Môj trojročný syn sa boji ľudí

veronikarepanova
10. júl 2020

Môj syn 3 ročný a pol strašné sa boji ľudí už nevládzem čo snim mám robiť ani vonku medzi ľuďmi nechce ísť nemôžem snim proste nikde chodiť prosím vás poraďte mi čo mám robiť ďakujem som stoho veľmi zúfalá

tosomja
10. júl 2020

@veronikarepanova nechodí do škôlky?

laguna28
10. júl 2020

@veronikarepanova bojí sa aj detí?

patka06
10. júl 2020

hlavné je zistiť dôvod, postupne ho vodiť medzi ľudí, aby si zvykal ..najprv medzi známych menšia skupinka ľudí a postupne pridávať pobyt medzi cudzími

tmtm
10. júl 2020

@veronikarepanova kamaratka(dospelá zena) mala"Strach z ludi"vola sa to sociálna úzkosť tuším. Napr. nechodila vôbec medzi ludi a všade pešo, žiadna MHD, lebo sa jej ťažko dýchalo, žiadne kontakty s ľuďmi. Skúste ísť so synom možno k psychologicke,mozno vám bude vedieť pomôcť. Ona už musela brat nato aj lieky. Dúfam, že sa vám to podarí co najskôr vyriešiť 🍀a syn má možno len také obdobie. ☹️

pribinak
11. júl 2020

Je taký bojazlivý odjakživa? Alebo sa teraz začalo take obdobie? Neudrelo ho nejaké dieťa? Nemá nejaký zlý zážitok?

Chodila by som len napr na malé ihrisko kde je menej deti, aby sa nebal veľkého počtu. Alebo s jedným - dvoma kamošmi, aby videl stále tie iste tvare.
Nemáte napr susedu s dieťaťom? Že by sa chodilo hrsť s vami von, aby sa syn osmelil
Ak sa to nebude zlepšovať, tak sa určite poraď s psychologickou

anos18
11. júl 2020

@veronikarepanova ja som od detstva bola veľmi nesmela,s nikým cudzím by som neostala,bol to pre mňa vyslovene stres, nikomu by som sa neprihovorila. Zlomilo sa to na strednej škole, teraz som na tom presne opačne,nerobí mi problém prihovoriť sa aj cudzím, aj sama vyhľadávam rozhovor s cudzími. Takže zmena je možná,len niekedy dlho trvá 😁

terezka1947
11. júl 2020

Ja som bola bojko....a zaujimave,ze pracu s ludmi som.si vybrala a nejako to preslo,dokonca sa,mi to teraz paci.

montemotherone
11. júl 2020

@veronikarepanova ako sa to prejavuje. Dostane nejaký záchvat plaču, úplne odmieta ísť medzi ľudí... Určite sú problém ľudia? Nebojí sa niečoho iného?

aniele
11. júl 2020

No, @montemotherone sa dobre pýta. Malý synovec trávil veľa času s mojimi rodičmi (brat ostal v dvojgeneračnom dome), najmä otec sa mu veľmi venoval. Všetko vyzeralo fajn, cca do 2 - 3 rokov. Len keď som prišla na návštevu, dostal normálne hysák, kričal, nech idem preč atď. Moja mama z toho bola nešťastná, snažila sa to ospravedlňovať, aby som sa nehnevala a pod. Ale ja som si potom uvedomila, že to dieťa má panický strach. Zo zmeny, narušila som jeho kruhy, istoty, stereotypy. Tak som si ho začala všímať. Prechádzky tou istou trasou, inak bol problém, vždy jeden predmet záujmu... Jasné, v rodine sa hnevali, že "robím z dieťaťa debila". Nie, nie je, je Asperger. A začala som si s ním budovať naše stereotypy. Už je veľký a sme kamaráti 🙂.
Tak aj tvoj - môže byť len plachý, introvert,... Sleduj, uvidíš.

arawis
19. nov 2020

Moj maly, teraz mal tri roky, mal stale podobne tazkosti. Velmi sa bal ludi, ked napriklad bola oslava, tak do obyvacky ani nevosiel, vonku pri detoch som ho len na rukach drzala, ked pocul cudzie hlasy (ani nevidel z kociara, ale pocul ze sa s niekym rozpravam na ulici) spustil taky krik ze som musela ist prec. Teraz je to malinko lepsie, ale chodim s nim k psychologovi, a typuju Aspergera. Nemusi to byt aj u Vas, ale navsteva psychologa moze pomoct 🙂.

ankare
19. nov 2020

Aj moj mal v tom veku podobne obdobie. Pomaly to prešlo. Držím palce!