Montessori škôlka v Nitre alebo v Topoľčanoch

25evita
11. apr 2014

Ahojte, chcem sa opýtať neviete niekto či je v NR resp. TO škôlka s výučbou Montessori? Alebo nemali by ste záujem dať svoje dieťa do takejto škôlky? ďakujem... Možno keby nás bolo viac....

denkaajejdeti
11. apr 2014

@25evita Ahoj, pokiaľ viem ani v jednom z týchto miest nie je MŠ či ZŠ podobného (alternatívneho) typu. Z tohto pohľadu sú na tom najlepšie rodičia v BA a ZV, tam je tých alternatív azda najviac. Prevádzkovať súkromné vzdelávacie zariadenie je náročné a preto nepomôže impulz od rodičov, to chce impulz od niekoho koho to baví, rozumie tomu, vyštudoval pedagogiku a chce sa realizovať týmto smerom, pretože to je tvrdá práca na niekoľko rokov vybudovať takéto niečo. Ak takého niekoho nájdeš ( a je jedno, či v NR či v TO), tak potom má zmysel sem položiť takúto otázku a zistiť si dopredu záujem o takúto službu.
Ak by ti aj teraz napísalo napr. 20 žien, že majú záujem, kam by smerovali tvoje kroky ? To je iba holý fakt, tu treba najprv zabezpečiť osobu, ktorá by to chcela rozbehnúť, inak je to iba výkrik do tmy.
Myšlienka je pekná, ale to je tak všetko.

25evita
autor
11. apr 2014

Dakujem velmi pekne za nazor 🙂 Mam kamosku, ktora studuje pedagogiku a uz par rokov sa venuje prave vychove a podstou vychovy montessori. Bola aj na nejakých kurzoch v zahranici. Preto sme premyslali, ci by sme take nieco neurobili, len som chcela vediet ci by bol zaujem.

denkaajejdeti
11. apr 2014

@25evita Tak to je super 🙂 . To je to, čo treba na začiatku -nejaké oduševnené osoby s patričným vzdelaním a skúsenosťami (možno aj kapitálom na rozbeh 😉 ), ktoré by do toho išli plnou parou.
Myslím, že by bol záujem - teda v NR určite. Skús si zadať takúto otázku do skupinky Nitra, resp. Topoľčany - tam sú už konkrétne maminky z konkrétnych lokalít. Takto by sa dal zistiť predbežný záujem, aby ste vedeli, či do toho ísť v menšom či vo väčšom a podľa toho zabezpečiť priestory, personál,..Čaká vás kopec práce 🙂 .
Držím palce.
Denisa

1jedina
13. apr 2014

Moj maly bude mať sice len 2 rôčky, ale už sa obzeram po vhodnej školke... bolo by skvele, keby sa tu v nr taka vybuduje a mohol by tam chodiť 🙂 som určite za!

123marika
22. apr 2014

@25evita ahoj , som montessori pedadog bývam v TO a pracujem v NR ako špeciálny pedagóg, mohli by sme sa stretnúť chcela by som realizovať montessori dielničky ak by bol záujem, moje telef. číslo 0905 84 88 04

25evita
autor
23. apr 2014

super a kedy by to bolo realne?

123marika
28. apr 2014

@25evita ahoj myslíš stretnutie? v NR som každý deň do pol 16, zajtra budem v NR od 9.00, môžeme sa stretnúť trebárs pri veľkom tescu, alebo v OC Mlyny, moje číslo som napísala

123marika
29. apr 2014

@25evita ahoj, počas prac. dní mi to viac vyhovuje v NR , cez víkendy v TO

tatiana007
1. aug 2014

Dobrý deň, hľadám Montessori zamerané škôlky a vyhľadávač mi vyhodil vašu komunikáciu stalo sa niečo reálne za tých par mesiacov? Mam 16 mesačne dieta a uz sa obzeram kam by sme sa neskôr uchádzali o miesto do škôlky. Dakujem

laura27m
3. aug 2014

@25evita
@123marika Ahojte, zaujímalo by ma či ste sa na nejakej Montessori aktivite v blízkej dobe v To dohodli? Mám 2-ročného syna a bola by som rada keby sa mohol v tomto smere rozvíjať. Prípadne ak by ste vedeli o nejakých školeniach, či prednáškach pre rodičov v okolí bola by som rada keby mi dáte vedieť 🙂 Majte sa krásne 🙂

25evita
autor
7. aug 2014

Uz sa zacina nieco tvorit ak by vsetko slo podla planu tak by sme sa spolu dockali. Dam vam urcite vediet. Krasne prazdniny este

amm
10. aug 2014

Ahojte, mám novinku, montessori škôlku otvárajú od septembra v Nitre na Kalvárii od 2 do 6 rokov, Centrum Skalka, budú mať 1.septembra Deń otvorených dverí a otvorenie Detského montessori centra - montessori škôlku 🙂 Majte sa krásne 😉

teuska
12. aug 2014

Ahojte. Hladam pracu a mam zaujem sa aj vzdelavat, ak by ste potrebovali akukolvek pomoc, ci posilu, rada sa k vam pridam.

284zuzu
12. aug 2014

Ahojte,taktiež hľadám prácu ak by ste potrebovali dalšie posili ,alebo pomoc nie je problém s detmi som pracovala a rada by som sa v tejto oblasti dalej vzdelávala.Kontakt na mna je 0902 741 041

moss
24. sep 2014

ahojte,aj mna by zaujimalo ako sa to dalej vyvija? inak montessori pre deti byva v MC Duha v To...aspon nieco...🙂