocny pocet miest v skolke v mieste trvaleho bydliska, v susednych obciach je sanca minimalna, skoda papiera

prihlasok si mozete podat kolko chcete .....skolka je povinna vam potom poslat vyrozumenie

elanor
2. máj 2023

ziadny zakon to ani neprikazuje ani nezakazuje. Cize je cisto na rodicovi kolko prihlasok a kam poda.
Druha vec je, ze vo viycerych mestach ide suskanda, ze v jeden den si vsetky riaditelky aj tak sadnu za jeden stol, takze vedia, ak je jedno dieta poprihlasovane do viacerych, a dohaduju sa ktora koho vezme, aby nebolo prijate to iste dieta vo viacerych, iba v jednej. Ale tak je to iba stylom jedna babka povedala. Lebo v inych mestach, co som citala, tak ich prijali do viacero, a potom tam kde chceli posielali navratku o nastupe, a do ostatnych posielali info, ze neastupi.
Ale urcite mozes dat viac prihlasok, nikto ti nemoze zakazat ani prikazat, ze mozes iba jednu.

autor
2. máj 2023

@marci77 my práve nie sme priamo z mesta. Ale u nás je len maďarská škôlka, kde syna nechcem zapísať keďže nevie ani slovo po maďarsky 😁a hlavne chcem aby ovládal slovenčinu.
@elanor máme škôlku kde by som bola najradšej ak by ho priali, ale riskovať len jednu prihlášku. No neviem 😏

elanor
2. máj 2023

urcite viac prihlasok. Za vyskusanie nic nedas (ked neratam popl. u dr., za potvrdenie prihlasky, ale aj to zalezi na dr. Nasa bola taka super, ze - dajte to sem, bachnem vam tam razitko a utekajte 😀 nepytala poplatok, aj ked ho ma oficialne v cenniku)

lizwer
2. máj 2023

Čím viac, tým väčšia šanca, že ho niekam zoberú. Ja som urobila obrovskú chybu minulý rok, že som dala iba dve a nezobrali ho ani jednu. Tento rok dám 6-7

autor
2. máj 2023

@elanor
@lizwer ďakujem podám viac prihlášok 👍

sajmonka_1216
2. máj 2023

Mozes poslať koľko chceš, musíš potom ale dať vedieť do ktorej nastúpi a tam kde je prijatý a nepojde, treba tiež dať vedieť, aby mohli vziať iné dieťa

denden77
2. máj 2023

prave som prisla domov, dala som 2 najblizsie k bydlisku.. v skolke som sa pytala a riaditelka mi povedala, ze najradsej su za 1-2, nech v tom nie je gulas.. spominala som aj pripad, kedy pediatricka povedala, ze treba len do jednej (citala som na FB prispevok, mozno aj od teba).. riaditelka sa dobre pobavila 😁

matullienka
2. máj 2023

Ja som dávala 8 minulý rok a úplne v poriadku. Pediatricku do to pre koľko prihlášok ty podas akurát, že ti ich musí potvrdiť ale to je platená služba tak čo repta

autor
2. máj 2023

@elanor spýtali sme sa v škôlke a hneď v prvej nám povedali, že je to tak že si sadnú riaditeľky a dohodnú
sa kde ktoré dieťa vezmú. A že môžme kľudne podať viac prihlášok, pýtali sa ktorú preferujeme. Tak uvidíme ako to nakoniec dopadne

elanor
2. máj 2023

nieco na tom bude, a podla vsetkeho aj ZS min. medzi sebou komunikuju. Lebo aj na ZS sme podavali na 2 rozne, z jednej volali, ze beru, nech im obratom poslem mailom potvrdenie, ze ci nastupuju. Akurat som dosla domov z roboty, ked mi volali, takze som im obratom poslala mail, ze isto nastupuju. A z druhej skoly potom o par dni doslo, ze neberu, s datumom toho dna, ked sa prva ozvala, a tu prvu som potvrdila. Takze asi si dali vediet, my berieme, a rodicia potvrdili naisto, vy mozte zamietnut. I ked mozno nahoda, ale akosi privelka, na moj vkus.

evkamotka
13. máj 2023

@elanor ano komunikuju medzi sebou aj na zs. Min tyzden som pocuvala podcast s tromi riaditelkami z nasho mesta a spominali to