Mám niečo povedať skoro štvorročnej dcérke?

lenkafajdikova
13. okt 2014

Ahoje dievčatá,
potrebujem od vás radu. Mám dcérku , ktorá mám 3 skoro 4 roky . Vždy večer keď ju osprchujem nechám jej nočnú košieľku a nič pod tým (u nás v dome máme teplo a iba v zime jej dávam pyžamko) teda nedávam jej nohavičky. Všimla som si, že niekedy si chytá cikulu (u nás tak hovoríme vagíne 😀 ) . Mám jej na to niečo povedať, alebo ju mám nechať tak? 🙂
Ďakujem 😀

mawka
13. okt 2014

@lenkafajdikova no, moze to byt viac veci. bud ju drazdi nieco po sprchovani, neviem cim ju umyvas a tak, ale moze sa to stat aj u diecatiek nejake to svrbenie, palenie, spytaj sa jej. pripadne ak ju natieras, mozno ma pocit, ze to tam prilis klzke alebo jej to jednoducho robi dobre. staci upozornit, ze sa to nepatri pred ostatnymi si chytat pisulu a este jej povedz, ze si tam moze zaniest bacil nejaky a bude ju boliet. toto dobre ucinkuje 🙂
mozno prisla na to, ze sa jej to paci, ale nic sa neboj, ono to odoznie casom a pride to zase az s pubertou 🙂 hlavne ju nehres.

hviezdicka111
13. okt 2014

@lenkafajdikova @leuskafojtova ma novy nick? 😀 😀 dobre vediet, ze tu zas bude veselo 😀

lucinka2811
13. okt 2014

@hviezdicka111 😀 😀 tiez pozeram ...

sunshineka
13. okt 2014

vela deti v tomto veku si chyta.ono ju to prejde.okolo toho 4 roku s tym zacnu,nejako podvedome sa tam dolu dotykaju.urcite ju upozorni,nech vie,ze sa to nepatri

babula9
13. okt 2014

Ja by som sa dcérky opýtala, prečo sa tam chytá.. Či jej tam niečo vadí, či ju tam svrbí alebo....Uvidíte čo vám povie.Navrhnite , že jej chcete pomôcť a pozriete sa čo ju tam dráždi. Možno bude stačiť nakrémovať možno vymeniť mydlo alebo prášok. Neodporúčam jej povedať, že sa to nepatrí. Veď keď sa poškrabkáme hocikde je to normálne.Takže aj na tomto mieste to poškrabkanie netreba brať za niečo čo sa nepatrí. 🙂

titla
25. sep 2018

Detská onánia. Kým to nerobí na verejnosti, čo niektoré deti robia, neriešila by som to. Zbytočne na to poukazovať. Spravidla to odzie samo a začne nanovo až v puberte.